Návod: jak do Nokie 6310i nahrát program v Javě

Nokia před několika dny nabídla na svém webu majitelům modelu 6310i novou verzi balíčku PC Suite. Jeho součástí je také aplikace pro nahrávání javových programů z počítače do telefonu. Postup bohužel často není tak jednoduchý, jak by asi měl být.
Návod: jak do Nokie 6310i nahrát  program v Javě

Aktuální verzi 4.81 balíčku Nokia PC Suite najdete spolu s dalšími programy a dokumenty na webu Nokie. V balíčku jsou jednak standardní programy, nově se v něm ale objevuje také Nokia Application Installer, což je program, jehož prostřednictvím do telefonu dostanete javové programy.

Klepněte pro větší obrázek

Rychlé a pohodlné

Javové aplikace jste do Nokie 6310i mohli nainstalovat i dříve prostřednictvím wapového prohlížeče. Bylo to však poměrně zdlouhavé, nepohodlné a taky docela drahé. S programem Nokia Application Installer je zkoušení a hledání užitečných javových programů mnohem pohodlnější.

Prostředí Instaleru je extrémně jednoduché: po stisknutí tlačítka najdete na disku javovou aplikaci, kterou potvrzením pošlete do telefonu. Při testování jsem se ale zpočátku setkával pouze s chybovými hláškami a dlouho jsem nevěděl, jak dál. Abyste se této fázi používání programů vyhnuli, mám pro vás krátký návod.

Klepněte pro větší obrázek

Stačí malá úprava

Programy do mobilů najdete na Internetu, můžu doporučit například servery midlet.org a midletcentral.com. Javová aplikace se vždy skládá ze dvou souborů: první má příponu JAD, druhý JAR. Potřebujete oba dva.

Jenže programy stáhnuté z Internetu jsou často připraveny tak, že je instalační program Nokie nepozná a přestože soubor JAR na disku zaručeně existuje, instalátor ho nenajde. S tímto problémem jsem se setkal doslova u každého javového programu stáhnutého z Internetu. Příčinou je špatná cesta, která je nastavena v souboru JAD. Tento soubor však stačí jednoduchým způsobem upravit a je hned po problému.

Konkrétně: z Internetu jsou stáhl hru SpruceDriver v souborech SpruceDriver.jad a SpruceDriver.jar. Soubor JAD vypadá takto:

MIDlet-Version: 1.0.0
MIDlet-Vendor: SpruceTechnologies
MIDlet-Jar-URL: http://www.midletcentral.com/software/downloadstream.jsp/NSID-www.midletcentral.com-586%3A3cf547d8%3A166a19343818e2f2?type=jar
MIDlet-1: SpruceDriver, /SpruceDriver.png, org.spruce.midp.driver.Driver
MIDlet-Jar-Size: 9107
MIDlet-Name: SpruceDriver

Abyste program mohli nainstalovat do Nokie, musíte upravit řádek, který uvozuje záhlaví MIDlet-Jar-URL. Smažte dlouhou internetovou adresu nebo jiný text a na jeho místo vložte název druhého souboru. Zde je výsledek:

MIDlet-Version: 1.0.0
MIDlet-Vendor: SpruceTechnologies
MIDlet-Jar-URL: SpruceDriver.jar
MIDlet-1: SpruceDriver, /SpruceDriver.png, org.spruce.midp.driver.Driver
MIDlet-Jar-Size: 9107
MIDlet-Name: SpruceDriver

Takto upravený soubor už Nokia Application Installer dokáže bez problémů nainstalovat do telefonu.

Diskuze (38) Další článek: Philips Fisio 620: velká obrázková galerie

Témata článku: Nokia, Návody, Návod, Program, Krátký návod


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11