Několik tipů pro mobil Nokia 7110

Ačkoliv mnozí „odborníci“ tento mobil předem zatracují, je to stále špičkový telefon. Pokud jej máte, možná vám pomůže několik našich rad.
Několik tipů pro mobil Nokia 7110
Marek Lutonský: Ačkoliv mnozí „odborníci“ tento mobil předem zatracují, je to stále špičkový telefon. Pokud jej máte, možná vám pomůže několik našich rad.

Jak rychle napsat textovku

Dvakrát stiskněte tlačítko vlevo nahoře vedle válečku (dál jej označuji jako levé tlačítko).

Využívejte šablony

Výrazy, které v textových zprávách často používáte, zejména ty, které obsahují symboly a jejichž napsáním strávíte hodně času, si uložte jako šablony. Osobně mám v šablonách třeba e-mail #lutonsky@cpress.cz (když si potřebuji rychle něco poznamenat) nebo smajlíky :–) :–(.

Jak napsat v textovce zavináč

Šestkrát co největší rychlostí stiskněte tlačítko 1.

Jak se pohybovat v napsané textové zprávě

Jestliže je poslední napsaný znak daleko od začátku abecedy, stiskněte tlačítko 2 (na displeji se objeví písmeno A) a válečkem se v pruhu na pravé straně displeje přesuňte o několik poloh výše, kde jsou kurzorové klávesy. V textovce se pohybujte tisknutím válečku.

Smažte zprávy najednou

Jestliže příchozí textové zprávy nemažete hned po přečtení, nemusíte desítky textovek, které se nahromadí ve složce Přijaté zprávy, mazat po jedné. Zprávy, které chcete zachovat, přesuňte do jiné složky (například Archiv) a nad vybranou složkou Přijaté zprávy stiskněte levé tlačítko (Volby). Z menu vyberte položku Vymazat složku a všechny uložené zprávy budou vymazány – složka zůstane.

Jak rychle nastavit budík

Vejděte do hlavního menu, narolujte menu Nastavení a stiskněte levé tlačítko (Výstraha). Známe ještě rychlejší postup: levé tlačítko (Menu), tlačítko 4, levé tlačítko (Výstraha).

Wapování bez tuhnutí

Když před začátkem wapování telefon vypnete a znovu zapnete, neměl by zamrznout. Někdy stačí pouhé vyprázdnění paměti, kompletní restartování mobilu je ale jistější. Se zasekáváním telefonu při wapování mají problémy zejména mobily s firmwarem nižším než 4.84. Pokud tedy chcete wapovat bez problémů, nechte si nahrát nový firmware. navíc vám v menu přibude položka pro přímé zadání wapové adresy.

Témata článku: Nokia, Mobil, Tip

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50