Najděte si Wi-Fi nebo svoje dítě

Dnes si v nepravidelném seriálu o zajímavých mobilitkách představíme zařízení, které k vašemu počítači nepustí nikoho jiného. Dále zabrousíme do Wi-Fi sítí i GPS technologie. Podíváme se na nový ovladač pro PS2 a na unikátní satelitní rádio.
Najděte si Wi-Fi nebo svoje dítě

Přihlaste se bezdrátově!

Japonská hodinářská společnost Citizen se chystá ve velkém stylu vrhnout na trh zabezpečení osobních počítačů díky své nové bezdrátové technologii nazvané CertifGate. Samotné zařízení se skládá ze základnové stanice ve tvaru modrého hranolu, která se připojuje prostřednictvím rychlého sériového USB portu k běžnému osobnímu počítači (v současné době jsou podporovány platformy Win a Mac). Základna komunikuje s malým modulem, ve kterém je naprogramována vaše identita. Kdykoli se posadíte k počítači vy (tzn. jste od něj vzdáleni maximálně metr a současně není nikdo jiný blíže), můžete bez problémů pracovat. Jakmile se vzdálíte, pracovní stanice se automaticky zamkne. Zajímavé řešení, ovšem co když svůj modul zapomenete doma?

 
Tento modrý hlídač nedopustí, aby s vaším počítačem pracoval někdo jiný

Kdepak ty Wi-Fi hnízdo máš?

V dnešních městech i ve spoustě vesnic můžete najít nejrůznější bezdrátové Wi-Fi sítě. Ne vždy je však jednoduché tyto sítě najít a objevit. Především tehdy, pokud nevlastníte žádné, opravdu mobilní zařízení – například Nokii 9500 Communicator – jste omezeni pouze délkou kabelu vedoucí od vašeho počítače k anténě. Společnost Hawking Technology však představila řešení: Wi-Fi lokátor HWL1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Ten se od konkurenčních zařízení liší hned v několika maličkostech. Je vybaveno kvalitní směrovou anténou umožňující přesné zaměření vysílače, dokáže rozlišit rychlejší WiFi 802.11g od pomalejší 802.11b a bezpečně filtruje všechny ostatní bezdrátové sítě fungující ve stejném bezdrátovém pásmu jako WiFi – typicky například Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zatoulané dítě

Když už jsme u toho hledání, koukneme se také do Japonska. Zde se totiž objevil další ze systémů satelitního hlídání dětí. Nové zařízení KokoSecom využívající technologie Secom (jak nápadité) slibuje přesnost zaměření dítěte až pět metrů. Zařízení obsahuje kromě přijímače satelitního navigačního systému GPS také modul mobilního telefonu třetí generace, díky kterému může rodič prostřednictvím vestavěného mikrofonu poslechnout, co se u dítěte právě děje. Stejně tak může dítě v případě problémů poslat rodičům hlasovou zprávu. Pořizovací cena přístroje včetně aktivace služby je třiatřicet tisíc yenů, měsíční poplatek pak 525 yenů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na mapě můžete pozorovat pohyb svého dítěte • nejprve mu však musíte do batohu vložit GPS modul

Kdo si hraje, nezlobí

Sony Playstation 2 je fenomén, kterému se hned tak něco nevyrovná. Tato veleúspěšná herní konzole dává obživu nejen svému výrobci, ale také různým menším výrobcům příslušenství. Především herní ovladače jsou velmi populární a stále nové se na trhu objevují se železnou pravidelností. Některé však rozhodně nezapřou nápad – stejně jako ovladač DragonQuest Slime společnosti Square Enix. Líbit se bude především dětem, které tak od roztomilé modré kapičky s okouzlujícím úsměvem od ucha k uchu připojené k vaší PS2 jen těžko odtrhnete. Že by vhodný vánoční dárek? V Japonsku je DragonQuest k dostání již nyní za cenu pohybující se okolo tří tisíc yenů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Chcete vidět přenosné satelitní rádio?

Pak máte možnost za necelých tři sta padesát amerických dolarů koupit maličký přístroj MyFI společnosti Delphi. To je vybaveno černobílým displejem, lithium iontovým akumulátorem, konektorem na sluchátka a vestavěnou satelitní anténou. Podle základních dostupných informací slouží MyFI k poslechu skladeb vysílaných na americkém satelitním rádiu XM. Z toho vyplývá, že poslech nejen že není zdarma (platíte drobný poplatek každý měsíc podle toho, které kanály máte předplaceny), ale je omezen pouze na území Spojených států amerických.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Když už vám obyčejné "FM" nestačí...

Přijímač nepotřebuje přímou viditelnost na satelit, uvnitř budov ale nefunguje. Zajímavou vlastností je nejen vnitřní paměť umožnující uložit až pět hodin vysílání, ale také vestavěný FM vysílač, který vám umožní naladit si přijímané satelitní rádio například na vaší domácí HiFi věži (když rádio necháte za oknem či na balkonu) nebo autorádiu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (2) Další článek: Velké srovnání 232 mobilů: máme hotovou metodiku!

Témata článku: Wi-Fi, Ostatní, Hnízdo, Pracovní stanice, Dítě, Kokos, Malý modul


Určitě si přečtěte