Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)

Nastavení mobilního telefonu pro wapování není jednoduché ani pro pokročilé uživatele. V dnešním článku naleznete důležité informace pro úspěšné zprovoznění WAPu na svém mobilu, a to u všech našich operátorů.
Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)
Kapitoly článku

Mobilní telefon, který koupíte přímo u operátora, je již s největší pravděpodobností připraven pro wapování. Vložíte-li však do telefonu SIM kartu jiného operátora, musíte provést nové nastavení připojení. To není vůbec jednoduché. Musíte znát přístupová jména a hesla, IP adresy, domovské stránky, režimy přenosu a podobně. Na následujících řádcích se dozvíte všechny potřebné informace pro úspěšné připojení.

Nastavení mobilního telefonu se může provést několika způsoby, od jednoduchého zaslání nastavení formou SMS (Sony Ericsson, Nokia), až po otrocké zadávání všech důležitých informací. Podíváme se na všechny způsoby, bude jen na vás, kterou cestu si zvolíte. Všichni tři operátoři nabízí dva druhy připojení a tím i dva odlišné způsoby tarifikace a rychlosti spojení. Vlastníte-li telefon podporující GPRS, zvolte tuto možnost. Uživatelé starších mobilů se musí spokojit s vytáčeným připojením CSD.

Poznámka: Cenám za wapování se budeme věnovat v příštím díle seriálu.

Konfigurujeme u výrobce: Sony Ericsson a Nokia

Majitelé mobilních telefonů Sony Ericsson (i Ericsson) a Nokia mají situaci velmi zjednodušenou. Oba výrobci umožňují zaslání konfigurační textové zprávy pomocí svých internetových stránek.

Sony Ericsson (i Ericsson)
Navštivte stránky www.sonyericsson.com a vpravo vyberte Global support area. Nyní zadejte modelové označení svého mobilního telefonu (např. T39m). Na následující stránce klikněte na WAP configurator a v dalším okně vyberte zemi, v našem případě Czech Republic. Nyní zvolte operátora, jsou zde zastoupeni všichni tři. Trochu nelogicky musíte ještě jednou vybrat model svého telefonu a následně typ služby (CSD či GPRS). V posledním okně zadáte své telefonní číslo v mezinárodním tvaru a odešlete. Během pár minut obdržíte konfigurační SMS.

Nokia
Zavítejte na stránky www.nokia.com a v horní liště vyberte Support – Phones. Pak zvolte Operator Settings a vyberte WAP settings. Otevře se samostatné okno, ve kterém odsouhlasíte licenční ujednání. Nyní musíte absolvovat pět kroků: výběr země, výběr operátora, výběr vašeho mobilu, výběr služby a konečně zadání telefonního čísla. Nokii však nepochválím za aktuálnost, v nabídce stále figuruje Paegas se svou službou ClickW@P, nastavení je tedy nefunkční.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Vodafone, T-Mobile, O2, Návody, Návod, NAS, Seriál, WAP, Mezinárodní tvar, Mobil

Určitě si přečtěte

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

Balíček StreamOn narazil u „německého ČTÚ“. Porušuje síťovou neutralitu

** Balíčky Vodafone Video Pass a T-Mobile StreamOn se řeší i u nás ** Tuzemský regulátor naznačuje, že o verdiktu německých kolegů ví ** Vodafone Video Pass může mít problém kvůli redukci kvality videa

Dnes | Pospíšil Aleš | 8

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

Včera | Pospíšil Aleš | 6

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

** Výkon za rozumnou cenu, takové jsou dle Vodafonu modely Xiaomi ** Top model Xiaomi Mi MIX 2 vyjde na necelých 15 tisíc korun ** Operátor v lednu výrazně zlevňuje, ceny jdou dolů o tisíce

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 14