Nejlepší programy a hry pro Symbian Series 60

Tentokrát jsme připravili informace o programech pro pokročilou práci s videem, o zábavné aplikaci pro znetvořování fotografií, o povedeném klientu ICQ. Nezapoměli jsme ani na hru, leteckou střílečku, a upozorníme na asi nejlepší správce souborů.
Nejlepší programy a hry pro Symbian Series 60

UVMStyle

Jde o velmi zajímavý program určený pouze pro telefony se Symbianem 7, majitelé Nokie 3650 a a Siemensu SX1 proto budou zklamaní. UVMStyle sice nabízí jen pár funkcí, ale stojí za to. První je možnost spojit několik videí do jednoho. Potom lze také rozdělit klip na několik desítek obrázků – co sekunda to snímek. Tím z videa dostanete třeba tapetu. Poslední je možnost přidat k natočenému videu zvuk z paměti telefonu, můžete ho i nahrát ve formátu AMR. Bohužel neexistuje žádná zkušební verze.

Výrobce: Ulead (stránky programu)
Cena: 15,90 € (koupit)

    

VideoMSG

Tento program slouží pro nahrávání videa až do velikosti 1 MB – vychází to přibližně na 40 sekund. Program je zdarma, byl šířen italským operátorem TIM.

Stáhnout (117 kB)
Cena: zdarma

    

Caricature

Program, se kterým si můžete pohrát s fotkami svých přátel nebo nepřátel. Můžete protahovat libovolnou část obrázku, nebo ji můžete zvýraznit vystoupením dopředu. Přes všechny možnosti, které program nabízí, je ovládání velmi jednoduché. Boužel opět neexistuje žádná zkušební verze.

Výrobce: Media Art
Cena: 4,99 USD (koupit)

   

StICQ

StIcq je povedený ICQ klient, do kterého autor implementoval několik zajímavých vychytávek. Příjemně se s ním pracuje, má okamžité odezvy. Pokud šetříte každý přenesený kilobajt, budete překvapení malým objemem přenášených dat. Silnou konkurencí je zejména freewarový Agile Messenger.

Stránky programu (v současnosti nedostupné)
Stáhnout (56 kB)
Cena: 10 USD

    

Sky Hunter

Jde o klasickou střílečku, kdy letíte letadlem dopředu a máte vše zničit. Hra se evidentně snaží vypadat jako Sky Force, ale moc se jí to nedaří. Je poměrně pomalá, grafika a zvuk také není nic extra.

Výrobce: Tendbeyond (stránky hry)
Stáhnout (364 kB)
Cena: 10,19 € (koupit)

    

SeleQ

SeleQ je asi nejlepší průzkumník pro telefony se Symbianem Series 60. Je velmi rychlý při procházení složek a má jednoduché ovládání. Nabízí i další možnosti: nastavení loga operátora, vytváření otisků, informuje o paměti RAM, restartuje telefonu, zapne a vypne infraport. Samozřejmostí je procházení paměti celého telefonu, přesouvání souborů kam je potřeba a odesílání čehokoliv přes Bluetooth, infraport e-mail nebo MMS.

Výrobce: Ximplify (stránky programu)
Stáhnout (85 kB)
Cena: 18 USD (koupit)

    

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Malý objem, Italský operátor, Program, Series

Určitě si přečtěte