NEC N900: nejmenší fotomobil na světě (živé fotky)

Společnost NEC nedávno představila unikátní telefon. Abychom byli přesní, jedná se spíše o kombinaci fotoaparátu a mobilu. Nejzajímavější je velikost přístroje, která je shodná s kreditní kartou.
NEC N900: nejmenší fotomobil na světě (živé fotky)

Před dvěma týdny jsme psali o horké novince z Dálného východu, fotomobilu NEC N900. V době překotné implementace digitálních fotoaparátů do mobilních telefonů se NEC postavil k celému problému zcela opačně. Jako základní platformu použil digitální fotoaparát, který spojil s mobilem. Výsledkem je zajímavá technická perlička, kterou si nyní krátce představíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotomobil se jmenuje NEC N900

Jako kreditka

Na první pohled zaujme především vzhled, zejména pak tloušťka přístroje. Ta činí pouze 8,6 mm, zbývající rozměry jsou 85 × 54 mm (délka × šířka). Spolu s hmotností na hranici sedmdesáti gramů se řadí mezi nejtenčí mobilní zařízení a v kategorii fotomobilů mezi nejmenší vůbec. Přitom se nejedná o nijak spartánsky vybavenou mašinku. Už TFT displej dává tušit, co v novém NECu je. Nepřekvapí 65 tisíc barev, úhlopříčka se natahuje až na solidní 1,8 palce, což dává rozlišení 120 × 160 bodů. Barevné provedení je zatím, jak bývá v současné době zvykem, v kombinaci odstínů stříbrné. Design přístroje je podobný úspěšné řadě digitálních fotoaparátů Exilim společnosti Casio.

Poznámka: Fotografie modelu NEC N900 nám poskytnul Paul Matt z Hong Kongu.

  
Velikost telefonu se rovná formátu kreditní karty 

Standardem je podpora GSM, GPRS telefon zvládá v konfiguraci 4+2. Přes NEC N900 tak lze bez problémů wapovat, hravé uživatele zaujme možnost posílat MMS zprávy. Navíc si lze dopřát i stahování elektronické pošty. Vytáčet se můžete nechat čtyřicetihlasým polyfonním vyzváněním, které podporuje formáty AMR, SMAF, SMF a i-Melody. Fotochtivé navíc potěší přídavné světlo pro focení v nepříznivých podmínkách či možnost sekvenčního snímání. Nepříjemným překvapením je velmi slabá Li-on baterie 300 mAh a také 300 000 pixelů digitálního fotoaparátu. Zdaleka největším mínusem je ale nutnost používání handsfree, bez něhož nelze volat. Odměnou za všechny tyto nedostatky je ultra tenká konstrukce fotomobilu.

  
Aktivní displej zobrazí 65 tisíc barev

Nikdo není dokonalý

Celkově lze NEC N900 považovat spíše za luxusní hračku než za plnohodnotný přístroj, protože do něj mu přes řadu atraktivních funkcí ještě schází hodně, a to jak ze strany mobilního telefonu, tak i ze strany digitálního fotoaparátu. Pro společnost NEC je především symbolickou vlajkovou lodí na poli hi-tech přístrojů, jež má své flotile razit cestu na čínský trh. Do konce letošního roku ho chce NEC zaplavit alespoň dvaceti dalšími produkty. Právě Čína a k ní náležící Hongkong patří k trhům, kde jsou extravagantní mobilitky nejvíce v kursu. Uvedení fotomobilu NEC N900 na trh se plánuje na konec tohoto měsíce.

  
Volat lze bohužel jen s handsfree

Očekávaná cena by se měla pohybovat na hranici sto tisíc jenů (přibližně 24 000 korun), což je vzhledem k nízkým cenám mobilních přístrojů v Asii velmi překvapující. Vyšší cena je pravděpodobně daní za exkluzivní, mimořádně tenké provedení.

Diskuze (6) Další článek: Nokia 1100: pouze nutný základ (test)

Témata článku: Tenká konstrukce, Foto, Kurs, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11