Návod: jak vyzrát na blokované informační textovky

Pro všechny čtenáře jsem připravil návod, jak vyzrát na to, jak vyzrát na zakázané informační textovky ze služeb jako je například Alekto nebo Mr.X. Vše vám vysvětlím na příkladu Alekta.
Návod: jak vyzrát na blokované informační textovky

Klepněte pro větší obrázekProtože kterýkoli mobilní operátor může kdykoli omezit zasílání informačních textovek přes své webové brány, hledají uživatelé logicky způsob, jak o své oblíbené pravidelné informace nepřijít. Jednou z četných možností je náhrada vašeho mobilního e-mailu jiným, pro tento způsob speciálně vytvořeným.

V mém případě jsem byl zaregistrován v systému Alekto a u Mr.X. Když jsem však zavítal na stránky služby Mr.X, dozvěděl jsem se trpkou skutečnost, že přerušili provoz - dle jejich vlastních slov je toto omezení zavedeno právě proto, že operátoři jim textovky blokují, tudíž mi zbývalo pouze Alekto.

Postup celého nastavení je poměrně jednoduchý a rychlý. Po registraci u provozovatele informačních textových informací se dostanete do menu nastavení zasílání samotných zpráv. Zde si aktivujete témata dle vaší potřeby či zájmů a do okénka pro nezkrácenou verzi zpráv napíšete svou e-mailovou adresu - nejlépe kupříkladu vasejmeno@seznam.cz. Celé nastavení poté uložíte.

Na serveru (dále je popisován postup nastavení e-mailu na Seznamu), kde máte založenou e-mailovou schránku se do ní přihlaste.

  • Klikněte na položku Nastavení,
  • dále klikněte na Filtry - Nový filtr,
  • nastavíte ho tak, že vždy, když přijde e-mail, který bude v poli From obsahovat text alekto, se pošle upozornění na Vaší mobilní e-mailovou adresu - třeba vasejmeno@mujoskar.cz,
  • zde je již nastaveno v poli předmět tento text - Přišel Vám nový E-mail,
  • tento text však vymažete a do pole text napíšete příkaz %{BODY},
  • ostatní příkazy taktéž vymažte,
  • Filtr uložíte a aktivujete.

Zprávy většinou budou chodit ve formátu:

Od:vasejmeno@seznam.cz :Text zprávy.A bude rozdělen do dvou SMS.

Přestože je tento postup poněkud nepřímočarý, funguje dle mých informací spolehlivě a ještě se mi nestalo, že bych některou textovou zprávu vůbec nedostal. Takto vytvořený email můžete použít i pro zasílání jiných informací a ne jen pro informační textovky. Ano, může se velmi dobře stát vaší soukromou e-mailovou bránou směřující vybrané položky přímo na displej vašeho mobilu.

Diskuze (44) Další článek: XDA: překvapení od Microsoftu (test)

Témata článku: Ostatní, Návody, Text, Blok, Návod

Určitě si přečtěte