Nechte si podržet: držák na mobily do auta

Už jsme představili řadu způsobů, jak lze v autě používat telefon. Známe už všechny druhy sad pro bezruké telefonování, ale ještě zbývá odpovědět na důležitou otázku: co s mobilem v autě?
Nechte si podržet: držák na mobily do auta
Marek Lutonský: Mobilní telefon je užitečné zařízení, které by se však nemělo válet všude. Můžete si jej nechat podržet!

V Mobilitách jsme si představili řadu způsobů, jak lze v autě používat telefon. Známe už všechny druhy sad pro bezruké telefonování, ale ještě zbývá odpovědět na důležitou otázku: co s mobilem v autě?

Když máte v uchu bondovku, je to jednoduché – mobil může být v kapse nebo sponou připevněný za opaskem. K pevné sadě hands-free většinou dostanete držák, ve kterém jsou kontakty pro propojení, a zasunutím mobilu se rovněž aktivuje externí anténa. Ale co když máte sadu plug-in určenou do konektoru cigaretového zapalovače a nechcete, aby se mobil povaloval na sedadle spolujezdce, nebo ležel mezi předními sedadly?

Použijete držák …

… a to konkrétně pasivní držák, který nedělá nic jiného, než brání telefonu, aby při zrychlení nebo brzdění necestoval po automobilu. Držák HandyPlus je univerzální a lze v něm uchytit prakticky jakýkoli mobil, snad s následujícími výjimkami: příliš tlusté přístroje se nevejdou do rozvíracích paciček a příliš tenké by jimi naopak mohly propadnout. Telefony s aktivním krytem tlačítek (Nokia 7110, Ericsson T20, Motorola V) držák sice zachytí, ale už si nezavoláte.

Držák je vyroben z tvrdé pryže, která je natolik pružná, aby se dokázala rozevřít, a zároveň pevná, aby z ní mobil samovolně nevypadl. K palubní desce automobilu se držák musí přišroubovat, a i když bez mučení přiznávám, že jsem další otvory do svého vozu nevrtal, podle zkušeností s podobnými výrobky jsem přesvědčen, že tento způsob uchycení bude dostačující. Destruktivní montáž je bohužel u tohoto typu držáku nutná, pouhé přilepení by vzhledem k síle, kterou musíte vyvinout pro zasunutí telefonu do držáku, nejspíš nestačilo.

Držák HandyPlus splňuje svůj účel a kromě nutnosti vrtat do palubní desky auta si jen postesknu nad nemožností polohování. Univerzální řešení je výborné zejména pro vozy, ve kterých se střídají řidiči s různými mobily: například firemní auta.

Infobox

Univerzální držák HandyPlus
Zdroj: Levi International
Telefon: (05) 48 42 39 10
Web: www.levi.cz, www.handyplus.cz
Cena: 222 Kč

Témata článku: Příslušenství

17 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Zdeněk Wernhart 17. 7. 2001 19:28:07
    No s tim magnetem bych byl opatrny. Mel jsem ho a dlouho pouzival a pak mi...
  • DaKo 17. 7. 2001 19:28:07
    Lidičky, prosímvás k čemu nějaký obludný držák, já mám v autě vteřinovým...
  • Bohdan 17. 7. 2001 19:28:07
    Na co držák, vím, že to nejde u každého telefonu, ale svojí 8210 mi v autě...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení