Něco pro fanatiky – Palm jako robot

Koupíte si jednoduchou krabičku s kolečky, zasunete do ní svůj Palm a můžete vyrazit.
Popravdě řečeno není to něco, co byste poslali do obchodu pro ranní rohlíky, je to jen hračka na experimentování. Cena také není nijak nízká. Základní kit PPRK, do něhož musíte připojit Palm III nebo jemu podobný, stojí 300 dolarů. Vyrábí jej firma Acroname.

Zajímavostí jsou především kolečka: jsou jen tři, ale mají na sobě válečky, takže se mohou pohybovat do všech stran. Robot tak není omezen na zatáčení jako klasická čtyřkolka, může vyrazit prakticky libovolným směrem.

Samotný robot je napájen čtyřmi tužkovými bateriemi, Palm zde funguje pouze jako hlavní mozek robota a rozhraní pro styk s okolním světem. V současné době se pracuje nejen na jednotlivých aplikacích, ale také na programovacím jazyku TEA, který by měl umožnit vývoj aplikací pro robotka i běžným uživatelům.

U robotka je také zmiňováno infračidlo pro vzdálenost umístěné na třech volných stranách. Tím je zajištěno, že se vozítko nebude bouchat do stěn.

Na celém kitu je zajímavé právě využití Palmu jako šému pro oživení robota. Je docela možné, že tato koncepce nebude použita jen pro oživení robota, ale dobře si ji lze představit i u jiných zařízení, často mnohdy praktičtějších. Kit pro Visory je v současné době ve vývoji, tam bude jistě možné užší propojení počítače s robotem díky konektoru pro moduly.

Váš názor Další článek: Ruská mafie vydělává na podvodech s mobily

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Robot


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31