Návod: nahrajte si nový firmware svépomocí

Každý majitel mobilního telefonu Siemens S45 nebo ME45 si může zcela sám nahrát do svého přístroje novou verzi firmwaru. Máte-li z této operace strach, pak si přečtěte tento obrázkový návod. Doplněno 20. 3. 2002
Návod: nahrajte si nový firmware svépomocí

Siemens na veletrhu CeBIT uveřejnil oficiální informaci, že bude poskytovat bezplatnou aktualizaci softwaru pro modely Siemens S45 a ME45. Tato aktualizace vám téměř o třetinu zrychlí paketové datové přenosy s využitím GPRS třídy osm. K dalším funkcím patří například plná podpora EMS zpráv nebo úplně nová interaktivní hra Kung-Fu. Aktualizace rovněž obsahuje možnost synchronizace kancelářských funkcí s MS Outlookem.

Nejdříve ze všeho musíte zjistit, jakou variantu telefonu máte. Odejměte tudíž baterii a zapište si posledni trojčíslí sériového čísla. Tápete-li, pomůže vám návodný obrázek:

Nyní si otevřete stránku Siemensu, kde vyberete vaši verzi telefonu (S45/ME45) a klikněte na položku Download. Zde to políčka zadejte trojčíslí vašeho telefonu a klikněte na odkaz ke stažení. Celý instalační balíček má více než čtyři megabajty.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekPoznámka: Podle našich informací by všechny telefony obsahující češtinu měly mít poslední trojčíslí 307, nicméně některé mobilní telefony oficiálně zakoupené v čechách mají číslovku 100. Chcete-li proto firmware s češtinou (včetně T9), napište do políčka na odpovídající stránce právě číslo 307.

Po stažení zapněte telefon a připojte jej prostřednictvím dodávaného sériového kabelu ke stolnímu počítači a spusťtě stažený program.

Klepněte pro větší obrázek

Jako jazyk si zvolte češtinu a svoji volbu potvrďte kliknutím na tlačítko Pokračovat. Kliknutím na tlačítko start dojde k automatické detekci připojeného mobilního telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Po úspěšné detekci začne automatický update vašeho mobilu - na monitoru svého počítače můžete sledovat celý proces, který trvá podle rychlosti nastavení sériového portu pět až deset minut. Po dobu nahrávání nového softwaru nesmíte s telefonem manipulovat.

Klepněte pro větší obrázek

Po uplynutí potřebného času je vše hotovo - odpojte svůj telefon, zapněte jej a můžete jej začít rovnou používat. Nemusíte se vůbec bát o data či telefonní seznam uložený v interní paměti mobilu, protože tímto zákrokem o ně určitě nepřijdete. Máte-li některý z podporovaných telefonů, nezbývá mi nic jiného, než vám upgrade na novou verzi firmwaru skutečně doporučit.

Doplněno 23. 2. 2002: Podle nejnovějších informací mají některé série mobilního telefonu ME45 problém s korektním provedením celé operace a může dojít k jejich zablokování, popřípadě i zničení.

Témata článku: Ostatní, Návody, Siemens S45, Interaktivní hra, Firmware, Nový firmware, Návod

Určitě si přečtěte

Jak prozvonit Android, i když nemáte druhý telefon

Jak prozvonit Android, i když nemáte druhý telefon

13.  11.  2017 | Kůžel Filip | 31

Jak skrýt číslo, aby vás volaný nepoznal

Jak skrýt číslo, aby vás volaný nepoznal

27.  10.  2017 | Kůžel Filip | 74

7 tipů na zrychlení Androidu

7 tipů na zrychlení Androidu

26.  10.  2017 | Kůžel Filip | 28

Jak vybrat nejlepší čtečku elektronických knih

Jak vybrat nejlepší čtečku elektronických knih

** Čtečka e-knih jako větší mobil s černobílým displejem opravdu jen vypadá. ** Používá se jinak, plní jiné úkoly a také se vybírá podle jiných pravidel. ** Víte, co, kde a jak dlouho budete číst?

29.  9.  2017 | Kůžel Filip | 15

Chcete vlastní značku smartphonů? Tady je návod

Chcete vlastní značku smartphonů? Tady je návod

** Chcete vlastní značku a portfolio chytrých telefonů? ** Je to až neuvěřitelně jednoduché a levné! ** Ale největší výzva už dávno vězí jinde.

25.  9.  2017 | Kůžel Filip | 52