Nejlepší aplikace pro úpravu fotek v mobilu

Nejlepší je ten fotoaparát, který máte stále u sebe. Upravujete fotky přímo v mobilu? Máme pro vás pár tipů na nejlepší aplikace.

Jednoduché ořezy, úpravy barev, HDR, dodávání nejrůznějších efektů a další možnosti jsou zpravidla nabízeny mobilními aplikacemi pro úpravu fotografií. V diskuzi na fóru Mobilmanie jsme se zeptali vás čtenářů, jaké jsou ty nejlepší.

Že je těchto aplikací dlouhá řada, vyplynulo z diskuze velice rychle. Na druhé straně ale funkční a kvalitativní rozdíly bývají často velice malé, takže mnohdy o výběru rozhoduje osobní preference a sympatie uživatelů vůči konkrétnímu produktu.

Univerzální nástroj zdarma

Velkou čtenářskou podporu získala aplikace Aviary, která je dostupná pro Android, iOS a ve zvláštní mutaci i pro Windows Phone. Je typická především jednoduchým a rychlým ovládáním, dostatkem základních funkcí a především bezplatností. Upravíte zde barvy, doplníte nejrůznějšími zábavnými nálepkami, otočíte, oříznete a zesvětlíte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aviary v akci

Doporučil jí např. diskutující s přezdívkou Pan Kája, který ji využívá k rychlým úpravám a chválí si zejména základní filtry a nastavení teploty barev. FILIPSN007, který Aviary využívá na Windows Phone, si zase kromě rychlosti a dostatku efektů pochvaluje především stabilitu.

Plný pytel aplikací pro Android a iOS

Nejpestřejší tipy přicházely standardně od uživatelů systémů Android. Na něm lze najít velké množství kvalitních nástrojů, přičemž na výběr máte jak mezi těmi bezplatnými, tak těmi mírně placenými. Oblíbenou a rozšířenou aplikací je Handy Photo, kterou lze využívat také na iOS, vždy za malý poplatek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Handy Photo

Jedná se o univerzální nástroj pro úpravu fotografií, s nímž provedete ořezy, pohrajete si s barvami, aplikujete filtry či dodáte textury, a to vše velice snadno díky propracovanému a lehkému ovládání. Již jednou citovaný FILIPSN007 Handy Photo doporučuje pro jeho povedený vzhled, množství efektů a především podporu ze strany autora, který rychle reaguje na uživatelské návrhy či námitky.

Zajímavou možností je úžeji zaměřená aplikace Perfectly Clear, kterou doporučil strom6. Ta je určena pro vylepšení (korekci) obrazu pomocí HDR, doplnění barevnosti, zesvětlení, vyhlazení či dodatečné zaostření. Jen se to s nastaveným efektem nesmí přehnat, jinak může fotografie vypadat dost uměle.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Perfectly Clear na výšku i na šířku

Adobe Photoshop i na mobilech

U Androidu a iOS ještě na chvíli zůstaneme a podíváme se na aplikaci se známě znějícím názvem Adobe Photoshop Touch. Je určen nejen pro telefony, ale také pro tablety, díky čemuž zvládá práci s až 12 megapixelovými obrázky. Ovládání mobilního Photoshopu je samozřejmě upraveno pro potřeby dotykového displeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Legenda mezi grafickými editory má i svoji mobilní verzi

Domunug jej popisuje jako intuitivní program s obsáhlou škálou možností. Mezi ně patří známá práce s vrstvami, filtry a mnoha různými efekty. Ty lze navíc uplatňovat pouze na vybrané části snímku, ne nutně na jeho celek. Adobe Photoshop je tak pokročilý nástroj za trošku větší peníze (necelých 100 Kč).

Úpravy na Windows Phone

Také pro Windows Phone lze nalézt na doporučení uživatelů několik zajímavých nástrojů. Jedním z nejpopulárnějších je Tvůrčí Studio přímo od společnosti Nokia. S aplikací lze vytvářet koláže, upravovat vyvážení barev, odstraňovat červené oči a samozřejmě také rychle snímky sdílet na sociálních sítích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Povedené Tvůrčí Studio od Nokie

Čtenář Tony24 si Tvůrčí Studio chválí jako jednoduchou aplikaci, s níž se naučí pracovat úplně každý. Vyzdvihuje také její funkční bohatost v kombinaci s nulovou cenou. Budji_Tevall zase vyzdvihuje její použitelnost na ořezy, rozmazávání, doostřování apod.

Alternativou vůči softwaru od Nokie může být Fhotoroom, který fotkám dodává pomocí mnoha efektů doslova šmrnc, aniž by došlo k výraznému narušení kvality snímku. Nabízí na 75 různých funkcí, takže výběr je skutečně široký. Čtenář Martty111 aplikaci chválí jako bezplatnou se spoustou filtrů, u nichž lze nastavit intenzitu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace Fhotoroom
Diskuze (10) Další článek: Microsoft: Věnujte nám váš iPad, my vám dáme poukázku na Surface

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, Windows, Aplikace, Mobilní fotografie, iPad, Grafický editor, Povedený vzhled, Osobní preference, MOBI, Adobe Photoshop, Rozmazávání, Nejlepší aplikace, Pokročilý nástroj, Mobil, Dlouhá řada