Nahrejte si vlastní logo na Siemens S25 a S35

Asi před měsícem jsme psali o tom, kde na webu najít loga pro telefony Siemens. Dnes vám poradíme, jak pohodlně dostat logo do telefonů S25 a S35.
Nahrejte si vlastní logo na Siemens S25 a S35
Barevný a prostorný displej telefonu Siemens S25 přímo vybízí k umístění loga. Umístit obrázek není nemožné, ale zdaleka to není tak jednoduché, jako u telefonů Nokia. Naučíme vás, jak na displej dostat libovolný obrázek pomocí přenosného počítače Palm IIIx (případně jiného Palmu s infračerveným portem).

Příprava obrázku

Na displej telefonu lze umístit obrázek o rozměrech 97 × 26 bodů. V obrázku se mohou vyskytovat čtyři barvy: zcela čistá modrá (v hodnotách RGB tedy 0, 0, 255), čistá zelená, čistá červená a čistá bílá (255, 255, 255). Pokud chcete dosáhnout pěkného obrázku, nepoužívejte žádné odstíny ani barvy nemíchejte – displej telefonu není monitor počítače! Obrázek následně uložte ve formátu BMP.

Převedení obrázku do formátu dat pro Palm

Stáhněte si z webu program S25Util určený pro počítače Palm a nainstalujte jej do Palmu. Součástí balíku je i program bmp2pdb.exe. Spusťte příkazovou řádku (ve Windows 9x spusťte Command.com, ve Windows NT/2000 spusťte cmd.exe) a přejděte do složky s tímto programem. Zadejte příkaz

bmp2pdb obrazek.bmp obrazek.pdb jmenoobrazku

kde obrazek.bmp je zdrojový obrázek, obrazek.pdb je cílový soubor a jmenoobrazku je název, který se objeví v Palmu.

Vámi vytvořená data pdb nainstalujte standardním způsobem do počítače Palm.

Příprava telefonu

Telefon Siemens S25/S35 sice umí přijímat data pomocí infračerveného portu (protokolem IrDA), nicméně standardně je tato možnost vypnuta (kvůli omezení spotřeby energie). V menu telefonu tedy přejděte na Nastavení telefonu | Mód fax/data | IrDA a aktivujte infračervené přenosy. Podržením červeného tlačítka opustíte menu a na displeji vám v horní části přibude ikona signalizující datové přenosy.

Natažení loga z Palmu

Spusťte Palm a aplikaci S25util. V pravém horním menu vyberte LogoDB. V nabídce uprostřed displeje vyberte vaše logo. Umístěte telefon přibližně 10 cm od Palmu tak, aby senzory infračervených portů byly naproti sobě. V Palmu stiskněte tlačítko Beam. Po chvíli by měla zablikat ikona na telefonu a poté by se na telefonu měl objevit váš obrázek.

Program S25util umí obrázek z telefonu také odstranit a to tlačítkem Clear. Tlačítko Test zobrazí obrázek na displeji Palmu a tlačítko Delete odstraní obrázek z paměti Palmu.

Upozornění: Může se stát, že se nebude moci vrátit do původního stavu, kdy telefon zobrazuje název sítě, v níž se nachází. Postup jsme zkoušeli u telefonu Siemens S25 s firmwarem verze 44, pro jiné typy nemusí být postup funkční. Například do telefonu S35i lze obrázek natáhnout (ačkoli je přirozeně černobílý), ale nelze jej některými verzemi programu S25util odstranit!

Váš názor | Proč ještě nemáte banku v mobilu? II.

Témata článku: Siemens, Logo