Namluvte si e-mail do mobilu

Další ryze česká a světově ojedinělá wapová aplikace - možnost odesláni hlasové zprávy na e-mail kamkoli na světe.
Namluvte si e-mail do mobilu
Od prvního dne nového roku si začne Paegas za službu Paegas Click Box účtovat 94,5 Kč měsíčně s daní. A to se mi tak začala líbit práce s hlasovými zprávami, které byly uloženy jako příloha e-mailu. Od nového roku přesedlám na Click Box Easy, protože za tuhle drobnost se mi platit opravdu nechce.

Naštěstí byla nedávno uvedena do testovacího provozu služba GCVoice. Jedná se o novou wapovou aplikaci z českých luk a hájů, která jasně dokazuje, že možnosti WAPu ještě nejsou zcela vyčerpány. GCVoice je služba, která umožňuje z mobilního telefonu s WAPem poslat komukoliv hlasovou zprávu na e-mail.

Jediná na světě

Vše je tak jednoduché, že je až neuvěřitelné, že v celosvětovém měřítku je tato služba ojedinělým počinem firmy GCWare. Alespoň dle vyjádření jejího zástupce.

Žádné registrační poplatky, žádné registrační údaje, zkrátka se jednoduše nalogujete na wapovou stránku www.gcvoice.com, kde vyberete položku „Email your call!“, zadáte adresátův e-mail, případně adresu, kam se má zaslat kopie a nakonec předmět zprávy. Následuje spojení s nahrávací službou, kdy namluvíte vaši zprávu o libovolné délce. Adresát dostává okamžitě e-mail z adresy noreply@gcvoice.com s přiloženým souborem ve formátu WAV, kde je nahrána vaše hlasová zpráva.

Pokud váš telefon podporuje funkci WTAI (vím o Nokii 6210 a Ericssonu R320), pak vás při nahrání zprávy GCVoice spojí automaticky. Jinak se spojení ukončí a vy musíte vytočit číslo s pražskou předvolbou sami. (WTAI je součást WAPu, která umožňuje provést hovor přímo ze stránky WML).

Díky kvalitní kompresi zabere sekunda zvuku asi 1 kB. I přes použitou kompresi je všemu skvěle rozumět a dá se říci, že je dosaženo kvality telefonního hovoru. Mimochodem GCVoice má ještě jednu výhodu - těžko vám takovou zprávu napadne virus.

Zelené vyhlídky

Pro využití této služby vám tedy stačí telefon s WAPem verze 1.1 a adresátovi počítač se zvukovou kartou a připojením na Internet. Platíte pouze za spojení s nahrávacím terminálem (tedy poplatek za volání do pevné sítě). Ale prý se plánuje přechod na zelenou linku 0800, volání tedy bude zdarma.

Mezi další plánované rozšíření služeb patří personalizace uživatelů - každý uživatel dostane možnost založení vlastního e-mailového adresáře, a tak už nebude muset pokaždé vyťukávat e-mailovou adresu příjemce (pouze si ji nalistuje v „kontaktech“), GCWare také připravuje spolupráci s několika mobilními operátory (Paegas už asi zájem mít nebude, i když kdo ví – ClickBox je přeci jen trochu odlišný), rozšíření kapacity gateway, rozšířeni geografického pokryti služby na území Evropy.

Jak vidět, služby založené na přístupu ke zprávám v různých formátech přes jedno rozhraní jsou na pořadu dne. Ve velmi blízké budoucnosti se tak dočkáme nového jednotného systému, který bude se všemi druhy zpráv (hlasovými, faxovými,...) nakládat, jako s e-maily, podobně jako to dnes částečně umí ClickBox (ten však zatím neumí číst e-maily).

Zkrátka pojedete autem a budete diktovat e-mailové a faxové zprávy svému telefonu, a pak si naopak v telefonu vyslechnete všechny nové zprávy v jakémkoliv formátu.

Diskuze (3) Další článek: Acer V750: stříbrný chrobák (test)

Témata článku: Ostatní, E-mail, Mobil

Určitě si přečtěte