Nejsilnější Motorola A760 osedlala Linux

Vrcholný chytrý telefon v nabídce Motoroly sází na Linux a Javu. Stojíme u vzniku velkého konkurenta osvědčené platformy Symbian, nebo jde jen o marný pokus?
Nejsilnější Motorola A760 osedlala Linux | wikipedia

Motorola A760

Letošní rok má Motorola v plánu představit mnoho zajímavých počinů na poli mobilní komunikace. Nejzajímavějším bude asi její chytrý telefon Motorola A760, který poběží na platformě Linux.  Zlý jazykové sice tvrdí, že se jedná jen o Javu běžící na Linuxu, ale i tak se jedná o zajímavý počin. Uvidíme, jak se bude nové platformě dařit, neboť Motorola počítá s nasazením Linuxu i u svých dalších modelů.

Motorola A760 si za svůj vzor vzala poměrně úspěšnou modelovou řadu Accompli. S ní má podobnou konstrukci ala pseudo-véčko. Své budoucí pozice bude hájit bohatou nabídkou funkcí, kterým již tradičně budou vévodit aplikace pro organizaci času. Dnešní doba si žádá multimedia a Motorola vychází požadavkům vstříc. Vybavila svůj chytrý telefon kamerkou a barevným dotykovým displejem. O zábavu se bude starat dvojice přehrávačů – jeden pro skladby Mp3 a druhý pro přehrávání video souborů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příjemnou novinkou budou přítomnost technologie Bluetooth, která bude zaručovat spojení s dalšími přístroji hned po boku IrDA nebo USB. Nebude chybět ani GPRS, které budou hojně využívat multimediální zprávy MMS, ale také i aplikace označované jako Instant Messaging, neboli online komunikace jako u oblíbeného ICQ. Dlouhodobým tahákem řady Accompli je Java, i zde bude hlavní slovo.

S uvedením řady A760 na mobilní trh se počítá už ke konci tohoto roku.
Další podrobnosti nejsou v tuto chvíli k dispozici, musíme si počkat pár týdnů na CeBIT.

Diskuze (7) Další článek: Nokia 6800: vítejte v obludáriu (test)

Témata článku: Motorola, Linux, Motor, Dnešní doba

Určitě si přečtěte