NEC N900: nejmenší fotomobil na světě (živé fotky)

Společnost NEC nedávno představila unikátní telefon. Abychom byli přesní, jedná se spíše o kombinaci fotoaparátu a mobilu. Nejzajímavější je velikost přístroje, která je shodná s kreditní kartou.
NEC N900: nejmenší fotomobil na světě (živé fotky)

Před dvěma týdny jsme psali o horké novince z Dálného východu, fotomobilu NEC N900. V době překotné implementace digitálních fotoaparátů do mobilních telefonů se NEC postavil k celému problému zcela opačně. Jako základní platformu použil digitální fotoaparát, který spojil s mobilem. Výsledkem je zajímavá technická perlička, kterou si nyní krátce představíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotomobil se jmenuje NEC N900

Jako kreditka

Na první pohled zaujme především vzhled, zejména pak tloušťka přístroje. Ta činí pouze 8,6 mm, zbývající rozměry jsou 85 × 54 mm (délka × šířka). Spolu s hmotností na hranici sedmdesáti gramů se řadí mezi nejtenčí mobilní zařízení a v kategorii fotomobilů mezi nejmenší vůbec. Přitom se nejedná o nijak spartánsky vybavenou mašinku. Už TFT displej dává tušit, co v novém NECu je. Nepřekvapí 65 tisíc barev, úhlopříčka se natahuje až na solidní 1,8 palce, což dává rozlišení 120 × 160 bodů. Barevné provedení je zatím, jak bývá v současné době zvykem, v kombinaci odstínů stříbrné. Design přístroje je podobný úspěšné řadě digitálních fotoaparátů Exilim společnosti Casio.

Poznámka: Fotografie modelu NEC N900 nám poskytnul Paul Matt z Hong Kongu.

  
Velikost telefonu se rovná formátu kreditní karty 

Standardem je podpora GSM, GPRS telefon zvládá v konfiguraci 4+2. Přes NEC N900 tak lze bez problémů wapovat, hravé uživatele zaujme možnost posílat MMS zprávy. Navíc si lze dopřát i stahování elektronické pošty. Vytáčet se můžete nechat čtyřicetihlasým polyfonním vyzváněním, které podporuje formáty AMR, SMAF, SMF a i-Melody. Fotochtivé navíc potěší přídavné světlo pro focení v nepříznivých podmínkách či možnost sekvenčního snímání. Nepříjemným překvapením je velmi slabá Li-on baterie 300 mAh a také 300 000 pixelů digitálního fotoaparátu. Zdaleka největším mínusem je ale nutnost používání handsfree, bez něhož nelze volat. Odměnou za všechny tyto nedostatky je ultra tenká konstrukce fotomobilu.

  
Aktivní displej zobrazí 65 tisíc barev

Nikdo není dokonalý

Celkově lze NEC N900 považovat spíše za luxusní hračku než za plnohodnotný přístroj, protože do něj mu přes řadu atraktivních funkcí ještě schází hodně, a to jak ze strany mobilního telefonu, tak i ze strany digitálního fotoaparátu. Pro společnost NEC je především symbolickou vlajkovou lodí na poli hi-tech přístrojů, jež má své flotile razit cestu na čínský trh. Do konce letošního roku ho chce NEC zaplavit alespoň dvaceti dalšími produkty. Právě Čína a k ní náležící Hongkong patří k trhům, kde jsou extravagantní mobilitky nejvíce v kursu. Uvedení fotomobilu NEC N900 na trh se plánuje na konec tohoto měsíce.

  
Volat lze bohužel jen s handsfree

Očekávaná cena by se měla pohybovat na hranici sto tisíc jenů (přibližně 24 000 korun), což je vzhledem k nízkým cenám mobilních přístrojů v Asii velmi překvapující. Vyšší cena je pravděpodobně daní za exkluzivní, mimořádně tenké provedení.

Diskuze (6) Další článek: Nokia 1100: pouze nutný základ (test)

Témata článku: Svět, Foto, Kurs, Tenká konstrukce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 53

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 90

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 15