Nástupce Nokie 6800 má foťáček a Bluetooth!

Nokia zítra s největší pravděpodobností uvede opět několik novinek. Mezi ně má patřit i Nokia 6850 s rozevírací klávesnicí, menšími rozměry a vnitřní pamětí 8 MB. Největším překvapením je kamerka a Bluetooth!
Nástupce Nokie 6800 má foťáček a Bluetooth!

Letadlo přílétá podruhé

Ještě neuplynul ani rok, co Nokia představila 6800, velmi diskutovaný mobil s qwerty klávesnicí, a už nám cpe pod nos nástupce. Jedná se o přístroj spadající do řady 40, kam můžeme započítat i modely 6610, 7210, 6100, 7250 a řadu dalších. Ostatně, v pátek se možná dočkáme dalšího rozšíření Series 40, a tím nemyslím jen podmínku, že bude představena Nokia 6850. Mluví se i o nástupci 6100(i) a dalších. Zkrátka doufáme, že si finský výrobce napraví reputaci po minulé akci v Moskvě, kdy nás moc neuspokojil modely 1100 a 2300, které jsou určeny spíše pro východní trhy.

Poznámka: obrázky pocházejí z webu www.areamobile.de

Dietní vzhled

První z věcí, která nás na nové Nokii zaujme, jsou menší rozměry, a to při zachování rozevírací klávesnice. Konkrétní čísla mluví jasně: původní hodnoty 119 x 55 x 23 mm neplatí, na délku a šířku proběhlo odtučnění a rázem se nám čísla změnila na 105 mm x 44 x 23 mm. Hmotnost spadla ze 122 gramů na příznivějších 95, což je jistě příjemné.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zcela přepracované je samozřejmě barevné sladění, kabátek dostal kovový nádech, vnější klávesnice je podobná té u Nokie 6220, klávesy jsou více namačkány na sebe a uprostřed prohnuty akorát pro palec. Toto řešení se nám líbí a dobře se s ním pracuje, jak jsme se u N6220 přesvědčili. Zelený a červený telefonek se jinak přesunul z horní části, kde asistoval dvojici kontextovým tlačítkům, k alfanumerické klávesnici.

Slibuje hodně

Nejmarkantnější změny se ovšem odehrály uvnitř. Pokud neodoláte a novou Nokii si pořídíte, musíte mít hodně moc přátel, paměť telefonu se k tomu přímo vybízí. Do telefonního seznamu si totiž můžete uložit až 1500 kontaktů a 300 textových zpráv, celková velikost interní paměti má být až 8 MB! Model 6800 nabízel už tak docela solidních 5 MB. Nic ovšem není bezdůvodné, v tomto případě se vám volne megabajty budou hodit, telefon má totiž integrovaný foťáček. Barevný displej bude pracovat s 4096 barvami a rozlišením 128 x 128 bodů, některé zdroje ovšem hovoří o podpoře až 65 000 barev, tak nevím. Musíme si počkat na oficiální informace.

Klepněte pro větší obrázek 

To, co je ovšem u tohoto triálního (GSM 900/1800/1900 MHz) telefonu největším překvapením, je podpora Bluetooth. Nokia až doteď - s výjimkou smartphonů - tuto bezdrátovou technologii ignorovala, pokud se to ovšem potvrdí, můžeme "modrý zub" očekávat i u dalších modelů. Teď vyvstává otázka, jak to s Bluetooth ve Finsku bylo, zdali se nejedná spíše o marketingovou záležitost, ze které bude Nokia teprve nyní těžit. Nyní bych to ale nechal u ledu, někdy se k tomu možná ve speciálním zamyšlení vrátíme.

Klepněte pro větší obrázek

Co se týče dalších funkcí, jejich složení bude odpovídat standardu Series 40, k dispozici tedy bude kalendář, poznámky, budík, kalkulačka, stopky a několik her. Bližší technickou specifikaci zatím neznáme, během zítřka snad budeme vědět víc. Sledujte nás.

Témata článku: Nokia, Bluetooth, BLU, Nástupce, A/B, Nástup

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9