Nástupce Nokie N-Gage: jaký bude? (první obrázky)

Příští týden ve středu Nokia zřejmě představí druhou generaci herního mobilu N-Gage. Máme pro vás tajné obrázky a první informace, které kolují po internetu. Bude nová Nokia N-Gage lepší než nepříliš úspěšný předchůdce?
Nástupce Nokie N-Gage: jaký bude? (první obrázky)

Náprava reputace

Minulý rok patřil mezi nejplodnější období finského výrobce. Uvedením konkrétního modelu N-Gage byla tvrdě nastolena otázka ohledně budoucnosti využití mobilu pro zábavu. Již samotný vzhled N-Gage připomíná spíše herní konzoli, uprostřed umístěný displej, ovládací tlačítka okolo, naprosto nezvyklá konstrukce. Co se týče klasických funkcí, N-Gage je na tom podobně jako ostatní přístroje řady Series 60. Kompletní přehled funkcí naleznete v našem katalogu mobilů.

Nokia postupem času přiznala neúspěch N-Gage. Manažeři Nokie dali oficiálně najevo, že prodeje této herní konzole nejsou podle jejich představ. Prodejnost byla od začátku poprůměrná, výrobce tak reagoval zlevněním, ani to však nepomohlo. A to nemluvíme o prolomení ochrany her a možnosti jejich spuštění u jiných telefonů Series 60. Paměťové karty typu MMC, které samy nepodporují ochranné mechanismy, budou vždy velmi náchylné k prolomení jakékoli ochrany. Příčinou je podle mě i vysoká cena her pro N-Gage, které se pohybují okolo tisícovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První generace Nokie N-Gage, která moc úspěchu nezískala

N-Gage s číslem dvě

Hned po Velikonocích, tedy ve středu 14. dubna, výrobce představí v Londýně "budoucnost mobilního hraní". Z informací, které lze slyšet okolo, půjde o zbrusu novou Nokii N-Gage. Jak můžeme vidět z tajných obrázků, název N-Gage zůstal. Jde zkrátka o další generaci modelu, Volkswagen Golf má rovněž stejný a neměnný název už od začátku, číslovku znázorňující generační posun bych tedy neočekával.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
N-Gage je více zakulacený a pravděpodobně i menší
Zdroj:
www.
gsmparadise.com

Nový N-Gage vypadá menší a hravější, design byl výrazně zakulacen, nyní má tvar elipsy. Velmi výrazné změny se dočkalo i rozmístění tlačítek. Alfanumerická klávesnice je nyní užší s tlačítky více u sebe. Kousek vedle čtyřsměrného kurzoru se objevilo kulaté tlačítko s dosud neznámou funkcí, mohlo by sloužit třeba k potvrzení volby nebo k rychlému spuštění libovolné hry.

Podle informací z různých diskusních fór telefon nenabídne rádio ani MP3 přehrávač. Jak si můžete všimnout, tlačítka s těmito funkcemi narozdíl od předchůdce chybí. Nic ale nemusí být ztraceno, třeba se MP3 nebo rádio aktivuje přes položku v menu. Nová Nokia N-Gage má mít i vestavěný fotoaparát, důkazem je položka na displeji a objektiv na zadní straně přístroje, který je maskován pod čtverečkem papíru nebo látky, pokud je to vůbec ono. Všechno si můžete prohlédnout na obrázcích v článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Do ruky padne rozhodně lépe než předchůdce
Zdroj:
www.gizmodo.com

S novou "konzolí" od Nokie bude možné telefonovat jako s normálním telefonem, tj. nikoli hranou u ucha, reproduktor se nachází na přední části. Paměťová karta by měla být snadno vyjímatelná bez nutnosti vytahovat baterii. Nokia zřejmě nevydá pouze jednoho nástupce současné N-Gage, ale hned několik zařízení - to ovšem nemusí být hned. Pokud by tento N-Gage nepodporoval MP3 ani rádio, můžeme očekávat nízkou cenu, na internetu se hovoří o částce do 10 000 Kč. Dražší varianty mohou následovat později.

Operačním systémem bude jak jinak než Symbian, pravděpodobně ve verzi 7.0 jako u posledních chytrých mobilů z Finska. Herní kompatibilita se starším N-Gage má být stoprocentní. Na závěr chci podotknout, abychom novou Nokii N-Gage nehodnotili jen podle vzhledu, počkejme si na oficiální informace. Už jen pár dní.

Diskuze (29) Další článek: První tajné obrázky nové N-Gage (a ještě další)

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage, Nástupce, Kulaté tlačítko, Nástup, Obr


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 27

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 92

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 32

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118