Nejlevnější kapesní počítač Palm Zire již prodeji

Pokud nyní přemýšlíte, za jaký kapesák vyměníte svůj přestárlý elektronický diář, zaostřete na nejnovější počin z dílem Palm. Model Zire je předurčen začínajícím uživatelům kapesních počítačů a tomu je upřednostněna jak cena, tak i vybavení.
Nejlevnější kapesní počítač Palm Zire již prodeji

Tento týden spatřil světlo světa nejlevnější model kapesního počítače nesoucí značku Palm – Palm Zire. Jedná se o nejlevnější model kapesního počítače v nabídce výrobce Palm a tak je zajímavý především svou cenou, která činí 99 dolarů.

Nový design a malá revoluce

Vzhled nového kapesáku není, jak by se dalo předpokládat, ošizen. Může se pochlubit zcela novým osobitým designem využívajícím moderní kombinací rádoby hranatých prvků. Ochranu displeje zajišťuje průhledný kryt, jenž lze od kapesního počítače zcela oddělit. Při pohledu na čelní část nového Palm Zire zjistíte, že zde došlo k menší migraci. Tlačítko Power se usídlilo pod displejem, neboť tam je nyní více místa. Ze čtyř spouštěcích tlačítek zbyla pouze dva – pro kalendář a adresář. Kurzorová klávesa zůstala. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej má stejné parametry jako většina Palmů – jeho rozlišení je 160 x 160 pixelů. Není však podsvícen a to je zlé. Sice to napomáhá větší výdrži na baterie, ale za horších světelných podmínek si na něm nic nepřečtete.

Dostačující výkon a málo paměti

Uvnitř nového Zire bije starší procesor DragonBall EZ taktovaný na 16 MHz. Nejedná se o žádnou novinku ale pro běžný provoz aplikací bohatě stačí. Aplikace psané pro PalmOS nejsou tak náročné jako u konkurence. Pro komunikaci s okolím nechybí IrDA port, který je umístěn v horní části přístroje. Synchronizace a částečně i nabíjení probíhá pomocí USB portu, který je součástí balení. Slabinou novinky bude malá paměť o kapacitě 2 MB. Na plánování a adresář je dostačující, ale na instalování dalších aplikací malá. Hold se bude muset stále něco mazat. O nadstandardní výdrž se stará Li-Ion baterie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na první pohled vypadá Palm Zire velmi zajímavě a jistě uspokojí nároky všech začínajících uživatelů kapesních počítačů. Uvidíme s jakou cenou se objeví na našem trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Stáhněte si specifikaci Palm Zire v PDF.

Základní parametry

  • Kapesní počítač Palm Zire
  • Rozměry: 112 x 74 x 15 mm
  • Váha: 108 g
  • Paměť: 2 MB
  • Operační systém: PalmOS 4.1
  • Displej: monochromatický, 160 x 160 pixelů
  • Procesor: Motorola DragonBall EZ, 16 MHz
  • Baterie: Li-Ion
Diskuze (22) Další článek: Oskar nabízí službu M-Banka i s Union bankou

Témata článku: Palm, Prodej, Kapesní počítač, Malá revoluce, Počítač


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41