Návod pro použití MobilManie: jak se neztratit

MobilMania nabízí mnohem víc, než jen aktuální zprávy ze světa mobilní komunikace. Připravili jsme proto podrobný návod s tipy pro používání služeb, které na MobilManii najdete.
Návod pro použití MobilManie: jak se neztratit

Denně novinky z mobilního světa

MobilMania je deník, který se věnuje mobilním telefonům, telefonování, kapesním počítačům a dalším mobilitkám. Nové články vychází každý den přesně o půlnoci a při zvláštní příležitosti i během dne. Například při představení nového mobilu. Průběžně na webu vycházejí krátké aktuality, kterým říkáme bleskovky. Pokud tedy přicházíte na MobilManii každý den, čekají na vás vždy nové, čerstvé informace.

Tip: Bleskovek často vychází tolik, že pokud MobilManii nenavštěvujete každý den, snadno vám některé uniknou. Najdete je potom v tomto přehledu.

Klepněte pro větší obrázek
Přehled bleskovek na titulní stránce

Ve všední dny vydáváme většinou tři až čtyři články denně. Ani o víkendech nezahálíme a na sobotu vždy připravíme jeden hlavní článek a v neděli se téměř vždy můžete těšit na rozsáhlou recenzi. Pokud nemáte možnost MobilManii sledovat každý den, jistě vám přijdou vhod týdenní přehledy článků a bleskovek, které vydáváme každou sobotu.

Na web už nikdy bez RSS

Počet denně vydaných bleskovek není pevně stanoven, vychází vždy, pokud se něco zajímavého děje. Pokud nechcete, aby vám unikla nějaká informace, využijte náš RSS kanál. Programů pro čtení RSS existuje celá řada a většina z nich je zdarma, stačí pak do některého z nich zadat adresu http://www.mobilmania.cz/system/RSS.xml. RSS je naprosto skvělá služba – články s ní nemusíte hledat, chodí za vámi samy. V redakci tuto technologii používáme pro sledování a čtení většiny webových stránek. Nevíte, jak na to? Přečtěte si jednoduchý návod.

O novinkách se také můžete pravidelně nechat souhrnně informovat e-mailem, stačí si zaregistrovat e-mailovou adresu. Příslušný „miniformulář“ najdete v levém sloupci dole.

Klepněte pro větší obrázek Přihlášení k odběru novinek e-mailem

Kde najít aktuální zprávy

Hlavní článek dne nelze přehlédnout, další články se na běžnou obrazovku monitoru nevejdou a je proto nutné stránku posunout dolů nebo klepnout na odkaz pod úvodníkem hlavního článku. Nezapomeňte na ně! Starší články na nové plynule navazují, k dispozici máte celý archiv.

Bleskové zprávy také nemůžete přehlédnout, ke starším se dostanete kliknutím na odkaz Starší bleskovky, který najdete pod seznamem aktuálních zpráv. Zobrazí se archiv všech aktualit s nadpisem a několika prvními slovy ze zprávy.

Tip: Na ty nejlepší bleskovky nás často upozorníte vy, čtenáři. Jak na to? Stačí klepnout na odkaz pod blokem aktualit: máte tip na bleskovku?

Klepněte pro větší obrázekPokud vás zajímají například jen recenze telefonů nebo zprávy z určité oblasti, stačí si vybrat příslušnou kategorii v levém navigačním sloupci. Můžete přitom kliknout na hlavičky jednotlivých sekcí nebo dílčí nabídky. Snadno tak získáte přehled zpráv například o telefonech vybrané značky nebo o službách daného operátora.

Seznam nejnovějších recenzí je zobrazen v podobě miniatur obrázků telefonů v černém pruhu hned nahoře. Nejčtenější články za posledních čtrnáct dnů pak najdete v pravém sloupci. Svoji samostatnou kategorii mají i oficiální tiskové zprávy; najdete je v dolní části levého sloupce.

Jak správně hledat

Pokud se nespokojíte s výběrem kategorie a chcete vyhledat konkrétní pojem v článcích, můžete využít běžné nebo rozšířené vyhledávání. Políčko pro zadání termínu najdete v pravém sloupci. Zde můžete zadat hledaný výraz, který bude vyhledáván ve všech článcích a bleskovkách.

Pokud chcete výběr ještě zpřesnit, klikněte na odkaz rozšířeného hledání. Zde můžete zadat vyhledávání nejen ve článcích, ale také ve všech diskusích, ve fóru, v poradně nebo bazaru. Výběr navíc můžete upřesnit časovým obdobím uveřejnění nebo volbou kategorie či autora. Dále máte možnost zajistit vyhledávání pouze ve vybraných sekcích příspěvků, například pouze v hlavičkách nebo názvech kapitol.

Katalog mobilů, komunikátorů a PDA

Pokud hledáte podrobné informace o konkrétním modelu mobilního telefonu nebo kapesního počítače, je nejlepší využít naše katalogy. Připravili jsme pro ně samostatnou adresu katalog.mobilmania.cz. Konkrétní telefony nebo kapesní počítače jsou přístupné i z titulní strany. Stačí si vybrat z roletkové nabídky.

Klepněte pro větší obrázek
Nabídka katalogu na titulní straně

K dispozici je vám také volba Hledání podle parametrů, kterou oceníte především při výběru nového mobilu nebo PDA. Stačí si v seznamu parametrů zaškrtnout ty, které požadujete, a výsledkem bude přehledný obrázkový seznam všech vyhovujících přístrojů. Klepnutím na vybraný obrázek či textový popisek se dostanete na příslušnou kartu s parametry v katalogu. Až tři vybrané produkty můžete dále srovnat vedle sebe.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úvodní stránka katalogu • vyhledávání podle parametrů • srovnání 

Na kartě každého telefonu, resp, PDA najdete odkaz na jeho recenzi a související články. Parametry jsou rozděleny do sekcí podle typu, v závěru nechybí ani hodnocení podle naší metodiky. Pokud vás zajímá pořadí telefonů od nejlepšího po nejhorší, stačí se podívat na aktuální žebříček. Ten vychází v samostatném článku každý pátek.

