Nejlepší aplikace, se kterými ušetříte za SMS

Rozmach datových tarifů umožňuje obejít zbytečně drahé SMS. S vaší pomocí jsme vybrali ty nejlepší aplikace pro smartphony.

Díky našim čtenářům diskutujícím na fóru jsme získali několik zajímavých tipů na aplikace, které vám ušetří finance za posílání SMS. Umožňují totiž textovou komunikaci přes datový přenos. Existuje ovšem dlouhá řada různých možností, takže výběr je skutečně pestrý, stejně jako preference jednotlivých diskutérů.

Viber a WhatsApp jsou klasikou

Zmíní-li se alternativa SMS pro textové zprávy, velké množství lidí napadnou dvě nejznámější multiplatformní aplikace. Jak Viber, tak WhatsApp fungují na velice podobném principu, kdy jejich uživatelé mezi sebou mohou posílat zprávy, obrázky, vlastní GPS polohu i třeba komunikovat hlasem pouze prostřednictvím datového přenosu.

Služeb obou protokolů můžete využívat na dlouhé řadě mobilních operačních systémů – Androidu, iOS, Windows Phone a BlackBerry. Jak píše diskutující s přezdívkou Tonda512, Viber funguje spolehlivě a je nejrozšířenější v jeho okolí. Na druhé straně WhatsApp bývá právě vytýkána hlavně nedostatečná rozšířenost v našich českých luzích a hájích, jak podotýká leco77, který si navíc stěžuje na velké vybíjení baterie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
WhatsApp. V tomto případě na platformě Windows Phone.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kromě mobilních telefonů můžete mít Viber už i na počítači.

Chatování s ChatON

Kromě Viber a WhatsApp získala na fóru díky diskutujícímu opasino podporu aplikace ChatON. Ta získala jeho chválu kvůli své rozšířenosti a spolehlivosti. Můžete zde kromě zasílání zpráv sledovat také aktivitu svých přátel, sdílet informace o událostech, akcích a mnoho dalšího. Aplikace navíc podporuje obousměrný překlad mnoha cizích jazyků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Za komunikátorem ChatON stojí Samsung, ale rozhodně není omezený pouze na jeho telefony.

Využít lze rovněž dlouhé řady animovaných emotikonů, jejichž sady se dají snadno stáhnout. Ač se jedná o aplikaci od Samsungu, ChatON můžete využívat krom těchto zařízení všude na platformách iOS, BlackBerry, Windows Mobile a na desktopovém Windows 8.

Skutečně bezpečná komunikace s Threema

Nejen paranoici ocení skutečně zabezpečenou a plně šifrovanou komunikaci prostřednictvím textových zpráv. Postará se o to aplikace Threema dostupná zatím bohužel pouze pro Android a iOS. Threema poněkud vybočuje z řady zde uvedených aplikací, protože pro její užití je třeba počítat se zakoupením licence. Ovšem pak je již komunikace zdarma a především bezpečná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Threema

Veškeré šifrování probíhá na mobilním telefonu, nikoli někde v průběhu komunikace na zprostředkovatelském serveru apod. Takto šifrovaně lze odesílat i obrázky, fotky, videa či údaje o vlastní GPS poloze. Šifrovací klíče se dají mezi přáteli sdílet lehce prostřednictvím skenu z obrazovky mobilního telefonu vašeho partnera. Třetí strana tak nebude znát tento klíč.

SMS přes internet

Trošku jiným způsobem vám mohou peníze za SMS ušetřit následující programy. Výše uvedené aplikace posílají zprávy pouze telefonům, které je mají rovněž nainstalované, zato Free SMS Sender a Oskárek využívají internetové brány mobilních operátorů, takže cílovému telefonu dorazí klasická SMS zpráva, která ale z vašeho telefonu odešla přes datový přenos.

Obě aplikace běží na Androidu a připojují se na jednotlivé SMS brány (na některých může být potřeba registrovat se) a odtud odesílá text vašim kontaktům. Free SMS Sender si pochvaluje Jjack, který si aplikaci na úvod nastavil a poté ji nechal se o vše, včetně výběru vhodné SMS brány, postarat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Free SMS

Program Oskárek je znám již ze starých „hloupých“ telefonů, kde běžel v Javě. Od té doby samozřejmě ušel dlouhou cestu a je možné jej nyní používat na smartphonech se systémem Android. Funguje v podstatě stejně jako Free SMS Sender. Volba mezi oběma aplikacemi je tak čistě na subjektivních požadavcích a vkusu jednotlivých uživatelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oskárek je legenda a pravzor podobných aplikací.
Diskuze (50) Další článek: Změnou operátora můžete ušetřit. Se správným dodavatelem energie dokonce dvakrát

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, Windows, SMS, Aplikace, Multiplatformní aplikace, Jednotlivý uživatel, Obousměrný překlad, SMS zpráva, Nejlepší aplikace, Třetí strana

Určitě si přečtěte