Nahrajte si sami nový firmware do mobilu Siemens

Máte v Siemensu C35i nebo M35i starý firmware a rádi byste provedli update na verzi 16? Máme pro vás ověřený postup, jak tuto operaci zvládnete sami.
Nahrajte si sami nový firmware do mobilu Siemens
Máte v Siemensu C35i nebo M35i starý firmware a rádi byste provedli update? Máme pro vás ověřený postup, jak tuto operaci zvládnete sami.

Tento článek navazuje na článek Siemens: máte aktuální firmware?, který jsme zveřejnili před dvěma dny.

Není se čeho bát

Před zahájením nahrání firmwaru jsem byl poměrně nervózní, jelikož jsem si nebyl docela jist, zda-li nemůžu naší C35i provést újmu na zdraví. Měl jsem v ruce vytištěný postup, který jsme našli na Internetu a v počítači prográmek, který je nyní k dispozici v naší sekci Soubory. Vše vypadalo jednoduše a také bylo.

Náš testovaný Siemens C35i byl neblokovaný s verzí firmwaru číslo 05. To je vůbec první verze, se kterou se mobily C35 začaly dodávat na náš trh, a ta si update opravdu zaslouží. Dále musíte mít datový kabel; tím jsem propojil mobil s počítačem na COM2. V počítači mám připraveny dvě utility. První SWUPINST.EXE slouží k přípravě updatu (vytváří pomocný konfigurační soubor SWUP.INI) a druhý C3I_1604.EXE obsahuje aktuální verzi firmwaru. Mobil je zapnutý a je v něm karta SIM.

Upozornění pro všechny, co mají odblokovaný telefon prostřednictvím programu namísto oficiálního odblokovávacího kódu: telefon se po updatu firmwaru opět zablokuje. To stejné by se vám však přihodilo i v autorizovaném servisu. Protože update firmwaru pomocí vlastních sil je neoprávněný zásah do mobilu, můžete ztratit záruku. Pokud ovšem v servisu poznají, že jste si firmware flashnuli sami.

Část první: příprava

Postupuji podle návodu a restartuji počítač v dosovém režimu (ani nepamatuji, kdy jsem v Dosu dělal něco naposledy). Spouštím program SWUPINST.EXE, který se mě ptá na jazyk „Language“ – stisknu E, jelikož upřednostňuji angličtinu. Prográmek následně provede detekci portů a automaticky nabídne pro komunikaci s mobilem COM1. Bohužel mám kabel k mobilu připojený přes COM2, tak stisknu C pro volbu portu a následně 2. Dále zvolím T pro test komunikace. Jsem upozorněn na to, že mám mít mobil připojený a zapnutý. To jsem splnil, pro potvrzení tedy mačkám O. Prográmek se pokusí mobil detekovat avšak marně. Divím se. Klávesou R detekci opakuji a už je vše v pořádku. Prví fáze je ukončena a do souboru SWUP.INI jsou zapsány informace, o volbě jazyka a portu. Vytvoření tohoto souboru je nezbytné pro následující spuštění samotného flashujícího programu.

Část druhá: už se flashuje

Spustím program C3I_1604.EXE. Program otestuje připojení, zkontroluje soubor SWUP.INI. Dále se k mému nemilému překvapení objeví hláška hlásící jakousi chybu dat v mobilu. Mobil tedy vypínám, abych zabránil otestování aktuální verze firmwaru v mobilu, a spouštím program znovu. Stejným způsobem je nutné postupovat v případě downgradu – tedy pokud bych chtěl nahrávat nižší verzi firmwaru, ale proč bych to dělal.

Pokud se v úvodu neobjeví tato chybová hláška, program napíše, že mobil vypíná. Dále již vše probíhá dle návodu. Program se spojí s vypnutým mobilem a objeví se hláška: „Trying to connect to mobile with EGold-Boot-Strap-Loader“. Nyní je potřeba krátce stisknout červené tlačítko mobilu. Pozor, aby nedošlo k zapnutí přístroje. A už začíná samotné flashování. Mobil je v servisním módu. Nejdříve probíhá výmaz starého firmwaru a následně můžu sledovat na počítači průběh nahrávání nového firmwaru. Telefon přitom nerušeně bliká. Po pěti minutách nahrávání končí a nyní je nutné telefon rychle zapnout.

Ověřuji funkčnost telefonu a vše je v nejlepším pořádku. V telefonu mám funkční firmware verze 16.

Důležité upozornění na konec

Nahrání firmwaru není pro každého. I když máte kabel, patřičný program a znáte postup, nemusíte se update povést – mobil se po operaci neprobere. Proto update provádíte na vlastní riziko a MobilMania.cz neodpovídá za žádné škody, které si použitím tohoto návodu způsobíte. Pokud si také mobil pokazíte, asi nemá smysl přesvědčovat někoho v servisu, že se vám to stalo jen tak z ničeho nic a že vy za to vůbec nemůžete.
Diskuze (89) Další článek: Mobile Explorer: e-mail si přečtete klidně i v letadle

Témata článku: Siemens, Siemens C35i, Mobil, Odblokovávací kód, Firmware, Nový firmware

Určitě si přečtěte