NEC N910 - ženy uchvátí, muže vysaje

Nový mobilní telefon s vytříbeným vzhledem a zajímavou nabídkou funkcí uvede na trh společnost NEC. Novinka se jistě stane kořistí všech lovců miniaturních telefonů s kamerkou a barevným displejem.
NEC N910 - ženy uchvátí, muže vysaje

Bohužel je smutnou tradicí, že nejzajímavější modely mobilních telefonů jsou k vidění častěji na dalekém východě než ve vyspělé Evropě.

Nejen pro ženy

Mezi zajímavé mobilní novinky pro nadcházející sezónu můžeme bez rozpaků zařadit i povedený mobilní telefon z dílny japonské společnosti NEC. Stejně jako konkurence vytvořila mobil podobný dámské pudřence, a to nejen po stránce designu. Na rozdíl od konkurenčních modelů (konkrétně Xelibri 6 nebo nejnovější šlágr od Panasonicu – model G70) není na první pohled zřejmé, že by potencionálními zákazníky měly být pouze ženy. 

Čistota geometrických linií a hranatý tvar telefonu učarují jistě i poměrně velkému množství technicky založených uživatelů z řad mužů. Avšak „vychytávky“ určené především pro ženy z telefonu nezmizely, například speciální povrch displeje může sloužit ve vypnutém stavu jako zrcátko. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Malý, jednoduchý a krásný

Stylový kolibřík

Novinka označovaná jako NEC N910 je opravdu drobná, dalo by se říci téměř kolibří. Rozměry telefonu jsou totiž jen 57 x 52 x 21,2 mm a hmotnost 76 g. Telefon pracuje na frekvencích sítě GSM (900/1800 MHz), ale i přesto je pravděpodobnost, že se s ním setkáte, jen minimální.

Mezi přednosti telefonu můžeme určitě započítat i dvojici displejů. Menší displej na vrchní straně telefonu má v rodném listu zapsány údaje OLED a podporu 256 barev, v kolonce velikost pak 108 x 80 pixelů. Tento typ displeje je u zákazníků stále oblíbenější. Vnitřní displej umí na ploše o velikosti 128 x 160 pixelů rozzářit až 65 tisíc barev. Barevné podání je díky technologii TFT dokonalé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lahůdky: 65 tisíc barev na TFT nebo 256 na OLED

Vše, co si doba žádá

Multimediální chutě plně uspokojí vestavěný foťáček s rozlišením 300 tisíc pixelů, který produkuje fotografie až do velikosti 640 x 480 pixelů. Pokud se nespokojíte pouze se statickými obrázky, můžete vyzkoušet i krátké videosekvence o délce maximálně 15 sekund. O rozesílání se postarají multimediální zprávy MMS. Funkční nabídku telefonu uzavírá přítomnost GPRS a čtyřicetihlasé polyfonní vyzvánění. K dispozici je i několik barevných her.

Diskuze (8) Další článek: Cenové srovnání mobilů a předplacených sad

Témata článku: Siemens Xelibri 6


Určitě si přečtěte