Nejlepší je ještě lepší. Aktualizace pro Huawei P20 Pro vylepšila slo-mo video

Podle DxO má Huawei P20 Pro nejlepší fotoaparát na trhu, přesto jej výrobce zkouší ještě vylepšit. Jednou z oblastí je natáčení zpomaleného videa, dosud totiž nebylo jednoduché trefit ten správný okamžik pro zachycení toho nejzajímavějšího záběru. Firmware nese označení 8.1.0.131.

Dosud se nahrávání zpomaleného videa (až 960 fps v HD rozlišení) aktivovalo hned po stisknutí tlačítka na displeji, nově můžete telefon přepnout do automatického režimu, ve kterém sám ve vyznačené oblasti (čtverec na displeji, se kterým můžete posouvat) očekává rychlý pohyb a teprve poté se aktivuje nahrávání zpomaleného videa (do té doby běží klasický záznam). Inspirace Samsungem je zřejmá:

Výsledkem jsou ještě zajímavější záběry, sám jsem takto na louce natočil odlet motýla, což by před aktualizací bylo prakticky nemožné. V současné době už je aktualizace dostupná pro Huawei P20 Pro, pro levnější Huawei P20 by měla následovat.

Slo-mo v mobilu? Tisíc snímků za sekundu je jen začátek, čekají nás fantastické věci:

Diskuze (16) Další článek: Samsung vyhlíží 5nm výrobní proces. Mobilní čipsety dostanou takt přes 3 GHz

Témata článku: Huawei, Aktualizace softwaru, Mobilní fotografie, Fotoaparát, DxOMark, Fotomobily, Huawei P20 Pro, Nejlepší fotoaparát, Displej, Klasický záznam, Vyznačená oblast, Automatický režim, Tisíc snímků, Současná doba, Nahrávání, Zpomalené video, DxO, Správný okamžik, Zajímavý záběr, Záběr, Rychlý pohyb, Fantastická věc, Aktualizace