Několik tipů pro telefony Nokia

Pokud máte mobilní telefony Nokia, může vám pomoci několik následujících tipů. Tímto článkem otevírá server Mobilmania.cz sérií tipů a triků pro nejpoužívanější mobilní telefony, a to nejen značky Nokia.
Martin Zalman: Pokud máte mobilní telefony Nokia, může vám pomoci několik následujících tipů. Tímto článkem otevírá server Mobilmania.cz sérií tipů a triků pro nejpoužívanější mobilní telefony, a to nejen značky Nokia.

Jak psát rychle textové zprávy

Telefony Nokia mají při psaní textových zpráv poměrně dlouhé čekání, než lze přejít na psaní dalšího znaku na stejné klávese; to samozřejmě dost zdržuje. Např. když chcete napsat „PR“, musíte stisknout klávesu „7“, počkat, až kurzor poskočí a potom sedmičku stisknout opět. Zkuste tento malý trik – po napsání daného znaku stiskněte dvakrát křížek „#“ a hned na to pište dál. Místo křížku také stačí stisknout jednou kurzorovou klávesu pro pohyb dolů. Oba způsoby přeruší čekání editoru, který rovnou poskočí na další znak.

Jak poslat vizitku z jiného telefonu

Potřebujete-li, aby vám někdo poslal kontakt do telefonního seznamu a přitom nemá telefon Nokia, tak se to dá obejít následujícím textovou zprávou:

//SCKE2 BEGIN:VCARD N:name TEL:number END:VCARD

Kde name je jméno dotyčné osoby a number jeho číslo, na telefonu Nokia pak tato zpráva jako vizitka a vy si ji budete moct uložit do seznamu. Někdy je ale rychlejší si to číslo opsat a přidat do seznamu ručně.

Jak vypnout a zapnout EFR

Pokud máte starší Nokii, která neměla už při koupi aktivované vylepšené kódování hlasu EFR (u EuroTelu SuperSound), můžete tuto funkci zapnout ručně. EFR si však ukousne trošku více energie z baterie. Preferujete-li spíše výdrž nad kvalitou hovorů, můžete si naopak aktivovat HR, tedy poloviční kódování hlasu. Ovšem aby se vám nestalo, že v místě se slabším signálem uslyšíte v telefonu jen nerozeznatelné huhňání.

*3370# – aktivace EFR (Enhanced Full Rate)

#3370# – deaktivace EFR

*4720# – aktivace HR (Half Rate)

#4720# – deaktivace HR

Martin Zalman je autorem webu nokia.zde.cz.

Témata článku: Nokia, Telefony, SuperSound, Telefon, Tip

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

1.  12.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 60

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21