Nekonečné volání k Vánocům zadarmo

Zdá se vám letošní nabídka našich operátorů k Vánocům atraktivní? To potom nevíte, co by vás čekalo na Slovensku. EuroTel i Orange nabízí všem zákazníkům rok volání a SMS zdarma!
Nekonečné volání k Vánocům zadarmo

Začal s tím Orange

Orange Slovensko nabízí novou akční nabídku od 16. listopadu všem novým i stávajícím zákazníkům za splnění jediné podmínky. Musí uzavřít smlouvu na 24 měsíců, nebo prodloužit stávající úvazek o stejnou dobu. S programem Paušál 50+SMS nebo vyšším lze potom po vyčerpání vlastních volných minut či zpráv po příštích 12 měsíců telefonovat a odesílat SMS ve vlastní síti zdarma.

Operátor stanovil pravidlo FUP (Fair Use Policy), které má zajistit každému stejný přístup ke službám. Určuje garantovaných 3 000 volných SMS a 5 000 minut k provolání měsíčně. Toto množství operátor považuje za dostatečně vysoké a současně ochraňující kapacitu sítě pro ostatní. Nad tento limit si vyhrazuje právo služby omezit. Orange tuto už dostatečně nevídanou akci na první měsíc okořenil ještě nabídkou všech paušálů za jednu korunu, aby si zákazník mohl otestovat vlastní potřeby.

Konkurence je tvrdá, EuroTel se nedal

Netrvalo to ani čtyři dny a konkurenční EuroTel z mezinárodní stáje T-Mobile nabídl stejnou službu pod názvem Megabalik Viac. Podmínky jsou okopírované a tedy shodné, jinak je nastaven pouze limit FUP. EuroTel k provolání nabízí „jen“ 4 000 minut a 2 000 SMS. Smlouvu na dva roky je třeba uzavřít do konce letošního roku, stejně jako u Orange. O nepřipravenosti akce vypovídá i nedostatek informací, na internetových stránkách ji například vůbec nemohl najít.

Co z toho mají operátoři?

Uživatelům na Slovensku se nyní vyplatí pořídit si karty obou operátorů. Mohou s nimi telefonovat po celý příští rok zdarma. Vyplatí se to i v případě, kdy by ve druhém roce pouze platili paušál a kartu hodili do šuplíku. Zdálo by se tedy, že operátoři nemohou vydělat, budou mít jen zvýšené náklady za nadměrné užívání vlastních sítí.

Jenže telefonovat do nekonečna se nedá. Operátoři mají dobře spočítané, že po ukojení lačných zákazníků se situace v síti uklidní a teprve v dalším roce začnou sklízet plody svého letošního snažení. Mobilní telefon je jako droga a čím déle si zákazníci budou moci užívat, tím menší šance pak budou mít vrátit se k umírněnému telefonování a psaní SMS. A tak jediný okamžitý efekt, který zřejmě v krátké době nastane, bude skokový nárůst zákazníků a tím i penetrace.

U nás nepotřebujeme paušální zákazníky?

V Česku nám nezbývá nic jiného, než tiše závidět. Doma se nám telefonuje docela pokojně, oproti Slovensku tady máme v mnoha ohledech levněji. Taková akce ale chybí. Průhledná, jasně výhodná a bez skrytých chytáků.

Kde jsi Oskare, Eurotele, T-Mobile?

Diskuze (22) Další článek: Dva nové linuxové mobily pro 3G sítě

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Volání, Stejný přístup

Určitě si přečtěte