Nechte si zdarma odblokovat mobil od Paegasu

Nedávno jsme psali, že vám Paegas odblokuje zdarma mobil. Tato služba funguje jak pro mobily z Twistu, tak pro doťáky. Máme pro vás praktické zkušenosti.
Nechte si zdarma odblokovat mobil od Paegasu
10. ledna jsme vás na MobilManii informovali o možnosti nechat si zdarma odblokovat telefon Twist. Paegas však nabízí tuto službu i pro ty z vás, kteří máte telefon dotovaný. Pokud vaše smlouva na dobu určitou již skončila (tj. vlastníte přístroj alespoň dva roky), tak si můžete o odblokování telefonu zdarma zažádat. Jak odblokování probíhá v praxi?

Prosím, prosím, smutně koukám

Nejdříve je nutné si zajít do značkové prodejny Paegas pro Žádost o zrušení SIM lock telefonu, kam vyplníte své jméno, příjmení, telefonní číslo, kód účastníka (pouze při žádosti o odblokování dotovaného telefonu), IMEI přístroje a značkovou prodejnu, kde byste si přáli nechat svůj telefon odblokovat. Tuto žádost spolu s kopií záručního listu, kopii dokladu o koupi telefonu zašlete na adresu oddělení péče o zákazníky; adresu najdete v našem prvním článku.

Chvíle napětí

Po čtrnácti dnech od odeslání jsem obdržel doporučený dopis, kde stálo, že si mohu nechat svůj telefon odblokovat ve značkové prodejně na Národní třídě v Praze, kterou jsem si sám pro odblokování vybral. Nezbývalo tedy, než si vzít svůj starý telefon, kartu SIM jiného operátora, originál záručního listu a samozřejmě i onen dopis a vydat se na místo určení - tedy na Národní 31.

V jámě lvové

Když jsem vešel do prodejny, čekalo přede mnou jen několik málo zákazníků, takže jsem během minuty přišel na řadu. Pracovník, ke kterému jsem přišel se zdvořile zeptal, jak mi může pomoci. Poté, co jsem mu sdělil svůj požadavek, mne požádal o záruční list, telefon, SIM kartu jiného operátora a o její PIN, také mě poprosil o chvilku strpení a odešel. Během pěti minut se vrátil s telefonem v ruce a sdělil mi, že odblokování proběhlo bez potíží. Vrátil mi dokonce i papírek, kterým si podkládám kartu SIM, jelikož má jinak špatný kontakt s tělem telefonu. Na záruční list mi přibyla informace, že telefon byl toho a toho dne odblokován, a spolu s ní i razítko a podpis technika, který odblokování provedl.

Dobrá věc se podařila

Myslím si, že touto službou si Paegas hodně vylepší svůj image u zákazníků, obzvláště po problémech, které má se službou Paegas Click. Společnost Eurotel zatím žádnou podobnou službu neplánuje, což je ovšem velká škoda.

Ti z vás, kteří si nechcete chodit pro žádost do prodejny, naskenovali jsme pro vás prázdný formulář.

Diskuze (14) Další článek: Rádio na drátě: bondovka k mobilům Alcatel

Témata článku: Zdarma, Paegas, Mobil, Doporučený dopis

Určitě si přečtěte