Nakupujte levně: Aktuální bazarové ceny

Telefony v bazarech mohou být jen několik týdnů staré, přitom stojí až o 50 % méně. Kompletní ceník mobilů včetně aktuálních bazarových cen.
Nakupujte levně: Aktuální bazarové ceny

Poslední dva týdny nepřinesly žádné novinky a v cenících eshopů jsme nenašli ani mnoho zajímavých slev. Z novinek se čeká především na Samsung i9000 Galaxy S, který by měl na náš trh dorazit koncem července, na Nokii N8, kterou eshopy očekávají začátkem září, a QWERTY Nokii C6, která by se v nabídkách mohla objevit v průběhu srpna. V červenci by také měly dorazit nové Walkmany od Sony Ericssonu, W20i Zylo a W100i Spiro. Zatím však žádný z těchto mobilů v ČR oficiálně skladem není.

Přední příčku v žeříčku výhodných cen si udrželo LG, HTC se propadlo na čtvrtou příčku a Samsung si vyměnil pozici s Nokií.

 1. LG - 3,45
 2. Samsung - 3,39
 3. Nokia - 3,38
 4. HTC - 3,08
 5. Sony Ericsson - 2,92

Vzhledem k nedostatku zajímavých cenových změn a novinek se v tomto vydání aktuálního ceníku budeme věnovat zvlášť bazarovým cenám, které jsme zhruba po třech měsících aktualizovali. Od té doby se snížily zhruba o 10 %. Jde o ceny, které uvádí asi největší bazar v ČR, a od těchto cen se odvíjejí i ceny v ostatních kamenných bazarech i například ceny v online bazaru Mobilmanie. Všechny bazarové ceny se samozřejmě týkají přiměřeně zachovalých telefonů.

V tabulkách v následujících kapitolách uvádíme vedle běžných cen výkupní a prodejní bazarovou cenu. Cena, za kterou prodáte svůj telefon třeba právě v našem online bazaru, se pohybuje někde mezi těmito dvěma hodnotami. Ukázalo se, že výkupní bazarová cena telefonů, které jsou stále k sehnání i nové, se v průměru pohybuje okolo 47 % ceny za nový přístroj, prodejní cena pak dosahuje průměrně 73 % ceny za nový přístroj.

V některých případech ale můžete při nákupu v bazaru ušetřit i 50 %. Relativně nižší bazarové ceny mají hlavně telefony, o které v bazarech není moc velký zájem, případně telefony, které už jsou v prodeji déle než rok. Vyšší bazarové ceny mají telefony, o které je v bazaru velký zájem, často jde o smartphony. V následujících tabulce jsou uvedeny značky a procento z běžné prodejní ceny, kterého u nich v průměru dosahuje v prvním případě výkupní cena, ve druhém bazarová prodejní cena.

Značka - relativní výkupní cena - relativní bazarová prodejní cena

 • Nokia - 47,8 % - 74,1 %
 • Samsung - 46,9 % - 74,6 %
 • LG - 47,3 % - 65,3 %
 • HTC - 56,1 % - 80,4 %
 • Apple - 57,6 % - 79,8 %
 • Motorola - 42,8 % - 76,2 %
 • Blackberry - 44,4 % - 64,0 %

Ukázalo se, že u chytrých telefonů v bazaru neušetříte tolik, jako u hloupých. Ještě výraznější rozdíl je mezi výkupními cenami - za smartphone vám v bazaru budou ochotní dát relativně víc než za telefon bez OS.

Typ mobilu - rel. výkupní cena - rel. bazarová prodejní cena

 • Hloupé telefony - 44,6 % - 72,2 %
 • Chytré telefony - 52,7 % - 74,2 %

Z chytrých telefonů v bazarech zřejmě nejvíce kolují iPhony, protože u nich ušetříte pouze 20 % oproti ceně za nový přístroj, zato výkupní cena dosahuje téměř 60 % z ceny za nový přístroj. Naopak zřejmě nejméně ze smartphonů se v bazarech daří modelům Blackberry (RIM OS), u kterých sice ušetříte 36 % oproti ceně za nový přístroj, ale dostanete za ně v průměru jen 44 % z této ceny.

Operační systém - rel. výkupní cena - rel. bazarová prodejní cena

 • Android - 55,4 % - 71,7 %
 • iOS - 57,6 % - 79,8 %
 • RIM OS - 44,4 % - 64,0 %
 • Symbian - 50,9 % - 73,9 %
 • Windows Mobile - 52,3 % - 76,2 %

 

Témata článku: Nákup a ceny, Aligator A290, Aligator A300, Aligator A400, Aligator A500, Aligator D730, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 3G, Apple iPhone 3G 16GB, Apple iPhone 3GS, Apple iPhone 3GS 16GB, Apple iPhone 3GS 32GB, Apple iPhone 4GB, Blackberry Bold 9700, Blackberry Curve 8520, Blackberry Curve 8900, CPA Halo 11, CPA Halo 6i, CPA Halo 8, CPA Halo 9, CPA Halo IV, CPA Halo V, CPA Halo VI, CPA Halo X


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136