Nejoblíbenější a nejužitečnější programy pro Symbian Series 60 (přehled)

Pokud vlastníte chytrý mobilní telefon s operačním systémem Symbian, nepřehlédněte tento článek. Najdete v něm rozsáhlý souhrn všech nejoblíbenějších programů, včetně popisů a obrázků. Pro lepší orientaci jsou programy tématicky rozděleny.
Nejoblíbenější a nejužitečnější programy pro Symbian Series 60 (přehled)
Stále rozšířenějším operačním systémem pro oblast mobilních telefonů se s postupem času stává Symbian. I když někteří odborníci tvrdí, že jej do několika let vystřídá Linux, faktem je, že v současné má v našich zeměpisných šířkách Symbian oproti konkurenci docela slušný náskok. Není tedy ani divu, že požadavky na kvalitnější aplikace jsou ze stran uživatelů stále vyšší. A jelikož orientaci v oboru není snadné udržet, přináším vám zde přehled asi nejpoužívanějších a nejoblíbenějších programů pro Symbian Series 60 mezi uživateli v různých kategoriích.

Předem však upozorňuji, že pojmy „nejoblíbenější a nejpoužívanější“ jsou relativní a ne každý uživatel se s mým názorem sžije. Pokud snad máte jiný názor, rádi vaše příspěvky přivítáme v diskusi pod článkem (třeba z nich nakonec dáme dohromady i nový článek).


Internet

NetFront

Hledáte prohlížeč, který by vám z mobilu umožnil přistupovat k celosvětové síti Internet? Pak vyzkoušejte aplikaci NetFront. Obsahuje spoustu nadstandardních funkcí, které ocení i opravdoví profesionálové (podpora JavaScriptu, XHTML, CSS a další). Jedinou vadou na kráse jsou nepatrně vyšší nároky na paměťový prostor.

   
Uvítací splash scrren aplikace • prohlížení stránky • odkazy na stránce • možnosti prohlížení

Pro více informací si přečtěte článek Internet v mobilu: velké srovnání prohlížečů.

Domovská stránka programu

Cena: 11,90 euro (9,90 euro)

Trial verze ke stažení zde

ProfiMail

Přístup na internet už bychom měli, ale k e-mailovému účtu je přece jenom pohodlnější se připojit jednoduše přes POP3 (nebo jiný server příchozích zpráv) pomocí e-mailového klienta. Velice kvalitním je ProfiMail. Není třeba žádné zbytečné surfování a zadávání uživatelských údajů při každém prohlížení elektronické schránky. Jméno a heslo jednoduše uložíte do programu a ProfiMail už se o vaše e-maily postará tak, že je budete mít neustále k dispozici.

Společně s ProfiMail je dodáván i jednoduchý správce souborů ProfiExplorer, který je navíc zdarma.

   
Info o aplikaci • text bez diakritiky • stahování zpráv • ProfiExplorer

Pro podrobnější informace si přečtěte článek ProfiMail: pro lepší práci s e-maily v mobilu (velký test).

Domovská stránka programu

Cena: 19,99 dolarů

Trial verze ke stažení zde

Agile Messenger

Mnohem více, než e-mail se dnes jako komunikační kanál na internetu používá tzv. instant messaging. Nejznámějším klientem, tzv. instant messengerem, je pak ICQ. I mobilních programů pro posílání rychlých zpráv je velice pestrá nabídka. Nejoblíbenějším mezi uživateli je pak aplikace Agile Messenger. Kromě ICQ zvládá bez problémů komunikaci i s protokoly MSN, AOL a Yahoo. Stačí zadat uživatelské údaje, typ připojení a můžete chatovat donekonečna (nebo alespoň do té doby, než vybijete baterie).

   
Výběr služby • volba způsobu připojení • připojování • informace o uživateli

Podrobnější informace získáte v článku Nový Agile Messenger 3: zmáčkni, mluv a pošli ICQ.

Domovská stránka programu

Cena: zdarma

Plná verze ke stažení zde

HeadLine

Ne vždy vyjde chvilka na to, koupit si noviny. Chcete-li být neustále v obraze a postačí-li vám malý displej mobilního telefonu, pak vyzkoušejte čtečku RSS. Netušíte, co znamená pojem „RSS kanál“? Pak si přečtěte článek RSS na MobilManii: už nikdy nezmeškáte žádný článek, který vás okamžitě uvede do obrazu. První a zatím i nejlepší čtečkou pro telefony Symbian Series 60 je HeadLine. Nastavení je jednoduché a trvá jen několik málo sekund. Přidáním RSS kanálů pak z vašeho mobilu vytvoříte miniaturní noviny.

   
Plánování aktualizace • přidání kanálu • způsob připojení • čtení

Domovská stránka programu

Cena: 10 euro

Trial verze ke stažení zde


V druhé kapitole si ukážeme kancelářské aplikace, které se vám jistě budou často hodit.

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia 7650, ACM, Slušný náskok, Series, Přehled, Telefonický hovor, Notepad, Program

Určitě si přečtěte