Něco pro ženy. Hodinky Garmin umí sledovat menstruační cyklus

Chytré sportovní hodinky značky Garmin mají užitečnou funkci pro ženy, která umožňuje zaznamenávat informace o menstruačním cyklu do mobilní aplikace Garmin Connect. Díky tomu pak mají všechny potřebné informace přímo na zápěstí. Podobně to dělají hodinky Fitbit a Apple.

Pomocí aplikace můžete zaznamenat nejen samotnou menstruaci, ale také údaje o tom, jak probíhal zbytek měsíce. Tato služba tak najde uplatnění nejen u žen s pravidelnou či nepravidelnou menstruací, ale také u těch, které přechází do menopauzy nebo ji nemají vůbec.

Každý den sem můžete zapisovat nejrůznější příznaky, včetně fyzických změn jako je například bolest hlavy, akné nebo únava. To samé platí i o emocionálních změnách. Podle toho, v jaké fázi cyklu se aktuálně nacházíte vám aplikace bude předkládat návrhy a doporučení na vhodné potraviny, které například sníží křeče nebo vyrovnají zvýšenou hladinu hormonů. Pokud se chystáte založit rodinu, jistě oceníte předpověď plodných dnů.

Pokud budete informace vyplňovat pravidelně, získáte podrobný přehled o svém cyklu. Díky tomu budete moci lépe předpovědět, kdy menstruace přijde, kdy bude lepší vynechat trénink kvůli křečím či únavě, nebo to, čím je pravděpodobně způsoben pokles sportovní výkonnosti.

Ty správné hodinky

Zatímco v mobilu může díky Garmin Connect sledovat a zaznamenávat průběh cyklu kdokoliv, kdo si aplikaci stáhne a zdarma se zaregistruje, kontrolovat tyto údaje přímo v hodinkách mohou jen ty ženy, které vlastní kompatibilní zařízení: Forerunner 245, 645 a 945, Fēnix 5 Plus, Fēnix 6, Venu, Vívoactive 3, 4 a 4S. Pokud vlastníte některé z nich, stačí v obchodě Connect IQ stáhnout tuto aplikaci.

Diskuze (5) Další článek: Po úspěchu Apple Card chce do bankovnictví i Google. Co znamená pojem „chytrý účet“?

Témata článku: Chytré hodinky, Aplikace, Garmin, Hodinky, Sport, Fitbit, Garmin Connect, Menstruace, Žena, Venu, Cyklus


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Sony Xperia 5 – kompaktní provedení top modelu od Sony

RECENZE: Sony Xperia 5 – kompaktní provedení top modelu od Sony

** Spousta výkonu, skvělý displej a solidní zvuk, ideál na multimédia ** S průměrnou výdrží zamrzí absence bezdrátového nabíjení ** Vysoká cenovka zbytečně sráží jinak povedený telefon

Martin Herodek | 39