Nemáte na PalmPC? Zkuste CASIO Pocket Viewer

12. října 1999
PDA na Invexu SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Databanka Casio Pocket Viewer PV-100 (PV-200) připomíná PalmPC. Přes černobílý dotykový displej lze přístroj ovládat pomocí pera, které je v příslušenství.
Nemáte na PalmPC? Zkuste CASIO Pocket Viewer
Databanka Casio Pocket Viewer PV-100 (PV-200) připomíná PalmPC. Přes černobílý dotykový displej lze přístroj ovládat pomocí pera, které je v příslušenství. Přístroj komunikuje v češtině (na rozdíl od některých "poctivých" PalmPC, které komunikují v angličtině a čeština se musí instalovat) a lze synchronizovat s počítačem. Minimálně poloviční cena v porovnání s palmPC je velmi příjemná.

Živě komentuje: Firma Casio je pevně spojena s velkým sortimentem databank. Dokonce jsem již zaregistroval, že se občas říká Casio místo databanka. Inu, obdobně se říká Lux místo vysavač nebo Xerox místo kopírka. Je to však tatáž firma Casio, která uvedla na trh skvělé palmPC s názvy Cassiopeia E-100 či E-105 s TFT displejem a s přehráváním MP3.

Pocket Viewer připomíná PalmPC pouze s tím rozdílem, že to není počítač s MS Windows CE či PalmOS. Pokud ovšem nechcete přidávat aplikace, tak je srdečně jedno, co je uvnitř. Drtivá většina uživatelů si stejně do svých PalmPC přidává pouze češtinu, kterou tato databanka umí nativně (nebo česky řečeno "od přírody"). Vlastně PalmPC stroje se začaly tlačit na místo databank, protože měly víc funkcí, měly jiné ovládání a stroje s MS Windows CE měly shodné ovládání s MS Windows 95. Nevýhodou ovšem byla větší hmotnost, daná vyšší spotřebou (větší akumulátory), větším displejem i klávesnicí (ta u kategorie handheld). Přesněji řečeno, byly to ve skutečnosti handheldy, které začaly klasické databanky vytlačovat nebo fungovat jako "lepší, výkonnější, dražší a těžší databanka". PalmPC však doposud žádnou odlehčenou verzi neměla až doposud. Pocket Viewer bude konkurovat modelům Philips Nino 200 či Everex Freestyle a "stájovému" kolegovi Casio Cassiopeia E-11.

Oba nabízené modely se od sebe liší výbavou. Slabší PV-100 je osazen 1 MB paměti, kdežto PV-200 má 2 MB a navíc možnost podsvícení displeje. Na levém horním boku je ovládací kolečko, s kterým se pracuje obdobným stylem, jako s kolečkem u MS Intellimouse. Na spodní straně najdeme vestavěnou nabídku funkcí (podsvětlení, menu, scheduler, contacts, memo, quick memo, esc a menu bar). Quick memo (tzv. Rychlé poznámky) umožňuje přímé psaní na displej (výsledkem je obrázek místo textu jako u memo (Poznámky). Přímo na "ploše" se v menu objeví (již lokalizovaně) "aplikace" Kalendář, Kontakty, Poznámky, Výdaje, Hry a Tajné. Kromě nich ještě Pocket Viewer nabízí hodiny, kalkulátor. Postrádám e-mailového klienta, ale to bych asi chtěl trochu moc.

Pocket Viewer dokáže zastat palmPC v mnoha běžně požadovaných funkcích, ale za nižší pořizovací hodnotu šesti až sedmi tisíc. Pro ty, kteří nepotřebují víc, je Pocket Viewer náhradou PalmPC.

Váš názor Další článek: PDA na Invexu

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Everex, Poloviční cena, View, Pocket

Určitě si přečtěte