Návod: jak s Windows CE na Internet přes GPRS (Oskar)

Přestože nové verze kapesních počítačů s operačním systémem PocketPC připojíte k Internetu bez problémů, starší kapesní počítače s Windows CE 1.0 nebo 2.0 v základní výbavě připojit přes GPRS nelze. Poradíme vám, jak na to.
Návod: jak s Windows CE na Internet přes GPRS (Oskar)

Pokud vlastníte starší kapesní počítač s některou z dřívějších verzí operačního systému Windows CE, narazíte při pokusu o připojení k telefonu prostřednictvím infračerveného portu na jeden závažný problém - žádný z těchto operačních systémů totiž neobsahuje ovladače pro infračervený modem. Abyste tudíž se svým telefonem mohli infračerveně propojit, musíte je někde najít.

Protože v tomto článku si ukážeme nastavení pro mobilní telefon Siemens S45 a GPRS připojení v síti Oskar, poslouží nám výborně ovladač infračerveného portu původně určené pro starší mobil Siemens S25, který jste také mohli najít na Prvním užitečném cédéčku Mobilit. Archiv rozbalte a spusťte instalační soubor, který provede instalaci do kapesního počítače. Po instalaci bude třeba provést reset celého zařízení.

Návod krok za krokem

Poznámka: Přestože předvedené obrazovky pocházejí ze systému Windows CE 2.0 pro PPC, funguje toto nastavení i na starších počítačích s Windows CE 1.0.

Z rozbalovacího menu Start -> Programs -> Communication otevřete obrazovku Connection. Zvolte perem ikonku Make New Connection a v následujícím okně si zvolte libovolný název a označne možnost Dial-Up Connection.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po kliknutí na tlačítko Next si v novém okně vyberte z rozbalovacího menu nově nainstalovaný Siemens S25 IrDA Modem a zvolte tlačítko Configure. Objeví se nové okno Device Properties, jehož obě dvě záložky vyplňte podle obrázků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po potvrzení tohoto okna vyberte TCP/IP Settings a opět vyplňte obě jeho záložky podle naší předlohy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Okno s nastavením sítě opět potvrďte stiskem tlačítka OK v pravém horním rohu a v okně vlastností přípojení zvolte tlačítko Next. Objeví se poslední okno tohoto nastavení, ve kterém pouze zadáte správné telefonní číslo *99***1#.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po kliknutí na tlačítko Finish se vám na desktopu objeví ikona nově vytvořeného připojení. Poklepáním ji otevřete a v dialogovém okně zvolte tlačítko Connect. Na telefonu musíte mít povolen infra port i GPRS přenosy a po chvíli dojde ke spojení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po úspěšném spojení se připojovací okno samo minimalizuje do spodní lišty. Nyní již zbývá jen otevřít Inbox pro práci s elektronickou poštou nebo libovolný internetový prohlížeč a zcela nerušeně brouzdat internetem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po dobu našeho redakčního testování datových GPRS přenosů se ukazuje, že přestože velká většina současných kapesních počítačů tuto technologii oficiálně nepodporuje, podařílo se nám (s většími či menšími problémy) připojit k Internetu přes GPRS snad všechny dostupné operační systémy - ať již se jedná o PocketPC, Windows CE, PalmOS či Epoc.

 

Diskuze (5) Další článek: HBH-20: nová bezdrátová bondovka od Sony Ericsson

Témata článku: Ostatní, Návody, Siemens S45, Návod, GPRS, Oskar, Internet

Určitě si přečtěte