Nahrajte si novou hru do Siemensu S45

Myslíte si, že v nadpisu článku je chyba a že do Siemensů S45 nebo ME45 nelze dohrát žádné nové aplikace? Kdepak, nespletli jsme se a v článku vám představíme první hru, kterou můžete hrát offline ve wapovém prohlížeči telefonu.
Nahrajte si novou hru do Siemensu S45

Hru „Patnáctka“ vytvořil Čech s přezdívkou „Odklízeč“ a informace o ní publikoval v pátek v diskusním fóru na serveru Club-Siemens.

Klepněte pro větší obrázek

Princip je geniálně jednoduchý: hra využívá vnitřní paměti telefonu, do které přes kabel nebo infračervený port nahrajete zdrojový wapový soubor a několik obrázků. Zmíněný soubor spustíte pomocí položky Card-Explorer v menu, otevře se wapový prohlížeč a offline budete v matici 4 x 4 řadit čísla od nejmenšího po největší.

Cože?

Tak ještě jednou a pomalu. Napřed si stáhněte zazipovanou hru. Připojte Siemens S45/ME45 k počítači, spusťte na něm program Mobile a vytvořte novou složku, třeba Fifteen. Do ní zkopírujte rozbalené soubory (zachovejte adresářovou strukturu); dohromady jde jen o 7 kB.

Nyní v telefonu navštivte menu Surf./Zábava, zvolte položku Card-Explorer a najděte složku, kterou jste vytvořili (Fifteen). Po jejím otevření spatříte dva soubory: start a start_t. První z nich spustí hru v grafické verzi, která je však vinou pomalé paměti velmi rozveklá, druhý soubor spustí hru v textovém režimu. Jeho prostředí sice není tak hezké, hratelnost je však důležitější.

Nyní musíte přesunout čísla tak, aby byla seřazena podle velikosti. Přesouvat můžete vždy jen o jedno pole a jen na místo, které je volné. Pravidla okamžitě pochopíte, není třeba je vysvětlovat.

Klepněte pro větší obrázek

Říká se tomu hack

Hra je velice jednoduchá a spíše než o její hratelnost a kvalitu je vhodné hodnotit vlastní nápad. Jde s největší pravděpodobností o úplně první program, který tímto způsobem využívá interní paměť Siemensu S45/ME45. Autor slibuje, že ve vývoji offline her bude pokračovat a že již nyní má v hlavě skvělý nápad pro další hru.

Diskuze (31) Další článek: Chystá Oskar skutečně změnu tarifů?

Témata článku: Siemens, Siemens S45

Určitě si přečtěte