Nejmenší mobil na světě konečně v prodeji

Modu na sebe upoutalo pozornost konceptem variabilní konstrukce. Nyní se ukáže, zda má takové netradiční řešení šanci uspět u zákazníků.

Je tomu už více než rok, co izraelská společnost Modu poprvé světu ukázala koncept svého modulárního minitelefonu, který na sebe může vzít libovolnou podobu a konstrukci (čtěte Novinka Modu: postavte si mobil na míru). Základem je miniaturní telefonní modul, velikostí připomínající mírně přerostlou kostku z domina. Na něj se mohou navléci oblečky zvané jackets, ale lze jej ovládat díky několika tlačítkům i obnažený.

Po půldruhém roce čekání se Modu dostává z prezentačních výloh na veletrzích konečně do ostrého prodeje. Prozatím se tak stane pouze v domovské Izraeli, kde jej bude nabízet největší tamní operátor Cellcom. Za cenu 130 dolarů (asi 2 a půl tisíce Kč) dostane zájemce samotný modul a jeden základní jacket. Další kabátky bude třeba dokupovat zvlášť. Do Evropy a některých dalších částí světa by měl Modu dorazit koncem letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek
S tímto jacketem dostanete Modu v prodejním balení

Nespornou výhodou konceptu Modu je jeho designová variabilita. Pomocí jackets z něj uděláte hudební telefon, elegantní stylovku, nebo dokonce mobil, který disponuje GPS a 3Mpx fotoaparátem. To podle toho, který z dostupných oblečků se rozhodnete mu navléct. Veškerý přídavný hardware je se totiž skrývá v samotných kabátcích a malý Modu s ním komunikuje díky velkému systémovému konektoru, přes nějž se každý jacket k modulu připojí. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modu je opravdu maličký, pokud nepotřebujete psát SMS, vyplatí se jej k telefonování používat "nahý"
Klepněte pro větší obrázek
O propojení s kabátkem jacket se stará velký systémový konektor. Některé jackets mají svůj vlastní displej, kam se musí vnitřní prostředí telefonu "překreslit". Otázkou zůstává, jak se to podepíše na rychlosti ovládání a také výdrži pidibaterie. K nabíjení a spojení s PC slouží v sousedství umístěný microUSB konektor.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V menu se počítá do sedmi - přesně tolik je totiž k dispozici kláves. Psaní SMS je méně pohodlné, napsaný text se tísní na jediném řádku.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I adresář konktaktů se ovládá na "piškvorkovité" klávesnici se sedmi tlačítky. Vinou miniaturních rozměrů displeje není prostor na žádné grafické orgie, nabídka je vizuálně velmi prostá
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A tohle už je jeden z měnitelných kabátků. Z Modu udělá průměrný telefon s 3Mpx foťákem, běžnou numerickou klávesnicí, ale co si budeme nalhávat, na vzhledu mu rozhodně nepřidá.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vkládání modulu do kabátku
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Další jackets na sebe prý nenechají dlouho čekat, Modu hlásí, že vyvíjí dokonce kabátek s dotykovým displejem
Diskuze (20) Další článek: Palm má problém, každé třetí Pre je vadné

Témata článku: Svět, Mobil, Průměrný telefon, Nejmenší mobil, Prodej

Určitě si přečtěte