Nejvyšší modely řady Huawei P30 dostávají důležitou aktualizaci. Zpřístupní funkci duálního videa

Nejvyšší modely řady Huawei P30 dostávají důležitou aktualizaci. Zpřístupní funkci duálního videa

Smartphony vlajkové řady P30 od čínského Huawei dostávají v těchto dnech na českém trhu důležitou aktualizaci softwaru. Verze EMUI 9.1.0.153 zpřístupňuje mimo jiná vylepšení, opravy a zabezpečení i dlouho očekávanou funkci Duálního videa.

Pomocí této funkce lze natáčet videa zadním fotoaparátem na oddělené obrazovce současně využitím primárního objektivu a teleobjektivu se zoomem. Obě videa přitom smartphone natáčí současně a výsledkem celého procesu je jediné video uložené pod jedním souborem. Po spuštění je video rozděleno na dvě části v půlce obrazu – jedna ukazuje běžné přiblížení, druhá detail po přiblížení.

Jak vypadá duální video natočené na Huawei P30 Pro:

Funkce duálního videa je výpočetně náročná, a proto je určena pouze pro modely s nejvýkonnějším koncernovým procesorem Kirin 980 – aktuálně Huawei P30 a P30 Pro. Časem by měla s aktualizací prostředí EMUI přibýt také podpora loňského nejvyššího modelu Mate 20 Pro.

Diskuze (11) Další článek: Samsung k novému Galaxy S10e zdarma přidá Bluetooth sluchátka Galaxy Buds

Témata článku: Huawei, Video, Fotoaparát, EMUI, Duální video, P3, Huawei P30, Huawei P30 Pro, Model, Přiblížení, Nejvyšší model, Aktualizace, Model řady, Funkce


Určitě si přečtěte