Návod: jak nastavit e-mail na nových Nokiích

Nové telefony Nokia řady Series 40 mají vestavěný e-mailový prohlížeč. Jeho nastavení nemusí být pro každého jednoduchá záležitost, proto jsme připravili návod s přesným postupem.
Návod: jak nastavit e-mail na nových Nokiích
Kapitoly článku
E-mailový prohlížeč, jehož se týká tento článek, najdeme v nejnovějších Nokiích 6220, 6230, 6820, 7200 a 7600. Jedná se o javovou aplikaci, která je standardně nainstalovaná v telefonu. I když prohlížeče tohoto typu nikdy nemohou mít takové možnosti jako e-mail vypálený přímo ve firmwaru, práce s elektronickou poštou ve zmíněných Nokiích je až překvapivě pohodlná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

E-mailový prohlížeč ale musíte napřed nastavit. V tomto článku budu popisovat a odkazovat se na nabídku Nokie 7200, u ostatních modelů by ale měla být velmi podobná. Stejně jako u každého jiného e-mailového prohlížeče i zde je nutné nastavit dvě různé věci: datový profil a e-mailovou schránku. Prostřednictvím datového profilu se s telefonem připojíte k internetu a posléze k nastavené e-mailové schránce.

Napřed schránku

Nastavení e-mailového prohlížeče hledejte v nabídce Zprávy – Nastavení zpráv – Zprávy e-mailu. Jsou zde jen dvě položky: v první (Aktivní nastavení e-mailu) si vyberte neobsazený profil, aktivujte jej a v druhém (Upravit aktivní nastavení e-mailu) nastavte potřebné parametry.

Název schránky: tento údaj slouží jen pro přehled, abyste se ve vytvořených datových profilech vyznali.

Adresa e-mailu: zadejte svoji e-mailovou adresu, která se u příjemce objeví v hlavičce zprávy.

Můj název: zadejte své jméno nebo přezdívku, která se ukáže v hlavičce e-mailu jako odesílatel.

Odchozí (SMTP) server: adresa internetového serveru pro posílání zpráv. V závislosti na svém operátorovi sem zadejte smtp.etmail.cz (Eurotel), smtp.mujoskar.cz (Oskar) nebo smtp.t-email.cz (T-Mobile).

Typ příchozího serveru: pokud netušíte, o co jde, vyberte POP3, jinak zvolte typ serveru, na němž máte umístěnu e-mailovou schránku.

Příchozí (POP3) server: adresa serveru, kde jsou uloženy vaše e-maily. Zde už nemohu poradit univerzální nastavení, pokud ho neznáte, obraťte se na provozovatele své e-mailové schránky nebo firemního administrátora.

Jméno uživatele POP3: zadejte jméno, kterým se hlásíte ke své schránce.

Heslo POP3: zadejte heslo, kterým se hlásíte ke své schránce. Pokud necháte tuto položku prázdnou, prohlížeč vás vyzve k zadání hesla až těsně před samotným připojením.

Volba Jiné nastavení

Přestože pud sebezáchovy radí nesahat do pokročilých nastavení, zde nemáte jinou možnost a musíte se zanořit do rozsáhlé nabídky.

Připojit podpis: ke každé zprávě může prohlížeč automaticky přidat podpis a v této nabídce ho můžete nastavit.

Použít autorizaci SMTP: pokud nevíte, co to je, ponechte v nastavení „Ne“ a následující položky Jméno uživatele SMTP i Heslo SMTP nevyplňujte. Tyto možnosti jsou určeny pro servery odesílaných zpráv, které vyžadují přihlášení. U SMTP serverů, které nabízejí mobilní operátoři, autorizaci není nutné (a ani možné) použít.

Odchozí porty: SMTP ponechte na hodnotě 25, POP3 na 110. Toto nastavení změňte jen v případě, kdy víte, že server vyžaduje jiné porty.

Odpovědět na adresu: když do této položky zadáte e-mailovou adresu, příjemci se automaticky nabídne při odpovědi na váš e-mail. Tato možnost se hodí v případě, kdy e-mail v mobilu používáte jen nouzově a chcete, abyste odpověď dostali na jinou adresu.

Zabezpečené přihlášení: určitě bude fungovat volba Vypnout.

Načíst e-maily: prohlížeč v Nokiích neumí pracovat s hlavičkami, rovnou načítá celá těla zpráv. Zde můžete zvolit, po kolika e-mailech se zprávy ze vzdálené schránky budou načítat.

Nastavení spojení SMTP

Zatím jsme stále pracovali pouze na přístupu k e-mailové schránce, až nyní přichází čas pro nastavení datového profilu. Nejprve nastavme server pro posílání zpráv.

Proxy: ponechte nastavení Ukončit.

Nosič dat: doporučuji GPRS, můžete ale zvolit i vytáčené spojení (GSM data). Dále v článku budu popisovat nastavení pro GPRS.

Nastavení nosiče - Přístupový bod GPRS: v závislosti na svém operátorovi zadejte následující parametr:

Eurotel (paušál): internet
Eurotel Go: gointernet
Oskar (paušál): internet
Oskarta: ointernet
T-Mobile: internet.t-mobile.cz

Typ autentizace: nastavte Normální

Typ přihlášení: zvolte Automaticky

Uživatelské jméno a Heslo: obě položky ponechte prázdné

Nastavení spojení POP3

V této nabídce se nastavuje spojení k serveru, na kterém je umístěna e-mailová schránka. Budu šetřit místem, vraťte se proto do předchozí části článku o nastavení serveru SMTP a vše do puntíku opište i do parametrů v menu POP3.

Hotovo!

Nyní se vraťte nazpět až do hlavní nabídky Zprávy a z dostupných položek vyberte E-mail. Jakmile se prohlížeč otevře (chvíli to trvá), můžete pracovat se všemi jeho funkcemi: stahovat zprávy, odpovídat, přeposílat je a vytvářet zcela nové e-maily.

V druhé kapitole článku najdete podrobné parametry a vlastnosti e-mailového prohlížeče v nejnovějších Nokiích

Témata článku: Nokia, Návody, E-mail, Nokia 6220, Nokia 6220 classic, Nokia 6230, Nokia 6820, Nokia 7200, Nokia 7600, Návod, Rozepsaný e-mail, Firemní administrátor, NAS, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 63

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 29