Nejlepší mobilní síť podle nezávislého měření měl v druhém pololetí T-Mobile

Nejlepší mobilní síť podle nezávislého měření měl v druhém pololetí T-Mobile

Nezávislá poradenská společnost P3 Communications opět hodnotila kvalitu českých mobilních sítí. Z podzimního měření tentokrát vyšla nejlépe síť T-Mobile, která získala v metodice německé společnosti 932 bodů z možných 1 000. Testování byly podrobeny všechny tři hlavní mobilní sítě v ČR; další operátoři dosáhli 904, resp. 885 bodů, ale pořadí na dalších místech P3 nespecifikuje.

Klepněte pro větší obrázek
Celkové hodnocení hlasových, datových a crowdsourcových služeb v říjnu 2018 (Zdroj: P3 Communications)

Test hodnotil kvalitu sítí všech tří hlavních operátorů, přičemž TMCZ zvítězil v kategorii hlas a data ve všech geografických kategoriích (velkoměsta, města, silnice). Výsledky hlasového měření jsou charakterizovány největší spolehlivostí hovoru, nejkratší dobou na spojení hovoru a nejvyšší kvalitou hovoru.

V oblasti měření dat se hodnotilo surfování na internetu, stahování i upload souborů a streamování videa – opět ve městech i na silnicích. Podle zjištění P3 se datové služby všech tří hlavních českých operátorů vyznačují vynikající spolehlivostí datových služeb. T-Mobile zvítězil v parametru průměrné propustnosti při stahování souboru na silnicích a vykazoval nejvyšší propustnost uploadu. Nově se také poprvé hodnotila crowdsourcovaná data.

Klepněte pro větší obrázek
Testovací trasy měření po Česku v říjnu 2018 (Zdroj: P3 Communications)

Poslední test proběhl v ČR ve dnech 11. až 26. října 2018 a zahrnoval měření ve 12 velkých městech, 23 menších městech a na spojovacích komunikacích v celkové délce 5 400 km. Detailní test zahrnuje např. měření rychlosti uploadu a downloadu, čas potřebný pro načtení internetových stránek, čas potřebný pro načtení a streamování YouTube videí. Měření zasáhlo území odpovídající 29 % populace. Testovalo pomocí smartphonu Samsung Galaxy S8. Měření sítě německou nezávislou společností P3 Communications probíhá obvykle dvakrát do roka. Další detaily naleznete zde.

V Česku máme jedny z nejkvalitnějších mobilních sítí v Evropě:

Diskuze (21) Další článek: Skládací Samsung Galaxy F by v nejvyšší konfiguraci mohl překročit metu 50 tisíc!

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, YouTube, Mobilní sítě, Měření, TMCZ, Upload, Evropa, Německá společnost, Testovací trasa, Česká republika, Nejkratší doba, Internetová stránka, Celková délka, Charakter, Nezávislé měření, Detailní test, Poslední test, Silnice, Hlasová služba, Operátor, Síť, Datová služba, Celkové hodnocení, Druhé pololetí


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 62

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 72