Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)

Nastavení mobilního telefonu pro wapování není jednoduché ani pro pokročilé uživatele. V dnešním článku naleznete důležité informace pro úspěšné zprovoznění WAPu na svém mobilu, a to u všech našich operátorů.
Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)
Kapitoly článku

Mobilní telefon, který koupíte přímo u operátora, je již s největší pravděpodobností připraven pro wapování. Vložíte-li však do telefonu SIM kartu jiného operátora, musíte provést nové nastavení připojení. To není vůbec jednoduché. Musíte znát přístupová jména a hesla, IP adresy, domovské stránky, režimy přenosu a podobně. Na následujících řádcích se dozvíte všechny potřebné informace pro úspěšné připojení.

Nastavení mobilního telefonu se může provést několika způsoby, od jednoduchého zaslání nastavení formou SMS (Sony Ericsson, Nokia), až po otrocké zadávání všech důležitých informací. Podíváme se na všechny způsoby, bude jen na vás, kterou cestu si zvolíte. Všichni tři operátoři nabízí dva druhy připojení a tím i dva odlišné způsoby tarifikace a rychlosti spojení. Vlastníte-li telefon podporující GPRS, zvolte tuto možnost. Uživatelé starších mobilů se musí spokojit s vytáčeným připojením CSD.

Poznámka: Cenám za wapování se budeme věnovat v příštím díle seriálu.

Konfigurujeme u výrobce: Sony Ericsson a Nokia

Majitelé mobilních telefonů Sony Ericsson (i Ericsson) a Nokia mají situaci velmi zjednodušenou. Oba výrobci umožňují zaslání konfigurační textové zprávy pomocí svých internetových stránek.

Sony Ericsson (i Ericsson)
Navštivte stránky www.sonyericsson.com a vpravo vyberte Global support area. Nyní zadejte modelové označení svého mobilního telefonu (např. T39m). Na následující stránce klikněte na WAP configurator a v dalším okně vyberte zemi, v našem případě Czech Republic. Nyní zvolte operátora, jsou zde zastoupeni všichni tři. Trochu nelogicky musíte ještě jednou vybrat model svého telefonu a následně typ služby (CSD či GPRS). V posledním okně zadáte své telefonní číslo v mezinárodním tvaru a odešlete. Během pár minut obdržíte konfigurační SMS.

Nokia
Zavítejte na stránky www.nokia.com a v horní liště vyberte Support – Phones. Pak zvolte Operator Settings a vyberte WAP settings. Otevře se samostatné okno, ve kterém odsouhlasíte licenční ujednání. Nyní musíte absolvovat pět kroků: výběr země, výběr operátora, výběr vašeho mobilu, výběr služby a konečně zadání telefonního čísla. Nokii však nepochválím za aktuálnost, v nabídce stále figuruje Paegas se svou službou ClickW@P, nastavení je tedy nefunkční.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, Ostatní, T-Mobile, Návody

45 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jaryn 17. 3. 2005 14:07:33
    Prosím tě, v čem je chyba? Udělal sem všechna...
  • Petr Mosna 22. 3. 2004 20:30:25

    a nasel jsem stranku s nastavenim wapu kere mi funguje tak treba vam...

  • Jaroslav Hrabec 3. 3. 2004 10:53:57
    Kontrola spojení
Určitě si přečtěte

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

** Některé mobily umí nahrát hovor už v základu. Stačí stisknout button ** Co dělat, když takový mobil nemáte? ** Pomoc je jednoduchá, stačí stáhnout aplikaci ACR

18.  8.  2017 | Kůžel Filip | 42

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení