Namluvte si e-mail do mobilu: přizpůsobeno

Firmě GCWare nestačilo, že je služba GCVoice světovým unikátem. K dnešnímu dni spouští novou vylepšenou verzi, která umožňuje personalizaci uživatelů.
Namluvte si e-mail do mobilu: přizpůsobeno
Firmě GCWare nestačilo, že je služba GCVoice světovým unikátem. K dnešnímu dni spouští novou vylepšenou verzi, která umožňuje personalizaci uživatelů.

V prosinci jsme vás informovali o službě GCVoice, kterou provozuje firma GCWare. Tato služba, umožňuje pomocí mobilního telefonu s WAPem namluvit emailovou zprávu. Hlasová zpráva se po té pošle na emailovou adresu příjemce, jako zvuková příloha ve formátu WAV.

Sliby se plní nejen o vánocích

Ihned po spuštění služby představitelé firmy GCWare slibovali, že v blízké době bude služba vylepšena o možnost personalizace. Co slíbili, to dodrželi. A tak je posílání hlasových zpráv pomocí GCVoice mnohem jednodušší a hlavně rychlejší. Už není nutné emailovou adresu zdlouhavě vyťukávat na maličké klávesnici mobilu, ale můžete si vybrat z předem vytvořeného seznamu. Mimoto si může každý uživatel tuto službu v mnoha dalších směrech přizpůsobit k obrazu svému. A co je hlavní? Stále je to zadarmo.

Novinky u GCVoice 1.1

Takže, pojďme se na jednotlivá vylepšení podívat pod drobnohledem. Než začnete nových služeb využívat, je třeba se na GCVoice zaregistrovat. Překvapující je, že není potřeba zadávat žádné osobní údaje - stačí zadat přístupové jméno a heslo, k základnímu nastavení patří i jazyk pro komunikaci. K dispozici je mimo češtiny i angličtina, neboť uživatelé této služby jsou z velké části také ze zahraničí.

Následuje nastavení parametrů pro odesílání zprávy, které řeší nedostatek předchozí verze - anonymitu odesilatele. Pokud nejste zaregistrováni, chodí každá zpráva z adresy noreply@gcvoice.com, což je v podstatě anonymní a příjemce zprávy se jméno odesilatele dozví až z vlastní hlasové zprávy. Registrovaní uživatelé si však nyní mohou zadat název svojí emailové adresy, kam jim bude moci příjemce zprávy ihned poslat odpověď. Je to sice řešeno trochu komplikovaně přes nutnost zřízení virtuální emailové adresy s koncovkou @gcvoice.com, ale svůj úkol to splňuje. Mimo zadání zpáteční adresy máte možnost definovat předmět těchto zpráv a také vlastní textový obsah každé zprávy.

Nejlepším vylepšením je však možnost vytvoření vlastního seznamu kontaktů. Každý kontakt může obsahovat mimo emailové adresy také „kamennou“ adresu a telefonní číslo adresáta. Ale to už je nadbytečný luxus, který zatím nemá opodstatnění.

Personalizovaný WAP

Po správném nastavení všech parametrů GCVoice na webu můžete přistoupit k vlastnímu používání služby na WAPovém mobilním telefonu. Po přihlášení na adresu je nutné zadat uživatelské jméno a heslo - proto doporučuji volit minimální délku těchto údajů. Po nezbytném ověření si již vyberete ze seznamu adresu příjemce, potvrdíte název předmětu zprávy a už můžete diktovat svůj vzkaz.

Na jednu wapovou stránku se vejde maximálně 15 adres a mohou být seřazeny dle jména nebo podle samotné emailové adresy. Toto je také možno nastavit v nové personalizované podobě.

Kde na to berou peníze

Služba GCVoice je kompletně zdarma, platíte pouze za připojení k WAPu. Tyto poplatky ovšem nejdou do kasy provozovatele této služby. Z čeho je tedy GCVoice živ? Projekt je v plné výši financován českou firmou GCWare, která se zabývá vývojem řešení pro mobilní Internet v oblasti location based services a unified messaging; konzultačními a vývojovými službami v oblasti grafických informačních technologií a databází. (GCWare = Graphics, Consulting, Software). V oblasti konzultačních a vývojových služeb byly v letech 1999 a 2000 příjmy společnosti z 85% tvořeny na projektech v zemích EU a USA. Cílem služby GCVoice je zviditelnění firmy na trhu. Na progresivním nápadu ukázat možnosti společnosti GCWare a ověření zpětné vazby uživatelů na tuto konkrétní aplikaci.

Další rozvoj služby bude záviset na spoustě obchodních okolností a především na zájmu uživatelů. Dle vyjádření zástupce společnosti GCWare Tomáše Orlíka je již vyřešena případná otázka technologie zúčtování. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet bezplatnost této služby. Snad ji nepotká stejný konec, jako SMS Gate. Tu provozovaly společnosti Mobil Media a.s. a CS Software, spol. s.r.o., ale 15.února ji museli zastavit kvůli nenalezení funkčního obchodního modelu.

Témata článku: Ostatní, E-mail, Orlík, Mobil

Určitě si přečtěte

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

** Bitcoin a jiné kryptoměny jsou na vzestupu ** Uživatelé kryptoměnových směnáren jsou oblíbeným cílem útočníků ** S falešnou aplikací vás okradou a nabourají e-mail u Gmailu

10.  11.  2017 | Miksa Martin | 3

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

** Klasický e-mail se na moderní rychlou konverzaci nehodí ** Je to praktický identifikační nástroj a stále dobře poslouží k formální komunikaci ** Lidé už mezi sebou ale komunikují jinak

3.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 15

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

** Kdy si z metra zavoláme nebo si v tramvaji nabijeme telefon? ** Zeptali jsme se Martina Gillara, generálního ředitele DPP ** Gillar řídí 10 000 zaměstnanců, funkce se ujal 18. května 2016

29.  11.  2016 | Blesk.cz , Neckářová Martina | 25

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Představte si IM komunikátor rozšiřitelný o aplikace. Objednáte si pizzu a na mapě sledujete, jak se k vám blíží. To je Messenger Platform.

26.  3.  2015 | Čížek Jakub | 26

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Google Inbox je čtečka pro Gmail. Funguje odděleně a nabízí bohatší pohled na e-mail než jen jako na prostý chronologický seznam doručených zpráv.

24.  10.  2014 | Čížek Jakub | 5