Něco pro fanatiky – Palm jako robot

Koupíte si jednoduchou krabičku s kolečky, zasunete do ní svůj Palm a můžete vyrazit.
Něco pro fanatiky – Palm jako robot
Popravdě řečeno není to něco, co byste poslali do obchodu pro ranní rohlíky, je to jen hračka na experimentování. Cena také není nijak nízká. Základní kit PPRK, do něhož musíte připojit Palm III nebo jemu podobný, stojí 300 dolarů. Vyrábí jej firma Acroname.

Zajímavostí jsou především kolečka: jsou jen tři, ale mají na sobě válečky, takže se mohou pohybovat do všech stran. Robot tak není omezen na zatáčení jako klasická čtyřkolka, může vyrazit prakticky libovolným směrem.

Samotný robot je napájen čtyřmi tužkovými bateriemi, Palm zde funguje pouze jako hlavní mozek robota a rozhraní pro styk s okolním světem. V současné době se pracuje nejen na jednotlivých aplikacích, ale také na programovacím jazyku TEA, který by měl umožnit vývoj aplikací pro robotka i běžným uživatelům.

U robotka je také zmiňováno infračidlo pro vzdálenost umístěné na třech volných stranách. Tím je zajištěno, že se vozítko nebude bouchat do stěn.

Na celém kitu je zajímavé právě využití Palmu jako šému pro oživení robota. Je docela možné, že tato koncepce nebude použita jen pro oživení robota, ale dobře si ji lze představit i u jiných zařízení, často mnohdy praktičtějších. Kit pro Visory je v současné době ve vývoji, tam bude jistě možné užší propojení počítače s robotem díky konektoru pro moduly.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení