Nejlepší weby pro uživatele Windows Mobile Smartphone

Operační systém v mobilním telefonu dává prostor pro mnoho zajímavostí, možností a rozšíření. Bývá ale také zdrojem problémů. Kde hledat novinky a kde žádat o radu si povíme v dalším díle seriálu o nejlepších webech.
Nejlepší weby pro uživatele Windows Mobile Smartphone

V dnešním díle nepravidelného seriálu o nejlepších webech se zaměříme na chytré telefony s operačním systémem Windows Mobile for Smartphone. O webech pro konkurenční Symbian jsme psali ve čtvrtém díle. Pro zopakování – první díl byl věnován Siemensům, druhý byl pro majitele mobilních telefonů Sony Ericsson. Třetí na řadu přišla Nokia a v minulém díle jsme hledali weby pro Motoroly.

Oficiální stránky

První vaše kroky by měly směřovat na české stránky Microsoftu do sekce Windows Mobile – Smartphone. Zde najdete přehled o operačním systému, standardně dodávaných aplikacích a také často kladené otázky. Česká sekce ale nebývá nejaktuálnější a proto se hodí i odkaz na anglickou domovskou stránku. Zde jsou zajímavá dema nových chytrých telefonů a jejich databáze. Nechybí sekce download, kde se nachází programy a hlavě „updaty“ z produkce Microsoftu. Pro programátory je pak určena vývojářská sekce. Zde je ke stažení potřebný vývojářský software včetně emulátorů.

Neoficiální české weby a diskusní fóra

Operační systém Windows Mobile se u nás netěší zdaleka takové oblibě jako Symbian, což se odráží také na počtu webů s touto specializací. Můžete najít několik stránek věnovaných kapesním počítačům, s telefony je to však horší. Na Mobilmánii se Smartphone nachází pod sekcí Windows Mobile. Občas se Smartphonům věnují komunikátory.cz.

Z českých diskusních fór doporučuji mpx200.e-vision.cz. Fórum je sice zaměřeno na chytrý telefon Motorola MPx, předmětem diskusí ale bývá povětšinou operační systém. Diskusní fórum má až překvapivě silnou uživatelskou základnu. Najdete zde užitečné tipy a můžete se podělit s ostatními uživateli o své poznatky a zkušenosti. Dáváte-li přednost emailové konferenci, přihlaste se k odběru na Pandoře.

Neoficiální stránky zahraniční

Windows Mobile Smartphone je oblíbený zejména v zahraničí a na internetu se nachází zajímavé weby. Jako první doporučím Smartphone Thoughts. Jde o denně aktualizovaný web přinášející zajímavé novinky o hardwaru a hlavně softwaru. Nechybí top10 nejoblíbenějších aplikací a poměrně živé diskusní fórum. Pokud chcete být jak se říká „v obraze“, určitě si Smartphone Thoughts přidejte do oblíbených stránek.

Modaco je pravidelně aktualizovaným webem se specializací na chytré telefony a kapesní počítače s operačním systémem od Microsoftu. Web je psán velmi čtivou formou a určitě stojí za to jej pravidelně navštěvovat. Zdejší diskusní fórum patří k zdaleka nejnavštěvovanějším.

Dalším web nese název CoolSmartPhone, který se vyznačuje poměrně častou aktualizací. Zabývá se hardwarem a upozorňuje na nové softwarové novinky. Samozřejmě nechybí sekce ke stažení, do které se ale musíte registrovat.

Zajímavé jsou také stránky Mobilejoe.de. Přípona napovídá že jde o stránky psané německy. Podobně jako Smartphone Thoughts a CoolSmartPhone přináší aktuální informace ze světa hardwaru i softwaru.

MobileMinds je primárně webem o kapesních počítačích, stále častěji se ale zabývá také chytrými mobilními telefony.

Zahraniční diskusní fóra

Snad každý neoficiální web má své diskusní fórum, kam mohou čtenáři přispívat svými radami nebo naopak požádat o pomoc při řešení problému. Podívejme se na ty nejživější.

Modaco je zdaleka nejnavštěvovanějším diskusním fórem. Témata se počítají v tisících a odpovědi dokonce o řád výše. Chcete-li znát ty nejčerstvější novinky a zajímavosti, určitě sem nahlédněte.

Smartphone Thoughts – také tento web má své diskusní fórum. Zde se počet příspěvků pohybuje o řád níže, nežli u Modaca, i přesto stojí za návštěvu.

Mobilejoe.de – velmi živé diskusní fórum, jehož oficiálním jazykem je němčina. Je-li vám tento jazyk bližší, nežli angličtina, rozhodně doporučuji.

Softwarová centra

Český software můžete zakoupit u Sunnysoftu. Ah-Mobile nabízí službu, díky které můžete nakupovat za české koruny jakýkoli software ze serverů Handango a PocketGear. Tyto patří mezi největší archívy aplikací pro mobilní zařízení. Speciálně Smartphonům se věnuje Smartphone.net. V nabídce jsou vedle běžného softwaru i knihy, vyzváněcí melodie a grafická témata.

Smartphone Video Plus – zde najdete spoustu zábavných videí, animací i trailerů speciálně upravených pro chytré telefony.

Smartphone Club je stránka s užitečným softwarem pro personalizaci chytrých telefonů a kapesních počítačů na platformě Windows Mobile. Najdete zde mimo jiné vyzváněcí melodie a grafická témata.

Poradíte další?

Stránek věnujících se operačnímu systému Windows Mobile for Smartphone je poměrně hodně. Snažili jsme se vybrat ty nejlepší, nejaktualizovanější a nejužitečnější. Znáte-li web, který jsme opomněli nebo nenalezli, a který by zde podle vás měl být uveden, podělte se s námi i ostatními čtenáři v diskusi pod článkem.

Diskuze (13) Další článek: City Builder: legendární SimCity na mobily s javou

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Motorola MPx200, Užitečný software, Windows Mobile, Český software, Diskusní fórum, Mobil, Web


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21