Nahlédněte do nového Apple Storu v Bangkoku. Vypadá jako obří houba

Apple je známý svým zájmem o moderní architekturu a snahou vytvářet šokující stavby. Příkladem může být jeho sídlo Apple Park v kalifornském Cupertinu, ale i mnoho značkových Apple Storů po celém světě. Jeden nový se právě teď na konci července otevírá v Bangkoku.

Jde v pořadí o druhý Apple Store v thajské metropoli, stojí v sousedství obchodního centra Central World poblíž obchodní ulice Ratchaprasong. Stavba na kruhovém půdorysu má výrazné organické tvary a připomínat může obří houbu nebo velký roztažený deštník. Apple kombinuje své oblíbené materiály dřevo a sklo.

Budova je třípodlažní, nejnižší patro se zázemím prodejny a místem pro individuální schůzky leží pod úrovní země. Kolem středového „kmene“ se vine točité schodiště do prvního patra. I do vrchního patra lze vstoupit zvenčí z úrovně nadzemní dráhy. Zatímco přízemí slouží jako klasická prodejní plocha se stoly a produkty, v prvním patře najdeme navíc místo pro workshopy se širokoúhlou obrazovkou a židličkami. V novém obchodě nazvaném Apple Central World najde práci celkem 130 zaměstnanců.

Váš názor Další článek: Vnitřní displej Samsungu Galaxy Z Fold 2 přijde o výřez. Nahradí jej průstřel

Témata článku: Apple, Apple Park, Apple Store, Prodejny, Showroom, Bangkok, Houby, Patro, Cupertino, Deštník


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

** Samsung Galaxy M21 nabízí zajímavý poměr výkon/cena ** Telefon vsází zejména na AMOLED displej a obří akumulátor ** 6 000 mAh baterie je papírově obrovská, v praxi však výdrž nijak závratně neprodlouží

Martin Chroust | 39

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 36