Zapojte se

Máte-li k problematice v článku nebo v bleskovce nějakou připomínku, můžete se o ni podělit s ostatními čtenáři. Stačí se připojit do diskuse, která je vedena pod každým článkem. Pokud chcete diskuzi průběžně sledovat, nemusíte článek vždy otevírat, stačí klepnout na informaci o aktuálním počtu příspěvků pod každým článkem a vedle titulku každé bleskovky.

Nenašli jste na MobilManii požadovanou informaci? Zeptejte se ostatních čtenářů. K dispozici máte hned dvě možnosti. Potřebujete-li konkrétní radu týkající se například ovládání mobilního telefonu, zeptejte se v Poradně. Dostanete zde stručnou odpověď, nemusíte se prodírat množstvím reakcí, které třeba s původním tématem nijak nesouvisí. Můžete si také vybrat, aby všechny odpovědi chodily na vaši e-mailovou adresu. Zkuste také využít vyhledávání, protože je velmi pravděpodobné, že podobný problém už řešil někdo před vámi.

Pro obecnější otázky nebo prezentaci vlastních názorů týkajících se mobilní komunikace využijte Fórum. I zde lze pokládat otázky, komunikace je na rozdíl od Poradny mnohem více uvolněná. Nejaktuálnější témata v diskusi najdete hned na titulní straně, nelze je přehlédnout. Stačí na vybrané kliknout a přidat se do debaty.

Klepněte pro větší obrázek

Do diskusního fóra však nepatří inzeráty. Pokud chcete koupit nebo prodat mobilní telefon, zavítejte do našeho Bazaru. Ten je veden stejným způsobem jako diskusní fórum, je však určen výhradně pro soukromou, samozřejmě bezplatnou, inzerci.

Své příspěvky nemusíte uveřejňovat zcela anonymně, stačí se zaregistrovat. Pokud nevíte jak na to, přečtěte si podrobný návod. Po zaregisrování získáte jistotu, že vám vaši přezdívku nikdo nevezme.

Klepněte pro větší obrázek 

Přání a stížnosti

Svoje názory, nápady nebo připomínky týkající se serveru MobilMania.cz sdělujte výhradně do sekce nazvané Přání a stížnosti. Můžete si být jistí, že si je zde přečtou redaktoři MobilManie a odpoví vám. Sledujeme samozřejmě třeba i Fórum, zde ale není stoprocentní šance, že si všeho všimneme.

Sekce Přání a stížnosti ale nenahrazuje poradnu. Redaktoři nemohou suplovat infolinky operátorů a výrobců telefonů, v této sekci se proto opravdu řeší pouze otázky týkající se provozu serveru. Vzhledem k tomu, že se témata často opakují, nabízíme zde rovnou několik odpovědí:

  • Když napíšete recenzi telefonu XYZ? Termín recenzí nikdy nesdělujeme; třeba už proto, že nejsme jediný server o mobilních telefonech.
  • Kdy přidáte do katalogu telefon XYZ? Hned, jakmile se nám dostane do ruky. Telefony do katalogu nemůžeme přidávat jen na základě oficiálních specifikací.
  • Víte něco víc o telefonu XYZ? Když něco víme, a není to tajné, hned o tom napíšeme. Zjišťovat takové informace individuálně nemá moc smysl.
  • Chtěl bych zrušit zasílání novinek na svůj e-mail, co mám udělat? Stačí kliknout na odkaz na konci e-mailu.

Možná ani nevíte

Odkazy na většinu služeb, které MobilMania nabízí, najdete na titulní straně v horním a dolním nabídkovém pruhu. Dílčí nabídky jsou pak k dispozici po stranách ve sloupcích.

Klepněte pro větší obrázek
Horní nabídkový pruh

Klepněte pro větší obrázek
Dolní nabídkový pruh

Je zde třeba odkaz na stránky časopisu Mobility a na soutěže Fotomobility. Pokud nerozumíte některým pojmům z oblasti mobilní komunikace, jistě uvítáte slovník, kde najdete vysvětlení nepřeberného množství výrazů. Je zde také odkaz na textovou verzi MobilManie, která je přístupná na adrese text.mobilmania.cz. Tato verze je určena pro pomalejší připojení nebo pro zobrazení na mobilních telefonech.

Poslední položkou v nabídkovém pruhu je odkaz na Java hry, loga a melodie pro váš mobilní telefon. Nabídka je velmi pestrá.

Ve spodním nabídkovém pruhu pak najdete mimo jiné možnost změny barvy pozadí, tiráž nebo seznam autorů. Z něj si můžete vybrat libovolného autora a nechat si vygenerovat všechny jeho články. Dále si zde můžete vybrat prvky i pro vaše webové stránky, nastavení MobilManie jako domácí stránky nebo automatické zařazení do oblíbených položek. MobilManii si můžete přečíst také na wapu, ukázku spustíte kliknutím na ikonu rovněž ve spodní nabídkovém pruhu.

Diskuze (12) Další článek: Nokia 7610: megazkušenosti s prvním megapixelem

Témata článku: Ostatní, Návody, Mobil, Použití, Skvělá služba, Návod, Textový popisek, MobilManie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15