Napište až 300 znaků do jedné textovky

Oživeno:Do textové zprávy lze napsat celých tři sta znaků – a nepotřebujete k tomu ani žádný speciální mobil. Vše co potřebujete, je podpora ze strany mobilního operátora a můžete za stejnou cenu posílat o 140 znaků víc.
Napište až 300 znaků do jedné textovky

Sto šedesát použitelných znaků v textovce je poměrně málo a pro sdělení většího počtu informací se příliš nehodí. Přestože nám všichni slibují, že v sítích příští generace budeme moci posílat v jedné textovce tisíc znaků i s obrázky, budeme zřejmě muset se 160 znaky ještě nějakou dobu vydržet.

Jde to již dnes!

S užitečnou vychytávkou přišla anglická společnost Uboot, která se rozhodla uživatelům kapacitu textových zpráv zvětšit. Její postup je jednoduchý – stačí se zargistrovat na jejich portálu, zaplatit měsíční poplatek a pak již jen využívat nejen služeb dlouhých textovek, ale také posílat textovky anonymní či pod smyšleným číslem odesílatele.

Služba dlouhých textovek zatím funguje se všemi telefony, které umí pracovat s tvz. linkovanými textovkami (telefon musí umět složit odpovídající části textovek a zobrazit ji jako jednu). Ze současných mobilů tak podle mých informací činí pouze Nokie řady 33xx. Dá se však předpokládat, že nově představované přístroje tuto možnost budou mít také. Výhoda je v tom, že přestože odesíláte ve skutečnosti odesíláte dvě textovky, zaplatíte jen jednu.

Novou službu tak mohou využít všichni uživatelé mobilních telefonů v Anglii, Německu, Rakousku a Švýcarsku – a to dokonce bez ohledu na používaného mobilního operátora. Společnost Uboot má totiž podepsané smlouvy na tuto službu se všemi anglickými mobilními operátory. Zajímavou informací je také skutečnost, že čtyřicet sedm procent akcií této společnosti (Uboot) vlastní nám velmi známý Deutsche Telekom.

Jak to tak vypadá

Služba nabízení společností Uboot je docela zajímavá - kromě posílání textových zpráv umožňuje posílat také obrázky a fotografie jiným zaregistrovaným uživatelům - ti v takovém případě obdrží textovkou upozornění, že jim někdo poslal fotku či obrázek. Zajímavá je také funkce posílání anonymní textovky nebo možnost zvolit fiktivního odesílatele - přestože tuto službu nabízejí na svých webových stránkách i někteří čeští operátoři, jde Uboot ještě dál - na anonymní textovku můžete odpovědět a odpověď příjde právě pisateli a vy nikdy nezjistíte, kdo si z vás vystřelil.

Používali byste tuto službu, kdyby byla dostupná i v našich mobilních sítích? Kolik byste byli ochotni platit měsíčně?

 

Diskuze (37) Další článek: 6.10.2001 11:35 Nevíte co se vlastně hrou Nokia Game myslí?

Témata článku: Ostatní, Znak, Text

Určitě si přečtěte