Nejprogresivnější mobilní inovátor. Xiaomi cílí na natáčení 8K videí s 30 fps

Xiaomi je z hlediska vývoje v oblasti mobilních technologií, jedním z tahounů vývoje. Nedávno značka ukázala 5G koncepční smartphone Mi Mix Alpha, kde se počítá s nasazením 108MPx fotočipu, na kterém Xiaomi spolupracovalo se Samsungem. Číňané zatím zcela nevyloučili ani vstup do segmentu skládacích zařízení, podle aktuálních zpráv se však chystají na další milník. Chtějí do svých budoucích smartphonů dostat podporu natáčení 8K videí se snímkovací frekvencí 30 fps.

Redaktoři webu XDA-Developers našli ve fotoaplikaci pro připravované MIUI 11 zmínku o nahrávání videí v rozlišení 7 680 × 4 320 pix s 30 fps. Žádný ze současných smartphonů značky přitom nahrávání 8K videí nezvládá, a to ani čerstvě představená Mi Mix Alpha se 108MPx snímačem od Samsungu, jejíž maximem jsou 6K videa s 30 fps.

Z pohledu čipsetů podporují natáčení 8K videí s 30 fps jedině SoC od Samsungu - Exynos 9820 a Exynos 9825. Je tedy jasné, že natáčení 8K videí bude zvládat až budoucí fotomobil od Xiaomi, který se zřejmě spolehne na budoucí čipset od Qualcommu. Jediným smartphonem, který dnes dokáže nahrávat 8K videa je Nubia Red Magic 3, ovšem pouze se snímkovací frekvencí 15 fps.

8K video s 15 fps zvládá natáčet pouze Nubia Red Magic 3:

Zdroj XDA-Developers

Diskuze (15) Další článek: Vyzkoušeli jsme chytré hodinky Lenovo za necelou tisícovku. Ne, bez kompromisů se to neobejde

Témata článku: Xiaomi, Mobilní aplikace, Smartphony, Mobilní fotografie, Ostatní, Fotoaparát, Spekulace, 8K, Mix Alpha, Inovátor, Čipset, Já Mix Alpha, FPS, Natáčení


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 128

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51