Napište až 300 znaků do jedné textovky

Oživeno:Do textové zprávy lze napsat celých tři sta znaků – a nepotřebujete k tomu ani žádný speciální mobil. Vše co potřebujete, je podpora ze strany mobilního operátora a můžete za stejnou cenu posílat o 140 znaků víc.
Napište až 300 znaků do jedné textovky

Sto šedesát použitelných znaků v textovce je poměrně málo a pro sdělení většího počtu informací se příliš nehodí. Přestože nám všichni slibují, že v sítích příští generace budeme moci posílat v jedné textovce tisíc znaků i s obrázky, budeme zřejmě muset se 160 znaky ještě nějakou dobu vydržet.

Jde to již dnes!

S užitečnou vychytávkou přišla anglická společnost Uboot, která se rozhodla uživatelům kapacitu textových zpráv zvětšit. Její postup je jednoduchý – stačí se zargistrovat na jejich portálu, zaplatit měsíční poplatek a pak již jen využívat nejen služeb dlouhých textovek, ale také posílat textovky anonymní či pod smyšleným číslem odesílatele.

Služba dlouhých textovek zatím funguje se všemi telefony, které umí pracovat s tvz. linkovanými textovkami (telefon musí umět složit odpovídající části textovek a zobrazit ji jako jednu). Ze současných mobilů tak podle mých informací činí pouze Nokie řady 33xx. Dá se však předpokládat, že nově představované přístroje tuto možnost budou mít také. Výhoda je v tom, že přestože odesíláte ve skutečnosti odesíláte dvě textovky, zaplatíte jen jednu.

Novou službu tak mohou využít všichni uživatelé mobilních telefonů v Anglii, Německu, Rakousku a Švýcarsku – a to dokonce bez ohledu na používaného mobilního operátora. Společnost Uboot má totiž podepsané smlouvy na tuto službu se všemi anglickými mobilními operátory. Zajímavou informací je také skutečnost, že čtyřicet sedm procent akcií této společnosti (Uboot) vlastní nám velmi známý Deutsche Telekom.

Jak to tak vypadá

Služba nabízení společností Uboot je docela zajímavá - kromě posílání textových zpráv umožňuje posílat také obrázky a fotografie jiným zaregistrovaným uživatelům - ti v takovém případě obdrží textovkou upozornění, že jim někdo poslal fotku či obrázek. Zajímavá je také funkce posílání anonymní textovky nebo možnost zvolit fiktivního odesílatele - přestože tuto službu nabízejí na svých webových stránkách i někteří čeští operátoři, jde Uboot ještě dál - na anonymní textovku můžete odpovědět a odpověď příjde právě pisateli a vy nikdy nezjistíte, kdo si z vás vystřelil.

Používali byste tuto službu, kdyby byla dostupná i v našich mobilních sítích? Kolik byste byli ochotni platit měsíčně?

 

Diskuze (37) Další článek: 6.10.2001 11:35 Nevíte co se vlastně hrou Nokia Game myslí?

Témata článku: Ostatní, Text, Znak


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31