ROG Phone 3 se ujímá vlády coby nejvýkonnější Android. Do Top 10 se dostal i Note20 Ultra

Benchmark Antutu zveřejnil globální žebříček Top 10 nejvýkonnějších androidových smartphonů za srpen 2020. Statistika je sestavena na základě aplikace Antutu Benchmark pro Android verze 8. Výsledky z předchozích měsíců si můžete prohlédnout v galerii tohoto článku.

Pravidla jsou stále stejná – je třeba měření na alespoň tisíci kusech od daného modelu a hodnoty vycházející z měření jsou zprůměrované. Pro přehlednost přidává Antutu do žebříčku u každého modelu kromě jeho čipsetu také údaj o kapacitě operační paměti a vnitřního úložiště, což jsou parametry, které výsledek přímo ovlivňují.

Návrat herního monstra a dvojí zásek Note20

V srpnu se rovnou na první místo žebříčku vyšvihl smartphone Asus ROG Phone 3. Jeho předchůdce ROG Phone 2 vydržel ovládat žebříček několik měsíců v kuse. Herní novinka pohodlně předstihla druhý OnePlus 8 Pro a také vítěze minulého měsíce Oppo Find X2 Pro. Čínská značka, která zatím v Česku nepůsobí, se tak musí tentokrát spokojit s bronzovou příčkou.

Klepněte pro větší obrázek

Top desítka zaznamenala vedle ROG Phonu 3 ještě další dvě novinky, resp. jeden model se dvěma různými čipsety. Zatímco Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G se supervýkonným Snapdragonem 865+ obsadil čtvrtou pozici, v Evropě prodávaná mutace téhož modelu se slabším Exynosem 990 skončila osmá, a to s rozdílem třídy (zhruba 70 tisíc bodů).

Pozice nováčkům muselo v srpnu v první desítce vyklidit Xiaomi Mi 10 Pro, „bezpročkový“ OnePlus 8 a exotické Vivo iQOO Z1 s procesorem Dimensity 1000+ od Mediateku. V žebříčku tak zůstává převaha sedmi modelů s čipsetem od Qualcommu a trojice s Exynosy od Samsungu.

Stálice střední třídy

V měsíčních statistikách bechmarku Antutu nalezneme i žebříček smartphonů střední třídy. Tuto kategorii Antutu definovalo zejména podle čipsetu, např. nejpoužívanější Snapdragon je zastoupen nejvýše sedmičkovou řadou, Kirin osmičkovou. Bodové skóre začíná lehce nad 300tisícovou hranicí.

Klepněte pro větší obrázek

Novým výkonnostním králem střední třídy se podle očekávání stal OnePlus Nord vybavený velmi slušným čipsetem s posílenou grafikou Snapdragon 765G. Druhé Redmi K30 5G a třetí Huawei Nova 7i se v Evropě neprodávají. Z modelů, které známe i z tuzemského trhu, si dobře vedlo Redmi Note 8 Pro nebo Realme 6 – oba s čipsetem Helio G90T od Mediateku, nebo jejich mladší sourozenci Redmi Note 9 Pro a Realme 6 Pro, pro změnu oba se Snapdragonem 720G.

Aktuální kompletní žebříček nejvýkonnějších smartphonů podle benchmarku Antutu si můžete prohlédnout zde.

Diskuze (2) Další článek: Hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 brzy změří Vo2 MAX a detekují pády

Témata článku: Android, AnTuTu, Žebříčky, Qualcomm, Benchmark, Čína, Měření, Snapdragon, Kirin, USA, Exynos, Top 10, Paměť, ZenFone, Čelo žebříčku, Vláda, Samsung řada, Model, Rankin, Evropa, Čipset, Huawei a Honor, MediaTekem, Čínská značka, Množství