Návod: nahrajte si nový firmware svépomocí

Každý majitel mobilního telefonu Siemens S45 nebo ME45 si může zcela sám nahrát do svého přístroje novou verzi firmwaru. Máte-li z této operace strach, pak si přečtěte tento obrázkový návod. Doplněno 20. 3. 2002
Návod: nahrajte si nový firmware svépomocí

Siemens na veletrhu CeBIT uveřejnil oficiální informaci, že bude poskytovat bezplatnou aktualizaci softwaru pro modely Siemens S45 a ME45. Tato aktualizace vám téměř o třetinu zrychlí paketové datové přenosy s využitím GPRS třídy osm. K dalším funkcím patří například plná podpora EMS zpráv nebo úplně nová interaktivní hra Kung-Fu. Aktualizace rovněž obsahuje možnost synchronizace kancelářských funkcí s MS Outlookem.

Nejdříve ze všeho musíte zjistit, jakou variantu telefonu máte. Odejměte tudíž baterii a zapište si posledni trojčíslí sériového čísla. Tápete-li, pomůže vám návodný obrázek:

Nyní si otevřete stránku Siemensu, kde vyberete vaši verzi telefonu (S45/ME45) a klikněte na položku Download. Zde to políčka zadejte trojčíslí vašeho telefonu a klikněte na odkaz ke stažení. Celý instalační balíček má více než čtyři megabajty.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekPoznámka: Podle našich informací by všechny telefony obsahující češtinu měly mít poslední trojčíslí 307, nicméně některé mobilní telefony oficiálně zakoupené v čechách mají číslovku 100. Chcete-li proto firmware s češtinou (včetně T9), napište do políčka na odpovídající stránce právě číslo 307.

Po stažení zapněte telefon a připojte jej prostřednictvím dodávaného sériového kabelu ke stolnímu počítači a spusťtě stažený program.

Klepněte pro větší obrázek

Jako jazyk si zvolte češtinu a svoji volbu potvrďte kliknutím na tlačítko Pokračovat. Kliknutím na tlačítko start dojde k automatické detekci připojeného mobilního telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Po úspěšné detekci začne automatický update vašeho mobilu - na monitoru svého počítače můžete sledovat celý proces, který trvá podle rychlosti nastavení sériového portu pět až deset minut. Po dobu nahrávání nového softwaru nesmíte s telefonem manipulovat.

Klepněte pro větší obrázek

Po uplynutí potřebného času je vše hotovo - odpojte svůj telefon, zapněte jej a můžete jej začít rovnou používat. Nemusíte se vůbec bát o data či telefonní seznam uložený v interní paměti mobilu, protože tímto zákrokem o ně určitě nepřijdete. Máte-li některý z podporovaných telefonů, nezbývá mi nic jiného, než vám upgrade na novou verzi firmwaru skutečně doporučit.

Doplněno 23. 2. 2002: Podle nejnovějších informací mají některé série mobilního telefonu ME45 problém s korektním provedením celé operace a může dojít k jejich zablokování, popřípadě i zničení.

Témata článku: Ostatní, Návody, Siemens S45

84 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Stegi 16. 9. 2003 17:10:55

    Cau jestli nekdo mate ulozenej ten soubor s fw30, tak mi ho prosim...

  • Rasťo 18. 10. 2002 20:33:13
    neviete niekto kde sa da zohnat firmware vyssi ako 21 pre...
  • maca 4. 7. 2002 0:28:14
    tam me nikdo nedostane nic se ta nemuze delat
Určitě si přečtěte

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

** Některé mobily umí nahrát hovor už v základu. Stačí stisknout button ** Co dělat, když takový mobil nemáte? ** Pomoc je jednoduchá, stačí stáhnout aplikaci ACR

Včera | Kůžel Filip | 40

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

** Můžete skočit na lep reklamě a koupit to nejmodernější a nejdražší ** Nebo vyberete chytře a za 50 % peněz dostanete 90 % muziky ** Stačí znát jednoduchá pravidla fungování mobilního trhu

28.  7.  2017 | Kůžel Filip | 71

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

Co dělat, když vám odcizí mobil a jak ověřit, že nekupujete kradený?

** Policie umí telefon vyřadit z provozu, alespoň u domácích operátorů ** SIM kartu „blokněte“ přímo u operátora, vystaví vám novou ** Pozor si dávejte na koupi z druhé ruky, vždy si ověřte IMEI

24.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Jak prodloužit život baterie v mobilu

Jak prodloužit život baterie v mobilu

** Baterie v mobilu má dobrou kondici po asi 500 nabíjecích cyklů ** V praxi to jsou dva roky, pak kapacita rychle klesá ** Jak pečovat o baterie v telefonu?

17.  7.  2017 | Kůžel Filip | 49

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Jak vybrat levný chytrý telefon

Jak vybrat levný chytrý telefon

17.  6.  2017 | Kůžel Filip | 18


komerční sdělení

Komerční sdělení