Naživo: první fotky Nokie 6600 a dalších novinek

Připravili jsme pro vás živé fotografie přímo z představení čerstvých novinek finského výrobce. Nenechte si ujít reálné fotografie multimediální Nokie 6600, stylového modelu 3100 a nového příslušenství.
Naživo: první fotky Nokie 6600 a dalších novinek

V pondělí Nokia představila světu dva nové modely a kupu příslušenství. Že se jednalo o vskutku globální akci, o tom svědčí výběr míst, kde se uskutečnila prezentace novinek. Zatímco první akce se pro Evropu odehrála v domovských Helsinkách pod heslem "Mobility 2003", druhá se konala v dálném Singapuru. Asijská tisková konference se pro změnu nesla v duchu sloganu "Image is Power".

Nokia 6600

Největší pozornost směřovala k Nokii 6600, což je zástupce kategorie chytrých mobilů (nástupce Nokie 7650). Opět je postavena na Symbianu 7.0 (Series 60), obsahuje digitální foťáček s dvojnásobným zoomem a její displej čítá 65 000 barev. Interní paměť mobilu je 6 MB, součástí balení je paměťová karta MMC o kapacitě 32 MB. Více informací v tomto článku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6600 měří 109 mm x 58 mm x 24 mm a váží 122 gramů. Telefon vypadá baculatě,
zvlášť na šířku působí trošku přerostle. Jak trefně poznamenal jeden náš kolega ze 
Živě.sk,
N6600 připomíná ruční granát. Zadní plocha telefonu skrývá v efektní kruhové výseči čočku foťáčku.
Telefonu to sluší i ve společnosti krásných žen.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Dominantním ovládacím prvkem je centrální joystick se dvěma kontextovými klávesami.
Na bocích přístroje je dále k dispozici celkem pět tlačítek. Klávesy jsou namačkány u sebe,
svým tvarem a kaskádovitým řešením nám připomínají klávesnici Siemensu S55. Na snímku
vpravo můžete vidět srovnání se staršími modely - Nokia 3650 a 7650.

Nokia 3100 a nové příslušenství

Druhou novinkou je stylový telefon pro mladé Nokia 3100. Jedná se o typického zástupce řady 3xxx, designově se neliší od posledních modelů Nokie, sází stejně jako 2100 na hranaté křivky. Má barevný displej (4096 barev) a slibuje zejména moře zábavy. K dispozici je i přídavný foťáček s vnitřní pamětí o kapacitě 8 MB a barevné kryty, které dokážou při příchozím hovoru blikat do rytmu zvonění. Součástí příslušenství jsou i kryty (Xpress-on Gaming Cover), které při hraní her vyluzují speciální efekty. Pokud chcete vědět víc o této novince, nenechte si ujít pro změnu tento článek. Nokia představila i několik zajímavých kousků příslušenství, o tom jsme už taky psali (více zde).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek    Klepněte pro větší obrázek
Titulem "Nejbizarnější novinky" se může z představeného příslušenství rozhodně pochlubit přídavný fotoaparát Nokia Fun Camera. Tento foťáček můžete provozovat i samostatně, má vlastní akumulátor a na jednu výdrž s ním lze zhotovit až 400 fotek. Ty lze pořizovat v rozlišení 640 x 480 bodů. Snímky se ukládají do vnitřní paměti o kapacitě 8 MB. Nechybí rovněž integrovaný blesk. Pro připojení s mobilem slouží konektor Pop-Port.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 3100 má barevný displej, který dokáže zobrazit až 4096 barev. V noci svítí jako lucerna. Nejatraktivnějším prvkem budou pro mladé uživatele nové barevné kryty Xpress-on Cover, které při příchozím hovoru blikají.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Daleko zajímavější je herní varianta těchto krytů pod názvem Xpress-on Gaming Covers, které jsou určeny pouze pro novou Nokii 3100. S jejich převléknutím vznikne nové uspořádání klávesnice, které usnadní ovládání her. Světelné efekty mají zvýšit požitek ze hry. Na této stránce je k nalezení demo - čili ukázka toho, jak blikající kryty fungují.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Součástí nového příslušenství je i Bluetooth hands-free
a bondovka s FM rádiem. O těchto zařízeních si můžete podrobně přečíst
zde.


Fotografie nám zaslal kolega Paul Matt z Hong Kongu, autor webu ThreeGmobile.

Diskuze (40) Další článek: Handspring Treo 600: špičkový smartphone s příchutí Palmu

Témata článku: Nokia, Nokia 3100, Nokia 3650, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Dvojnásobný zoom, První akce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31