Nejjednodušší nastavení WAPu pro Ericssony? Textovkou!

Nastavit na novém telefonu všechny potřebné parametry pro připojení k WAPu je pro začátečníky nemalý problém. S nastavením obvykle poradí v obchodu či na infolince, nejjednodušší způsob má však podobu speciální konfigurační textovky zaslané přímo od výrobce.
Nejjednodušší nastavení WAPu pro Ericssony? Textovkou!

Nastavit na zbrusu novém telefonu parametry připojení k WAPu není pro začátečníky nic jednoduchého. Bez znalostí přesných parametrů to prostě nejde. Se správným nastavením v  poradí zkušený prodavač či technik na infolince operátora. Existuje však ještě jeden, zdaleka nejpohodlnější způsob konfigurace připojení: speciální textová zpráva, která obsahuje všechny parametry pro úspěšné připojení. Tuto příjemnou výhodu však mohou zatím využít jen majitelé mobilů z dílny Ericssonu či SonyEricssonu.

Poznámka: Ericsson tuto "fintu" nabízí již delší dobu, jsem však přesvědčen, že o ní mnoho majitelů Ericssonů neví. Nastavení pomocí SMS lze i přes portál Juice (Nokia, Ericsson), či na stránkách Oskara, zde jsou však podporovány jen mobilní telefony Nokia.

Dvě minuty práce?

Zavítejte na stránku SonyEricsson a na úvodní obrazovce vyberte z nabídky v pravo Mobile internet. Na následující stránce zvolte Customer services. Nyní je nutno zadat jméno mobilního telefonu. Podporovány jsou následující typy:

 • Ericsson A2628 
 • Ericsson R320
 • Ericsson R380
 • Ericsson R520
 • Ericsson R600
 • Ericsson T20 (i T20e)
 • Ericsson T29
 • Ericsson T39
 • Ericsson T65
 • Ericsson T66
 • Ericsson T68
 • SonyEricsson T68i

Na další stránce vybereme z nabídky uprostřed WAP Configurator. Následuje výběr země, mobilní sítě (podporování jsou všichni tři naši operátoři) a opět výběr mobilního telefonu. Následující záložka nabízí způsob připojení. Všichni naši operátoři nabízí většinou dva druhy: klasické datové přenosy (účtované za čas připojení) a datové přenosy využívající GPRS (platí se za přenesená data). Po výběru služby už stačí jen zadat číslo mobilního telefonu v mezinárodním formátu (tedy i s předvolačkou státu např. +420602123456) a potvrzení volby. Pozor! Vyberete-li mobilní telefon třeba Ericsson T20, roletka s výběrem služby nabídne jen klasické datové přenosy.

Dobrá rada: Jak nastavit GPRS pro všechny české mobilní operátory nám poradila tabulka z březnového čísla Mobilit.

A můžeme se připojit!

Nutno podotknout (a pochválit), že textová zpráva dorazila vždy do několika sekund. Mobil rozpozná, že jde o konfigurační textovku a nabídne uložení konfigurace mezi profily připojení. Pak stačí aktivovat vybraný profil a vesele WAPovat.

Upozornění pro majitele Go karet: Neměl jsem možnost vyzkoušet funkčnost všech druhů připojení u všech našich operátorů, na jednu chybu jsem však narazil. Jde o předplacenku Go a datové přenosy s podporou GPRS. Profil hlásí při připojování Chybný název přístupového bodu APN a má taky pravdu. Název APN je u předplacenek Go (gowap) odlišný od paušálů (ten má jen wap). Problém lze vyřešit prostým přepsáním APN kódu, u T39m jde však o poněkud komplikovaný postup. Předpokládám, že u paušálního připojení bude konfigurační textovka fungovat bez problémů.

Pohodlí především!

Konfiguraci připojení zvládne díky internetu a speciální textové zprávě opravdu každý. Stačí znát typ svého mobilního telefonu a název operátora. Divím se, že se tato "fičurka" neuchytila mezi ostatními výrobci, hlavní radost by měli zřejmě operátoři a technici na infolinkách, dotazy ohledně nastavení WAPu jsou pro ně denním chlebem. SonyEricsson nabízí i konfiguraci emailového klienta, bohužel jen pro model R380.


 

Diskuze (12) Další článek: Inovovaná Nokia 9210i je na českém trhu

Témata článku: Smartphony, Ericsson, Ericsson R600, Ericsson T65, Ericsson T66, Nastavení, NAS, WAP, Text, Přesný parametr


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40