Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)

Nastavení mobilního telefonu pro wapování není jednoduché ani pro pokročilé uživatele. V dnešním článku naleznete důležité informace pro úspěšné zprovoznění WAPu na svém mobilu, a to u všech našich operátorů.
Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)
Kapitoly článku

Mobilní telefon, který koupíte přímo u operátora, je již s největší pravděpodobností připraven pro wapování. Vložíte-li však do telefonu SIM kartu jiného operátora, musíte provést nové nastavení připojení. To není vůbec jednoduché. Musíte znát přístupová jména a hesla, IP adresy, domovské stránky, režimy přenosu a podobně. Na následujících řádcích se dozvíte všechny potřebné informace pro úspěšné připojení.

Nastavení mobilního telefonu se může provést několika způsoby, od jednoduchého zaslání nastavení formou SMS (Sony Ericsson, Nokia), až po otrocké zadávání všech důležitých informací. Podíváme se na všechny způsoby, bude jen na vás, kterou cestu si zvolíte. Všichni tři operátoři nabízí dva druhy připojení a tím i dva odlišné způsoby tarifikace a rychlosti spojení. Vlastníte-li telefon podporující GPRS, zvolte tuto možnost. Uživatelé starších mobilů se musí spokojit s vytáčeným připojením CSD.

Poznámka: Cenám za wapování se budeme věnovat v příštím díle seriálu.

Konfigurujeme u výrobce: Sony Ericsson a Nokia

Majitelé mobilních telefonů Sony Ericsson (i Ericsson) a Nokia mají situaci velmi zjednodušenou. Oba výrobci umožňují zaslání konfigurační textové zprávy pomocí svých internetových stránek.

Sony Ericsson (i Ericsson)
Navštivte stránky www.sonyericsson.com a vpravo vyberte Global support area. Nyní zadejte modelové označení svého mobilního telefonu (např. T39m). Na následující stránce klikněte na WAP configurator a v dalším okně vyberte zemi, v našem případě Czech Republic. Nyní zvolte operátora, jsou zde zastoupeni všichni tři. Trochu nelogicky musíte ještě jednou vybrat model svého telefonu a následně typ služby (CSD či GPRS). V posledním okně zadáte své telefonní číslo v mezinárodním tvaru a odešlete. Během pár minut obdržíte konfigurační SMS.

Nokia
Zavítejte na stránky www.nokia.com a v horní liště vyberte Support – Phones. Pak zvolte Operator Settings a vyberte WAP settings. Otevře se samostatné okno, ve kterém odsouhlasíte licenční ujednání. Nyní musíte absolvovat pět kroků: výběr země, výběr operátora, výběr vašeho mobilu, výběr služby a konečně zadání telefonního čísla. Nokii však nepochválím za aktuálnost, v nabídce stále figuruje Paegas se svou službou ClickW@P, nastavení je tedy nefunkční.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Ostatní, Návody, WAP, Mobil, Návod

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5