Něco pro fanatiky – Palm jako robot

Koupíte si jednoduchou krabičku s kolečky, zasunete do ní svůj Palm a můžete vyrazit.
Popravdě řečeno není to něco, co byste poslali do obchodu pro ranní rohlíky, je to jen hračka na experimentování. Cena také není nijak nízká. Základní kit PPRK, do něhož musíte připojit Palm III nebo jemu podobný, stojí 300 dolarů. Vyrábí jej firma Acroname.

Zajímavostí jsou především kolečka: jsou jen tři, ale mají na sobě válečky, takže se mohou pohybovat do všech stran. Robot tak není omezen na zatáčení jako klasická čtyřkolka, může vyrazit prakticky libovolným směrem.

Samotný robot je napájen čtyřmi tužkovými bateriemi, Palm zde funguje pouze jako hlavní mozek robota a rozhraní pro styk s okolním světem. V současné době se pracuje nejen na jednotlivých aplikacích, ale také na programovacím jazyku TEA, který by měl umožnit vývoj aplikací pro robotka i běžným uživatelům.

U robotka je také zmiňováno infračidlo pro vzdálenost umístěné na třech volných stranách. Tím je zajištěno, že se vozítko nebude bouchat do stěn.

Na celém kitu je zajímavé právě využití Palmu jako šému pro oživení robota. Je docela možné, že tato koncepce nebude použita jen pro oživení robota, ale dobře si ji lze představit i u jiných zařízení, často mnohdy praktičtějších. Kit pro Visory je v současné době ve vývoji, tam bude jistě možné užší propojení počítače s robotem díky konektoru pro moduly.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Robot

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení