Nastavení režimu hledání přítomných sítí

Ušetřete energii!
Nastavení režimu hledání přítomných sítí
Na výdrž mobilního telefonu má velký vliv nastavení hledání mobilních sítí. V menu telefonu můžete nastavit dva režimy: ruční a automatické hledání. Při ručním režimu mobilní telefon nebude hledat žádné dostupné sítě; pokud nebude mít signál, vždy se vás nejdříve zeptá, jestli má vyhledat novou síť. Stejně tak při roamingu nebude neustále přelaďovat do sítí, které mají v tomto místě kvalitnější signál.

Při automatickém režimu se bude mobilní telefon při roamingu neustále přihlašovat do jiných sítí s kvalitnějším signálem v místě, kde se nacházíte, ale touto operací zřejmě ztratí více energie než při komunikaci v síti s horším signálem, ale lepšími minutovými sazbami či službami, což bude zřejmě důvod, proč jste se pro ni rozhodli. A pokud ztratíte v ČR signál, bude se mobilní telefon s automatickým hledáním sítě pokoušet pravidelně hledat signál – např. v pražském metru tímto způsobem vybijete mobilní telefon velmi rychle

Některé mobilní telefony umožňují i nastavit frekvenci vyhledávání sítě, což má vliv na spotřebu elektrické energie mobilního telefonu – můžete-li, nastavte tuto frekvenci na hodnotu nízká, maximálně střední.


komerční sdělení

Komerční sdělení