Návod: upravte si grafiku na Siemensu

Máme pro vás návod, jak si vytvořit vlastní grafické prostředí na Siemensu. Díky jednoduchému prográmku si můžete změnit například ikonku baterie nebo ukazatel stavu signálu, a to není zdaleka všechno.
Návod: upravte si grafiku na Siemensu

Co budeme potřebovat

1. mobilní telefon s nabitou baterií

2. neoriginální datový kabel (lze použít i originál Siemens, ale pouze s přídavným napájením)

3. program V_Klay (www.valeravi.tk) a SiemensPictureChange2 (www.gsmdev.de), oba jsou v češtině

4. obrázky které chcete uložit do firmwaru

Podmínkou funkčnosti tohoto postupu je podpora firmwaru vašeho mobilu u obou zmiňovaných programů. 

Jak tedy na to?

Datový kabel připojíte do počítače a k telefonu. Telefon musí být vypnutý a měl by mít nabitou baterku. Nejprve si musíte do počítače stáhnout tzv. fullflash neboli kompletní zálohu firmwaru mobilu. K tomu použijete V_Klay. V "Options" si vyberte češtinu a zavřete a znovu spusťte program.

Klepněte pro větší obrázek
Obr 1.: Nastavení češtiny u V_Klaye

Zvolte si práci s telefonem, vyberte si typ vašeho mobilu, port, rychlost komunikace a přepněte na kartu flasher. Na všech třech roletkách vyberte "fullflash".

Klepněte pro větší obrázek
Obr 2.: Nastavení V_Klaye pro načítání fullflashe

Zmáčkněte "Spojit" a když začne program hledat mobil, krátce zmáčkněte červené tlačítko na mobilu.

Klepněte pro větší obrázek
Obr 3.: V_Klay čeká na červené tlačítko

Když je mobil připojený, stiskněte "Načíst paměť telefonu". Načítání fullflashe trvá v závislosti na typu mobilu a rychlosti komunikace asi 5 min. Po skončení načítání uložte fullflash tlačítkem "Uložit do souboru". Tím jste si vytvořili kompletní zálohu firmwaru mobilu.


Spusťte SiemensPictureChange 2 (SPC2) a na kartě "Setup" tlačítkem "Load Language" najděte soubor s češtinou.

Klepněte pro větší obrázek
Obr 4.: Nastavení češtiny u SPC2

Zároveň si natavte cestu k nainstalovanému programu V_Klay a pod tlačítkem "Options" zatrhněte "Show Size" "Show Bytes" a "Show Picture Information".

Klepněte pro větší obrázek
Obr 5.: Zobrazit rozměr, velikost, informace o obrázku

Tlačítkem "Otevřít zálohu" najděte soubor s flashí, který jste si vytvořili V_Klayem. A to už se vám na první kartě "Změň obrázky" zobrazí všechny obrázky nalezené ve firmware vašeho mobilu. Jejich celkový počet je vidět za nápisem Obrázky nalezeny.

Klepněte pro větší obrázek
Obr 6.: Seznam všech nalezených obrázků v S45i


A nyní pravým tlačítkem myši přímo na ukázce obrázku nebo na tabulce s informacemi vyberte požadovanou operaci. Buď můžete na danou pozici nahrát libovolný obrázek vlastní nebo si můžete obrázek z flashe uložit do počítače. Rovněž je možné uložit všechny obrázky z flashe najednou do složky.

Klepněte pro větší obrázek
Obr 7.: Nahrát, uložit, uložit všechny obrázky do složky

Při záměně obrázku je nutné dodržet jedno pravidlo. Vámi nahrávaný obrázek nesmí mít vyšší počet barev než obrázek původní a musí mít stejné rozlišení, neboli stejný rozměr. Rozměr obrázku je uveden v tabulce v druhém sloupci a je udáván v pixelech.

Pokud jste si tímto způsobem uložili vaše obrázky do flashe, rozsvítí se vám žárovička. Nyní máte dvě možnosti. Uložit si změny do patche (vytvoří se soubor pro V_Klay) a ten si schovat na později a nebo po uložení přímo spustit V_Klay i s nově vytvořeným patchem.

Pokud jste telefon odpojili od kabelu, nebo došlo k přerušení spojení jiným způsobem, je opět nutné mobil spojit s V_Klayem. Postup spojení jeuveden v části o načítání fullflashe. Posledním krokem je aplikace patche do mobilu, což provedete tlačítkem "Aplikovat Patch".

Klepněte pro větší obrázek

V_Klay nahraje patch do mobilu. Na konci nahrávání by měl ohlásit úspěšnou aplikaci patche. Pokud se tak stalo, zmáčkněte ve V_Klayi tlačítko "Zapnout" (program zruší spojení), odpojte mobil od kabelu a zapněte jej. Toť vše.

Tak co? Povedlo se? Pevně věřím, že ano a vy máte radost z vlastního jedinečného vzhledu svého mobilu. Tímto jste pronikli do tajů vytváření grafických patchů. Na závěr bych chtěl opět upozornit, že veškeré úpravy telefonu provádíte na své vlastní riziko.

Článek byl převzat ze serveru SiemensMania.com.

Diskuze (21) Další článek: Můj den s kapesním počítačem Pocket PC

Témata článku: Siemens, Návody, Grafik, Návod, Graf


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 15

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 19