Nejlepší hry pro mobily s Javou

Není třeba nikomu připomínat, že mobilní hry napsané pro mobilní telefony s podporou Javy, jsou novodobým fenoménem, který si získává stále větší počet příznivců. Také počet her k dnešnímu dni je úctyhodný. Pro snazší orientaci v záplavě her vám přinášíme jejich hitparádu.
Nejlepší hry pro mobily s Javou

Ať žije Java!

Na stránkách xonio byl nedávno zveřejněn aktuální žebříček javových her. Nutno podotknout, že většina z her je placená, ale naštěstí to nejsou žádné závratné částky. Pokud se právě po nějaké hře poohlížíte, proč nevyzkoušet některou z oceněných.

Pětice nejoblíbenějších Java her pro mobilní telefony

1. První příčku obsadila již klasika v podání hry Goldminer. Klasická kaskádová hra s jednoduchých dějem a portací snad na všechny druhy platforem. K dispozici je ve dvou variantách – barevné pro telefon Nokia 7650 a černobílé pro zbývající telefony. Hlavní zápletka této hry spočívá v neustálém skákání a běhání za hroudami zlata a následném útěku před zloději, kteří by se ho rádi zmocnili. Hra nabízí spoustu úrovní a proto uživatele jen tak neomrzí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

2. Druhá pozice patří nesmrtelné klasice Prince of Persia firmy Gameflot, ale většina z nás si ji pamatuje ještě z její dřívější počítavé verze. Právě z první počítačové verze vzešla i samotná grafika pro verzi mobilní. Grafika je silnou stránkou této hry. Spolu s animací a hratelností patří mezi ty nejpovedenější. Hra pojednává o zlých velkovezírech, krásných princeznách a samozřejmě odvážných princích. Kdo bude chtít tuto hru dohrát, nechť si připraví nutnou dávku trpělivosti, neboť především bude pobíhat po nekončících podlažích. K dispozici pro telefony Siemens a Nokia.  Ukázka hry zde.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

3. Na třetím místě se usídlila lahůdka pro sportovně naladěné hráče. Hra s názvem Bowling je totiž upravena pro použití na mobilu Samsung S100, který disponuje barevným displejem. Kompletně barevnou hru nabízí německý T-Mobile v rámci své nabídky javových her. Úkolem hry není nic jiného než bowling. Pro úspěšný hod musíte správně nastavit pozici, rotaci a samotnou sílu hodu. Ne každý hod končí výkřikem „strike“.

Klepněte pro větší obrázek

4. Abduction neboli únos je název hry, která se umístila na čtvrtém pořadí. Dalo by se říct, že je to hra sportovní – tedy nebýt těch ufonů. Hru začínáte jako muž věnující se svému každodennímu joggingu, bohužel vás zanedlouho začne pronásledovat UFO. Musíte utéci a během šíleného běhu překonávat různé překážky. Pokud máte smůlu a upadnete, UFO si  vás přenese k sobě na palubu. Co se s vámi poté děje, ví jen tvůrci hry společnosti Jamba. Určeno pro mobily Siemens.

Klepněte pro větší obrázek
 
5. Na poslední bodované pozici se umístila další sportovní hra Kung Fu. Jak z názvu vyplývá, hlavní náplní hry bude souboj s protivníkem. Budete muset použít takové hmaty a kopance, aby jste mohli postoupit do další úrovně. Hra je velmi plynulá a rychlá. K dispozici na stránkách www.midlet.org. Podívat by se tam měli majitelé telefonů Siemens. 

Klepněte pro větší obrázek 

Diskuze (49) Další článek: Eurotel je v plusu, ale zisk neroste; naopak, klesá

Témata článku: Ostatní, Hry, Nokia 7650, Samsung S100, Druhá pozice, Mobil, HR sport


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14