Naživo: první fotky Nokie 6600 a dalších novinek

Připravili jsme pro vás živé fotografie přímo z představení čerstvých novinek finského výrobce. Nenechte si ujít reálné fotografie multimediální Nokie 6600, stylového modelu 3100 a nového příslušenství.
Naživo: první fotky Nokie 6600 a dalších novinek

V pondělí Nokia představila světu dva nové modely a kupu příslušenství. Že se jednalo o vskutku globální akci, o tom svědčí výběr míst, kde se uskutečnila prezentace novinek. Zatímco první akce se pro Evropu odehrála v domovských Helsinkách pod heslem "Mobility 2003", druhá se konala v dálném Singapuru. Asijská tisková konference se pro změnu nesla v duchu sloganu "Image is Power".

Nokia 6600

Největší pozornost směřovala k Nokii 6600, což je zástupce kategorie chytrých mobilů (nástupce Nokie 7650). Opět je postavena na Symbianu 7.0 (Series 60), obsahuje digitální foťáček s dvojnásobným zoomem a její displej čítá 65 000 barev. Interní paměť mobilu je 6 MB, součástí balení je paměťová karta MMC o kapacitě 32 MB. Více informací v tomto článku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6600 měří 109 mm x 58 mm x 24 mm a váží 122 gramů. Telefon vypadá baculatě,
zvlášť na šířku působí trošku přerostle. Jak trefně poznamenal jeden náš kolega ze 
Živě.sk,
N6600 připomíná ruční granát. Zadní plocha telefonu skrývá v efektní kruhové výseči čočku foťáčku.
Telefonu to sluší i ve společnosti krásných žen.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Dominantním ovládacím prvkem je centrální joystick se dvěma kontextovými klávesami.
Na bocích přístroje je dále k dispozici celkem pět tlačítek. Klávesy jsou namačkány u sebe,
svým tvarem a kaskádovitým řešením nám připomínají klávesnici Siemensu S55. Na snímku
vpravo můžete vidět srovnání se staršími modely - Nokia 3650 a 7650.

Nokia 3100 a nové příslušenství

Druhou novinkou je stylový telefon pro mladé Nokia 3100. Jedná se o typického zástupce řady 3xxx, designově se neliší od posledních modelů Nokie, sází stejně jako 2100 na hranaté křivky. Má barevný displej (4096 barev) a slibuje zejména moře zábavy. K dispozici je i přídavný foťáček s vnitřní pamětí o kapacitě 8 MB a barevné kryty, které dokážou při příchozím hovoru blikat do rytmu zvonění. Součástí příslušenství jsou i kryty (Xpress-on Gaming Cover), které při hraní her vyluzují speciální efekty. Pokud chcete vědět víc o této novince, nenechte si ujít pro změnu tento článek. Nokia představila i několik zajímavých kousků příslušenství, o tom jsme už taky psali (více zde).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek    Klepněte pro větší obrázek
Titulem "Nejbizarnější novinky" se může z představeného příslušenství rozhodně pochlubit přídavný fotoaparát Nokia Fun Camera. Tento foťáček můžete provozovat i samostatně, má vlastní akumulátor a na jednu výdrž s ním lze zhotovit až 400 fotek. Ty lze pořizovat v rozlišení 640 x 480 bodů. Snímky se ukládají do vnitřní paměti o kapacitě 8 MB. Nechybí rovněž integrovaný blesk. Pro připojení s mobilem slouží konektor Pop-Port.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 3100 má barevný displej, který dokáže zobrazit až 4096 barev. V noci svítí jako lucerna. Nejatraktivnějším prvkem budou pro mladé uživatele nové barevné kryty Xpress-on Cover, které při příchozím hovoru blikají.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Daleko zajímavější je herní varianta těchto krytů pod názvem Xpress-on Gaming Covers, které jsou určeny pouze pro novou Nokii 3100. S jejich převléknutím vznikne nové uspořádání klávesnice, které usnadní ovládání her. Světelné efekty mají zvýšit požitek ze hry. Na této stránce je k nalezení demo - čili ukázka toho, jak blikající kryty fungují.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Součástí nového příslušenství je i Bluetooth hands-free
a bondovka s FM rádiem. O těchto zařízeních si můžete podrobně přečíst
zde.


Fotografie nám zaslal kolega Paul Matt z Hong Kongu, autor webu ThreeGmobile.

Témata článku: Nokia, Nokia 3100, Nokia 3650, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, První akce

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14