Nástupce Nokie 6800 má foťáček a Bluetooth!

Nokia zítra s největší pravděpodobností uvede opět několik novinek. Mezi ně má patřit i Nokia 6850 s rozevírací klávesnicí, menšími rozměry a vnitřní pamětí 8 MB. Největším překvapením je kamerka a Bluetooth!
Nástupce Nokie 6800 má foťáček a Bluetooth!

Letadlo přílétá podruhé

Ještě neuplynul ani rok, co Nokia představila 6800, velmi diskutovaný mobil s qwerty klávesnicí, a už nám cpe pod nos nástupce. Jedná se o přístroj spadající do řady 40, kam můžeme započítat i modely 6610, 7210, 6100, 7250 a řadu dalších. Ostatně, v pátek se možná dočkáme dalšího rozšíření Series 40, a tím nemyslím jen podmínku, že bude představena Nokia 6850. Mluví se i o nástupci 6100(i) a dalších. Zkrátka doufáme, že si finský výrobce napraví reputaci po minulé akci v Moskvě, kdy nás moc neuspokojil modely 1100 a 2300, které jsou určeny spíše pro východní trhy.

Poznámka: obrázky pocházejí z webu www.areamobile.de

Dietní vzhled

První z věcí, která nás na nové Nokii zaujme, jsou menší rozměry, a to při zachování rozevírací klávesnice. Konkrétní čísla mluví jasně: původní hodnoty 119 x 55 x 23 mm neplatí, na délku a šířku proběhlo odtučnění a rázem se nám čísla změnila na 105 mm x 44 x 23 mm. Hmotnost spadla ze 122 gramů na příznivějších 95, což je jistě příjemné.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zcela přepracované je samozřejmě barevné sladění, kabátek dostal kovový nádech, vnější klávesnice je podobná té u Nokie 6220, klávesy jsou více namačkány na sebe a uprostřed prohnuty akorát pro palec. Toto řešení se nám líbí a dobře se s ním pracuje, jak jsme se u N6220 přesvědčili. Zelený a červený telefonek se jinak přesunul z horní části, kde asistoval dvojici kontextovým tlačítkům, k alfanumerické klávesnici.

Slibuje hodně

Nejmarkantnější změny se ovšem odehrály uvnitř. Pokud neodoláte a novou Nokii si pořídíte, musíte mít hodně moc přátel, paměť telefonu se k tomu přímo vybízí. Do telefonního seznamu si totiž můžete uložit až 1500 kontaktů a 300 textových zpráv, celková velikost interní paměti má být až 8 MB! Model 6800 nabízel už tak docela solidních 5 MB. Nic ovšem není bezdůvodné, v tomto případě se vám volne megabajty budou hodit, telefon má totiž integrovaný foťáček. Barevný displej bude pracovat s 4096 barvami a rozlišením 128 x 128 bodů, některé zdroje ovšem hovoří o podpoře až 65 000 barev, tak nevím. Musíme si počkat na oficiální informace.

Klepněte pro větší obrázek 

To, co je ovšem u tohoto triálního (GSM 900/1800/1900 MHz) telefonu největším překvapením, je podpora Bluetooth. Nokia až doteď - s výjimkou smartphonů - tuto bezdrátovou technologii ignorovala, pokud se to ovšem potvrdí, můžeme "modrý zub" očekávat i u dalších modelů. Teď vyvstává otázka, jak to s Bluetooth ve Finsku bylo, zdali se nejedná spíše o marketingovou záležitost, ze které bude Nokia teprve nyní těžit. Nyní bych to ale nechal u ledu, někdy se k tomu možná ve speciálním zamyšlení vrátíme.

Klepněte pro větší obrázek

Co se týče dalších funkcí, jejich složení bude odpovídat standardu Series 40, k dispozici tedy bude kalendář, poznámky, budík, kalkulačka, stopky a několik her. Bližší technickou specifikaci zatím neznáme, během zítřka snad budeme vědět víc. Sledujte nás.

Diskuze (19) Další článek: Siemens SX1 až v listopadu + nový mobil pro SMS maniaky

Témata článku: Nokia, Bluetooth, Nástup, Nástupce, A/B, BLU


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34