Nákup mobilu: nevyhazujte zbytečně peníze oknem

Možná jste si už někdy kupovali nový nedotovaný mobil z nabídky operátora, některého běžného prodejce či distributora. Vězte, že mezi jejich cenami jsou opravdu propastné rozdíly, takže lze špatným nákupem přijít o velké částky, které udělají vítr v peněžence.
Nákup mobilu: nevyhazujte zbytečně peníze oknem

Včera jsem doplňoval a aktualizoval naši databázi mobilních telefonů o nové ceny operátorů a velkých prodejců jako Celadon Group, Cellular Star, The Phone House apod. Jak překvapivé bylo moje zjištění, že se ceny stejných mobilů u každého z prodejců opravdu diametrálně liší. Několik příkladů:

  • Motorola T260 – Cellular Star 14750 Kč, The Phone House 22990 Kč
  • Ericsson T28s – The Phone House 7495 Kč, Celadon Group 9380 Kč
  • Ericsson R320s – The Phone House 9490 Kč, Eurotel 16995 Kč
  • Benefon Q – The Phone House 7995 Kč, Cellular Star 10990 Kč

Konkrétně mobil Ericsson R320s navíc seženete v běžném krámě na ulici nový pod pět tisíc se vším všudy, což rozdíl mezi cenami ještě více prohlubuje.

A tak bychom mohli pokračovat, protože rozdíly jsou navíc ještě mezi malými webovými obchody, jejichž ceny bývají zpravidla ještě o něco nižší. Přitom při nákupu mobilů z jejich zásob nehrozí pro běžného uživatele žádné zvýšené riziko.

Pokud si tedy kupujete nový mobil, určitě se nedívejte slepě jen do jednoho obchodu, ať již kamenného nebo webového. Rozhodně se vyplatí se pořádně porozhlédnout, protože se takto dá ušetřit opravdu pořádný balík. Navíc obecně platí, že nejvyšší nedotované ceny mají naši operátoři, takže od nich ruce pryč; snad jen některé ceny Oskara jsou zajímavé, ale jinak je to spíše naopak.

Poznámka: Asi jsem nenapsal nic nového, ale jeden nikdy neví...

 

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Peníze, Mobil

Určitě si přečtěte

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15