Některé hry si na Nokii 9210i bohužel nezahrajete

Nokii 9210i používám už delší dobu a bohužel, narozdíl od 9210, do ní nemohu nainstalovat některé hry a programy. Ovšem problém, zdá se, není neřešitelný.
Některé hry si na Nokii 9210i bohužel nezahrajete

O rozdílech mezi komunikátory 9210 a 9210i jsem na MobilManii psal už několikrát; novější 9210i se liší především rychlejší pamětí a její velikostí a prohlížečem Opera. Bohužel, 9210i už nemá paměťovou kartu a to je, jak se zdá, kámen úrazu.

Do 9210i totiž nní možné nainstalovat některé programy (zatím jsem se setkal s jediným, Countdown) a především hry. Příkladem budiž:

  • Cuteblocks
  • Silverball
  • The Five
  • Rayman

První tři jmenované potřebují k běhu herní rohraní zvané MGS (existuje i pro 7650), které rovněž nelze do 9210i procpat. Proč? Instalace vždy končí hláškou, že disk není vložen. Poté najdu v ovládacích panelech částečně instalovaný program, který při odinstalaci zahlásí, že nelze najít disk, na kterém je program nainstalován; nakonec se odstranění povede.

Nejprve jsem nechápal, o jakém disku komunikátor „mluví“, když paměťová karta (pravděpodobně onen disk) v komunikátoru není! Později jsem pochopil, že právě to je ten problém. Zkrátka některé programy do 9210i nedostanete dříve, než budete mít nějakou pamětovou kartu (MMC). Tyto programy bohužel nepočítaly s tím, že by je uživatel instaloval do paměti, protože ta je u 9210 hodně malá.

Mimochodem, podle webu www.mobil.se chystá Nokia další komunikátor. Já jen doufám, že bude kompatibilní s 9210 a že se u něj nesetkám s tímtéž problémem.

Poznámka: Kromě toho, některé programy, které na 9210 bezpečně běží, hlásí na 9210i „kern-exec error“, příkladem budiž demo GForce. Tuto chybu ale asi neodstraníte. To mi připomíná, že jsem docela velké problémy s aplikací TomTom Route Planner a CityMaps, které nechtěly běžet ani po dvojitém zformátování paměti. Nakonec se rozchodily, až jsem je nainstaloval současně. Ach jo.

Diskuze (1) Další článek: Nokia (prý) ještě letos uvede tři mobily s barevným displejem

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Hry


Určitě si přečtěte