Několik tipů pro telefony Nokia

Pokud máte mobilní telefony Nokia, může vám pomoci několik následujících tipů. Tímto článkem otevírá server Mobilmania.cz sérií tipů a triků pro nejpoužívanější mobilní telefony, a to nejen značky Nokia.
Martin Zalman: Pokud máte mobilní telefony Nokia, může vám pomoci několik následujících tipů. Tímto článkem otevírá server Mobilmania.cz sérií tipů a triků pro nejpoužívanější mobilní telefony, a to nejen značky Nokia.

Jak psát rychle textové zprávy

Telefony Nokia mají při psaní textových zpráv poměrně dlouhé čekání, než lze přejít na psaní dalšího znaku na stejné klávese; to samozřejmě dost zdržuje. Např. když chcete napsat „PR“, musíte stisknout klávesu „7“, počkat, až kurzor poskočí a potom sedmičku stisknout opět. Zkuste tento malý trik – po napsání daného znaku stiskněte dvakrát křížek „#“ a hned na to pište dál. Místo křížku také stačí stisknout jednou kurzorovou klávesu pro pohyb dolů. Oba způsoby přeruší čekání editoru, který rovnou poskočí na další znak.

Jak poslat vizitku z jiného telefonu

Potřebujete-li, aby vám někdo poslal kontakt do telefonního seznamu a přitom nemá telefon Nokia, tak se to dá obejít následujícím textovou zprávou:

//SCKE2 BEGIN:VCARD N:name TEL:number END:VCARD

Kde name je jméno dotyčné osoby a number jeho číslo, na telefonu Nokia pak tato zpráva jako vizitka a vy si ji budete moct uložit do seznamu. Někdy je ale rychlejší si to číslo opsat a přidat do seznamu ručně.

Jak vypnout a zapnout EFR

Pokud máte starší Nokii, která neměla už při koupi aktivované vylepšené kódování hlasu EFR (u EuroTelu SuperSound), můžete tuto funkci zapnout ručně. EFR si však ukousne trošku více energie z baterie. Preferujete-li spíše výdrž nad kvalitou hovorů, můžete si naopak aktivovat HR, tedy poloviční kódování hlasu. Ovšem aby se vám nestalo, že v místě se slabším signálem uslyšíte v telefonu jen nerozeznatelné huhňání.

*3370# – aktivace EFR (Enhanced Full Rate)

#3370# – deaktivace EFR

*4720# – aktivace HR (Half Rate)

#4720# – deaktivace HR

Martin Zalman je autorem webu nokia.zde.cz.

Diskuze (48) Další článek: Jste dostatečně sexy pro WAP?

Témata článku: Nokia, Telefony, Telefon, SuperSound, Tip


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15