Nejvýkonnější Android byl v říjnu herní Asus. Dobře si vedl i Samsung a OnePlus

Benchmark Antutu zveřejnil globální žebříček Top 10 nejvýkonnějších androidových smartphonů za říjen 2019. Statistika je poprvé sestavena na základě nové verze aplikace Antutu Benchmark pro Android V8, která má proti starší verzi přepracovanou metodiku a na výstupu dává výsledky s vyšším bodovým skóre. Všechny smartphony si tak polepšily, některé značky z první desítky vypadly.

Samotná pravidla měření jsou stále stejná – je třeba měření na alespoň tisíci kusech od daného modelu a hodnoty vycházející z měření jsou zprůměrované. Pro přehlednost přidává Antutu do žebříčku u každého modelu také hodnotu operační paměti a vnitřního úložiště, což jsou hodnoty, které výsledek ovlivňují.

Na pozici nejvýkonnějšího Androidu se v říjnu udržel herní superphone Asus ROG Phone II s obrovským množstvím paměti, účinným chlazením a momentálně nejvýkonnějším procesorem Snapdragon 855+ od Qualcommu. V bodovém hodnocení skončil těsně pod metou 500 tisíc. Na dalších čtyřech příčkách se seřadily všechny letošní modely od čínské značky OnePlus, což potvrzuje jejich obrovský výkon a dobře odladěné prostředí.

Klepněte pro větší obrázek

Druhé pětce, která odpovídá hranici 450 tisíc bodů a méně kraluje Samsung s nejrůznějšími variantami Galaxy Note10(+). Na sedmé místo se ještě vmáčkl Asus Zenfone 6, jenž patří už od svého uvedení na trh mezi nejvýkonnější Androidy. Celou první desítku tak aktuálně ovládají pouhé tři značky smartphonů. Proti předchozímu měsíci z Top 10 vypadly všechny smartphony Xiaomi a také Sony Xperia 1.

Klepněte pro větší obrázek

Novinkou v měsíčním poskytování statistik bechmarku Antutu je žebříček smartphonů střední třídy. Jak tuto kategorii Antutu definuje, přesně nevíme, ale podle kompletního pořadí začíná na 36. místě pod hranicí 300 tisíc bodů. V této části pořadí už se častěji setkáme se značkami, které se na našem trhu nemusejí prodávat, např. Vivo nebo Realme.

Aktuální kompletní žebříček nejvýkonnějších smartphonů podle benchmarku Antutu si můžete prohlédnout zde.

Diskuze (2) Další článek: Jak fotí Samsung Galaxy Xcover 4s

Témata článku: Android, AnTuTu, Benchmark, Qualcomm, Žebříčky, Snapdragon, Kirin, Exynos, Měření, Top 10, ZenFone, Antutu Benchmark, Značka, Čipset, Asus ZenFone, Model, Benchmark Antutu, Příčka, Žebříček, Huawei Mate, Huawei a Honor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

RECENZE: Xiaomi Mi A3 – povedená plavba na vlnách čistého Androidu

RECENZE: Xiaomi Mi A3 – povedená plavba na vlnách čistého Androidu

** Xiaomi Mi A3 má originální záda a výtečný poměr cena/výkon ** Čistý Android je vlastnost, která někomu vyhovuje, jinému zase ne ** Hlavní znaky: dost výkonu, dobrá výdrž, kvalitní fotoaparát, chybí NFC

Jakub Vrbacký | 26

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 129