Návod: jak s Palmem na Internet přes GPRS (Oskar)

Včera jste si mohli přečíst obrázkový návod pro Technoidy, jež popisoval propojení Psionu s GPRS telefonem Siemens S45. Nyní stejným způsobem popíšeme postup pro kapesní počítače Palm.
Návod: jak s Palmem na Internet přes GPRS (Oskar)

Na počítačích Palm je nastavení o drobet méně komplikované než na počítačích Psion. Zpravidla (až na velmi staré počítače) není nutné instalovat žádné doplňky a komunikace většinou funguje napoprvé.

Klepněte pro větší obrázekVšechny parametry nastavujete v aplikaci Prefs, kterou najdete ve správci programů. Na záložkách v pravém horním rohu displeje je mnoho různých sekcí, které lze nastavit. Nás budou zajímat sekce Connection a Network. Ještě jednou raději upozorňuji, že jde o nastavení pro telefon Siemens S45 a GPRS Oskara. Pro jiné telefony a operátory může být nastavení maličko jiné.

Záložka Connection

V této záložce vytvořte stisknutím tlačítka New... nové spojení. Přiřaďte mu libovolný název a další parametry, které vidíte na následujících obrázcích (ke třetí obrazovce se dostanete stisknutím tlačítka Detail ...). Dvojím stisknutím tlačítka OK okna zavřete a v pravém horním rohu zvolte záložku Network.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Záložka Networks

Zde nemůžete vytvořit zcela nové připojení, využijte ale některé ze stávajících, které nebudete potřebovat a první nastavovací obrazovku změňte podle prvního obrázku. Jako uživatelské jméno (User Name) a heslo (Password) zadejte cokoli; nenechávejte však políčka prázdná.

Klepněte pro větší obrázek

K nastavení na prvním z následujících obrázků se dostanete tlačítkem Details..., na třetí obrazovku tlačítkem Script... Zde musíte postupně shora vytvořit následující připojovací skript:

Send: at&f&k5+cgqmin=1,1,1,1,1,1
Send CR:
Send:
at+cgdcont=1,"IP","internet"
Send CR:
Send:
atd*99***1#
Send CR:
End:

Dvojím stisknutím tlačítka OK tato dialogová okna zavřete.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spojení

Pokud zůstanete na záložce Network, můžete tlačítkem Connect navázat spojení se Siemensem S45. Napřed na něm ale musíte zapnout GPRS a aktivovat infračervený port(doporučuji tyto dvě funkce přiřadit číslicovým tlačítkům telefonu, abyste je nemuseli pokaždé hledat v menu).

Ve spodní části displeje se nyní objeví menší okno s nápisem Initializing, posléze se několik sekund budete dívat na Signing on a když bude vše v pořádku, na okamžik se objeví nápis Established a malé okno zmizí. To je důkaz, že spojení bylo v pořádku navázáno a nápis na spodním tlačítku se nyní změnil na Disconnect (jím posléze můžete spojení ukončit). Na displeji telefonu uvidíte, že infračervený přenos je aktivní a kolem nápisu GPRS budou přerušované čárky.

Klepněte pro větší obrázek 

Spojení nemusíte navazovat vždy přímo z panelu Network. Obvykle stačí, když v některém z internetových programů (webový nebo e-mailový prohlížeč, AvantGo atd.) vyberete příkaz "Připojit" a daný program sám požádá aplikaci Network o spojení. Ani pro odpojení nemusíte hledat nastavení Network. Položku Disconnect obvykle vždy najdete v menu příslušných aplikací.

Diskuze (30) Další článek: Mobilní maniaci posílají každý den téměř miliardu textovek!

Témata článku: Ostatní, Návody, Siemens S45, Návod, GPRS, Internet, Oskar


Určitě si přečtěte