Naše Nokie budou umět zpívat.

Vlastní vyzváněcí melodie je něco, co umožní každému telefonu odlišovat se od všech ostatních. Nokia však jde dál a připravuje zpívající telefony.
Naše Nokie budou umět zpívat.
Snad každý z nás musí souhlasit s faktem, že vyzvánění mobilních telefonů byla a jsou vždy o něco napřed před běžnými telefony připojenými pevným vedením na ústředny Telecomu. Ještě před několika málo lety se kvalita mobilních telefonů měřila – mimo jiné – také počtem vyzváněcích melodie. Ty nejlepší a nejdražší přístroje umožňovaly dokonce složit si melodii vlastní. To, co bylo před chvílí výsadou jen několika málo vyvolených najdeme dnes i v tom nejlevnější low-endu. Není proto divu, že výrobci se snaží své přístroje vylepšovat i v tomto směru.

Zase ta Nokia

Prvním výrobce, který chytá přinést změnu do klidných vod vyzváněcích melodií je finská společnost Nokia, která pro majitele mobilních telefonů již připravila jistá zlepšení. Prototypy jejich nových telefonů umí nejen zvonit, ale také zpívat. Představte si svoji oblíbenou hudební skladbu nebo písničku, jak upozorňuje osazenstvo přeplněného autobusu líně se šplhajícího do prudkého kopce. V každém případě se nejedná o největší novinku, protože tento způsob vyzvánění můžete například v Japonsku zaslechnout již nějakou dobu. Nokia má však z důvodu popularity těchto melodií právě v asijských sítích zájem přinést tento zajímavý módní doplněk i na starý kontinent.

Vyzváněcí písničky si můžete buď sami nahrát, lze je však také stáhnout z Internetu. Ceny nejsou prozatím příliš vysoké – za jednu písničku zaplatíte jen půl dolaru a není důvod nevěřit, že by tyto ceny mohly v budoucnu ještě klesnout.

Proč tak najednou?

Nokia je přesvědčená, že výrobci až doposud mysleli hlavně na různé síťové a datové služby a přitom opomíjejí základní požadavky běžného mobilního uživatele, který si žádá co největší přizpůsobivost svého mobilního telefonu – a „zpívající“ telefonu mají být dalším krokem vstříc uživatelům.
Diskuze (34) Další článek: Stručně ze světa mobilů: už i textovky umí mluvit

Témata článku: Nokia

Určitě si přečtěte